Maledivy - odporúčania

27. jan 2023

Kde odporucate ist?Ktory hotel?Comu sa vyhnut?Vdaka.

lula3108
27. jan 2023

Na insta pozri travelagent_strapilein, ona je expertka na maledivy a ma ovela lepsie ceny sko booking alebo ine cestovky. Boli sme cez nu v 2021 a uz by som inak ani neisla 🙂

luccija
27. jan 2023

@lula3108 koľko trval let prosím Ťa?

tiezjedna
27. jan 2023

@luccija my sme leteli z Phy, s Emirates a let trval cca 12 hodín (prestup v Dubaji). Ono je to podobné - Mauricius, Maledivy, Sechelly

lula3108
27. jan 2023

@luccija let zalezi od leteckej spolocnosti, ale je to cca 10-12 hodin. My sme isli cez dubaj s tam je to 6h a odtial este 4,5. Ale da sa ist roznymi aerolinkami

tenerifka
27. jan 2023

vybrat rezort, kam sa leti hydroplanom-je to daleko od letiska a hlavneho ostrova. Aspoñ 4*, ziadny lokalny ostrov (budes sa tam citit ako chudera, ani pivo si nedas a ako zena budes musiet byt len na jednej vyhradenej plazi).
Let z Viedne s Austrian (priamy let), alebo s Emirates, Qatar airways alebo Etihad s prestupom.
Nekupuj cez ziadnych pochybnych hladnych bloguerov, chod na stranky znamych nemeckych a rakuskych agentur, cez nich mozes objednat len rezort a let si objednas sama. Na booking co sa tyka Mladiv uplne zabudni.
Po prilete ta budu cakat z rezortu pri exit a nasmeruju ta, nepotrebujes kupit full pack.
Doporucujem polpenziu, alkohol v AI je nizkej kvality (to 1 pivo alebo vino zaplatis v pohode, ceny byvaju normalne), a jedlo 3 x denne je zbytocne vela a obmedzujuce, restiky byvaju v strede ostrova a je tam cez deñ velmi horuco. Na obed kludne date nejaky maly snack v plazovom bare.
Na Maldivoch som bola v 4 rezortoch a viem, o com pisem

stanzi
27. jan 2023

@tenerifka Preco ma na Booking zabudnut? My sme si zajednali rezort cez Booking a ziadny problem nebol…

tenerifka
27. jan 2023

@stanzi lebo je to ovela drahsie ako cez nemecke agentury, sk sa jedna o 4* viac, nizsiu kategoriu neriesim a nedoporucujem

tenerifka
27. jan 2023

@stanzi ale nech porovna, najma teda vyslednu cenu

conta22
28. jan 2023

Záleží čo očakávate my sme boli v rezorte a neľutujeme na verejný ostrov alebo guesthouse by sme veru nešli…

sissi2183
6. mar 2024

@tenerifka pozeram prave nejake info ohladom Maldiv a nasla som tuto diskusiu. Bookli sme aj ked sme to nemali v plane, kedze mozeme ist az v maji, co nie je zrovna idealne kvoli pocasiu. Ako je to prosim ta s tou polpenziou a napojmi? Budeme mat polpenziu a z resortu mi poslali cennik, najlacnejsia flasa vina 60USD 🙈 na tej dovolenke by som si nejaky ten pohar vina chcela dat. Je to naozaj take drahe? Alebo kolko stoji priblizne taky pohar vina? Su nejake napoje v cene pri polpenzii okrem vody? Nebola si tam nahodou v maji, ze ci bude naozaj take uprsane
pocasie? Budeme tam 12 dni, tak dufam, ze aspon polovica bude bez dazda.

tenerifka
6. mar 2024

@sissi2183 my sme boli raz v decembri, raz prelom jun/jul a druhy raz prelom jun/jul. Prsalo nam vzdy 1 a pol dña.
Co sa tyka vina, nemusis kupovat flasu, staci ti pohar, a na dalsi deñ znova pohar-dva, to byva z tych lacnejsich vin, ale su tiez pitne, to je vino co byva v ramci AI. Samozrejme zalezi na rezorte a na kategorii. Inak pivo byva za fajn cenu, aj koktaily. Ceny isli od covidu urcite hore (ako vsade), tieto dovolenky sa stavaju viac nedostupnymi pre bezneho cloveka. Ja som bola naposledy v roku 2018

tenerifka
6. mar 2024

@sissi2183 a este teda ine napoje v polpenzii nie su, a pohar vina v Coco palm rezorte bol okolo 8 Usd, ale my sme si kupovali celu flasu, lebo vo flasi bolo kvalitnejsie

sissi2183
6. mar 2024

@tenerifka veru ceny dovoleniek isli poriadne hore. my cestujeme uz s 3 detmi a to ked som zadala na bookingu, ze 3 deti, hotel zacinal na 5cifernej sume 🙈 napokon som ale kontaktovala priamo resort, lebo nepotrebujem s 3 malymi detmi vilu 150m2. A bohuzial v Nemecku nemozem vypytat dieta len tak zo skoly na dovolenku, takze mozeme cestovat vyslovene len cez prazdniny. Pre porovnanie ceny leteniek pre 2 dospelych, 2 deti a 1 infant z Viedne 2880e, z Mnichova 5200e. Emirates, tie iste datumy. Len v Nemecku mame vtedy prazdniny. Takze sa prevezieme na lestisko do Viedne. A cez vianocne alebo velkonocne prazdniny to je uplne absurdne. To by sme sa pod 15tisic nezmestili ani nahodou. Uz ani Thajsko nie je take lacne ako pred par rokmi..

tenerifka
6. mar 2024

@sissi2183 mas pravdu, Thai letenky su tiez drahe. S tou Viedñou ste to urobili na pana, super👍👍👍