Lyžovačka v Čertove - Lazoch pod Makytou

breslerka
21. aug 2017

Chcela by som poradiť, či neviete, ako to je s lyžovačkou v tejto oblasti. Vyberame si Silvestrovsky pobyt, mame 8 a 5 rocne deti, minuleho roku sme boli na Taloch, teraz som objavila na nete tuto oblast (Hotel Čertov a Javornik), ale nie som si ista, ake su tam svahy, ci tam je dobre zasnezovanie a pod. Strasia dcera lyzuje uz OK, ladsia sa stale este uci, ale min. roku isla uz sama na vleku aj pluhom z kopca. Mate s tym niekto skusenost?

ivu80
21. aug 2017

@breslerka čo viem,tak zasnežovanie tam nie je,ale kúsok vyššie nad Čertovom (asi 3 km)je ski Kohutka..tam aj zasnezuju a je to tam SUPER 😊

danielapolacka
21. aug 2017

Ski kohútka odporúčam , je tam super👍

drobcek26l
21. aug 2017

Zasnežujú aj na certove, je to take menšie stredisko veľký vlek je na jednom svahu a oproti nemu cez cestu je menší vlek. Lyžuje sa tam super a mávajú aj fajn upravený svah.
Stredisko Kohutka je cca 3km ďalej a to už je o inom, super podmienky dosť vlekov, reštaurácia, lyžiarska škola, 6 miestna sedačkova lanovka. Len v zime je nutne mat snehové reťaze lebo je to tam dosť hore kopcom. Inak myslím ze budete spokojný na Čertove je aj fajn wellness a na Kohutke robia najlepšie borůvkove knedlicky na svete 😀😀😀

lolonka
22. aug 2017

Baby a dá sa v Ski kohútka nájsť dosť široký a mierny svah pre začiatočníkov? Ďakujem

drobcek26l
22. aug 2017

@lolonka ja myslím ze hej, je to tam Ok aj pre začiatočníkov. Najlepšie je ísť na svah napravo od parkoviska.

ivu80
22. aug 2017

@lolonka určite áno, môj manžel sa tam učil lyžovať predminulu zimu 😉