Lietadlom s dieťaťom do Turecka a veľké meškania lietadiel

3. júl 2024

Ahojte 1x máme zaplatenú dovolenku do Turecka s mužom a malým dieťaťom.Keď čítam aké sú meškania lietadiel hlavne zrovna Turecko a ako sa deti váľajú po zemi niekoľko hodín.Normálne banujem že sme to zaplatili hlavne neviem si predstaviť toľko čakať s dieťaťom.Už vidím ako sa dovadíme s mužom on nebude mať strpenie čakať a dívať sa ako tam malý reve a vymýšľa.Práve som čítala na internete že je možnosť že úplne prestanú lietať do turecka keď su také meškania.Vykašľať sa na tie peniaze a neísť? Aj keď to pre nás to bolo dosť peňazí a mohli sme ich investovať inak ak to zruším už nám nikto samozrejme nevráti peniaze.

sisa_s
3. júl 2024

Nepanikar dopredu a nerus dovolenku, vcera do turecka meskali lety hodinku, dve..tolko prezijete, zober obcerstvenie pre nervozneho muza a hracky pre dieta

maca1984
3. júl 2024

Viem, že je to na nervy čakať xy hodín. Ale ja osobne by som nič nerušila. Tým, že vieš, že lietadlá meškajú - máš možnosť sa vopred pripraviť. Vziať si jedlo, niečo na čítanie, dieťaťu hračky.. A možno že už žiadne meškanie nebude.

levandula7
3. júl 2024

keď o tom vieš dopredu, dá sa na to pripraviť, možno to nebude také hrozné.. nestresuj sa zbytočne, s mužom sa porozprávaj a psychicky ho na to priprav, dovolenku by som kvôli párhodinovému meškaniu nerušila. ak to bude viachodinové meškanie, poprípade vám let úplne zrušia, tak sa nechaj odškodniť. nám minulý rok zrušili let a dostali sme 800€ od poisťovne a ďalších 600€ od leteckej spoločnosti, čo v konečnom dôsledku zaplatilo skoro polovicu dovolenky :D takže sme ani neboli nahnevaní

belllinka
3. júl 2024

Stale lepsie cakat na letisku, kde mas wecka, restiky, obchody, ako uviaznut niekde v aute v zapche do Chorvatska 🙂

thereisabear
3. júl 2024

Určite by som kvôli tomu dovolenku nerušila. Vezmi hračky, nálepky, knihy, tablet s rozprávkami...

dzina007
3. júl 2024

ked vies ze meskaju mas moznost sa pripravit:
- na nete je kopec navodou na hry ktore su zbalitelne do lietadla a deit zabavia
- super je kufor co je ako odrazadlo - nasi na nom stravili hodiny
- mozes zbalit deku nech sa nevala po zemi ale po deke
- nastahovat rozpravky do tabletu - kupit detske sluchadla a nechat ho pozerat rozpravky
- vziat vankusik ak by chcel na lavickach pospat

marsmykkok
3. júl 2024

Takto napíšem, na letisku musíš byť aj tak skôr, ak máš netrpezlivé decko čo nezvládaš, nemala si voliť dovolenku lietadlom. Ak je dieťa ok, 2 hodiny viac alebo menej je jedno, s mladším kým nepôjdeš hore môžete ísť aj von sa kočíkovať, staršie omaľovánky a tak. Ako meškali sme 3,5 hodiny a 2 hodiny 15 minút naspäť a deti boli úplne v pohode. A niekedy lietadlo nemešká a sú deti, čo to nezvládajú a je to blázninec čo vrieskajú ako šialené.

elief
3. júl 2024

Silno pochybujem, že by prestali lietať do Turecka. Sám p.Berkeš to povedal pre Markízu, najhoršie by malo do dvoch týždňov odznieť..

nika_m
3. júl 2024

My letime v piatok, prvykrat letecky so synom..kupila som mu nejake nove veci na zabavenie, zoberiem jedlo a budem dufat, ze meskanie nebude az privelke..co ine teraz s tym, rusit to nebudem..skus sa sustredit na to ako tam uz dorazite a uzijete si more, slnko a spolocny cas...priprav sa, aby dieta malo nejaku zabavu a uz len pevne nervy 🧘

muchotrafka298
3. júl 2024

Nic nerus, nevies aka bude situacia ani zajtra, nieto za par tyzdnov. Mozes sa na to pripravit, zobrat si viac jedla, flasky na vodu a naplnit si ich vodou na letisku. Ja som teraz nedavno stravila 2 hodiny v zatvorenom lietadle, bez jedla, lebo som si nestihala na letisku kupit. Vodu som si nastastie vzala. Predavali iba snacky a napoje, nic ine. Ryanair. Jedlo zacali az ked sme uz vzlietli. Ja mam vzdy so sebou nejake snacky a vodu. Je lepsie podla mna cakat na letisku ako uz v lietadle byt zavreta v "sto stupnoch".

michaela412
3. júl 2024

nás takto nalodili na zlé lietadlo, potom len niekto zakričal, že sme zle a všetci znova von z lietadla a čakať na ďalšie 😀 ale všetko sme stihli a nemeškali, pilot to vo vzduchu dobehol 😀

bellaa3007
3. júl 2024

@belllinka presne my sme išli minulý rok s 3r v aute 13hodín koli zaplavam v Slovinsku😖

anonymous87
3. júl 2024

Aj my ideme prvykrat do Turecka. Tiez ma tieto spravy nepotesili. Ale co uz. Tiez radcej na letisku ako v zapche v aute. Prijemne to nebude, ale ja sa nerutim z toho. Moj muz tiez navrhol dovcu zrusit, ale to teda prrr… hotel som vyberala niekolko mesiacov… tak som mu navrhla, ze pokojne moze ostat doma 🤣

belllinka
3. júl 2024

@anonymous87 ja nechápem, to fakt by ľudia kvôli tomu dokázali zrušiť dovču?

anonymous87
3. júl 2024

@belllinka ja tiez nerozumiem. Som pozerala na muza, ze ci mu nesibe. Zevraj vezmeme niekde nejaky LM. Hovorim ako kde, ked vsade je to desive 🤣 pochopil..

blancheporte
3. júl 2024

My ideme 26.7 do Turecka. Tiež ma tieto správy o meškaní letov netešia,ale dovolenku neruším. Vezmem pre syna karty, slúchadlá,tablet,a určite nejaký croissant a vodu.

oli18
3. júl 2024

Dcera s rod leteli v nedelu vecer z Ke. Meskali 2,15
hod . Dufala som, ze budu cez 3 hod, aby si mohli uplatnit odskodne, ktore byva velmi zaujimave 😉Na letisku bol natresk, dokonca odisli do blizkeho nak centra sa najest.

sonalove
3. júl 2024

Brat letel vcera s family z Ba - let meškal pól hodiny. Aj v Antalii relatívne v pohode.

macik9999
3. júl 2024

Vcera kamaratka priletela z turecka a nemeskali ani minutu

zorkahorka
3. júl 2024

Tam bude tolko deti, ze sa mizno s nimi aj ponahana a prehra. Nam syn v noci zaspal na sedacke. Ale to bol jun a nebolo plne letisko

zazka666
4. júl 2024

Čakali sme navyše 3 hodiny, boli tam male deti. Dali sme to v pohode. Priprav pre deti hračky, rozprávky do mobilu, vankúsik, sladkosti a zbehne to. Hlavne myslí aj na lieky. Naši zo zájazdu malí hnačky. Umyť ovocie v o flaskovej vode do piť len balenú vodu a nedávajte si ľad do pitia

ivetaivan
4. júl 2024

V stredu sme prileteli z Antalye do BA,meškanie bolo 6 hodín🙄🙄🙄🙄🙄asi tak

purple_wolf
4. júl 2024

taco sa trepete s tak malym dietatom do zahranicia??? tak vam treba .... to dieta si mas vychovat a zabavit ho na letisku prace preto aby sa tam nevalalo a nevymyslali ... ste rodicia tak sa sakra starajte

betulinka1
5. júl 2024

To sa ti moze stat hocikedy, ze lietadlo meska. Kludne chod a neries. Bud pripravena, zober nieco dietatu na zabavu, nejaku deku, radsej si sadnut na zem ako na tych hrozných stoličkách na letisku. Hygienické vreckovky, muzovi fľaštičku, nech je tíško, kupis priamo na letisku. A ako tu uz niekto napisal, radsej budem sediet na letisku, kde mam obchody, wc, sprchy, mozem za ist prejst aj okolo letiska ako sediet v aute ma diaľnici v zápche.

adonish
7. júl 2024

Ake velke je dieta? Male je 6m aj 2 roky 😊 ako píšu vyssie, zobrat nalepky, farbicky, hry, kreslenie, prinajhoršom stiahnut rozpravky. Ak je male, moze spat v kociku... Presne pre toto sme posledne dva roky chodili na dovolenky mimo sezony (Turecko v maji, malo ludi, skvelá cena, super pocasie aj teplota mora)...

mikaela1
15. júl 2024

@ivetaivan aj ste to riesili ? Co vám na to povedali?

ivetaivan
15. júl 2024

@mikaela1 Áno riešili,včera nám prišlo odškodné 400€ na osobu.

taga
15. júl 2024

@purple_wolf vidis,ty si dospela osoba,nie si ani v ziadnej kritickej situacii,neriesis tu ziadny stres a predsa si nervozna,neprijemna a prskas aj ked ti nikto nic nerobi...asi si zle vychovana... alebo sa malo staras o svoju psychicku pohodu sakra...
Hlavne ze male deti sa maju vediet ovladat, vsak 🙂

biglovemom
15. júl 2024

@taga top koment 👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻 veru mas pravdu o purple