Lieky na dovolenku s malým dieťaťom

snehovica
6. jún 2016

Chystáme sa na dovolenku do Talianska s 10 mesačnou dcérkou.....čo všetko /lieky/ by som si mala vziať zo sebou? Na čo si dávať pozor?

sissy27
6. jún 2016

@snehovica len tie, ktoré si schopná aj bezpečne použiť... Idete do Talianska, nie do amazonských dažďových pralesov, lekárska starostlivosť je tam bežne dostupná... Max tak niečo na teplotu a na hnačku, ale aj to sa dá v prípade potreby zohnať na mieste.

ichbinich
7. jún 2016

Ja beriem sirup proti horucke, v chladnom obdobi mozno este kvapky do nosa. Ako pise @sissy27, v Europe je vsetko dostupne...
A pozor si treba davat akurat tak na poludnajsie slnko, aby ste sa nespalili... 😉
Peknu dovolenku!

monicm
7. jún 2016

My berieme vždy so sebou niečo proti teploty (dva lieky na striedanie), niečo proti hnačke a vracaniu (čierne uhlie, kulíšek), fenistilové kvapky (alebo niečo "protialergické), Calciový sirup, niečo proti nádche (malá pravdepodobnosť, ale istota je istota), fenistil gél a niečo na spálenie. Hoci ideme v rámci Európy, lieky si radšej beriem so sebou, ako potom behať po lekárňach, snažiť sa dorozumieť a dúfať, že ma správne pochopili. Samozrejme, keby to bolo veľmi zlé, nemocnica to istí, ale s bežnými "boliestkami" by som si radšej poradila sama.

sardinka335
7. jún 2016

@monicm ..ano, teoreticky zozeniete všetko...ale nazvy liekov v zahraniči ani nie su totožne, taliani anglicky moc ee, ale tak vedia, ale bol problém vypytať si octanovu mast čo sme ani nevedeli ako sa to povie a teraz ,,babo rad,,....dalšia vec niektore lieky vam nemusia predat, mne nechcela lekarnička predat v Rakusku ,,Paralen,, l(tam sa to volalo Maldoxan či ako) lebo som bola tehotna...no nonsens..takze ked tam niekomu ,,prepne,, tak liek vam nepreda a posle vas rovno k lekarovi aj s tým čo doma poriešite v pohode po svojom. Takze ja uz razim teoriu ,,vzdy pripravena,, ako sa tam dotahovat s domacimi.
Pre tak male dietatko, idealne čipky na teplotu, Panadol/ brufen na striedačku, fenistil gel, kvapky, kvapky do nosa, kulišek, probiotika, niečo na kašel, detol alebo nejaka desinfekcia, naplaste - vodeodolne, teplomer. Hlavne sa dobre natierat, kvalitnym opalovakom, cez obed v tieni, ale tak to iste viete.

monicm
7. jún 2016

@sardinka335 To si asi nemyslela mne 😉 🙂

sardinka335
7. jún 2016

@monicm aha...ani neviem prečo som ta označila...no, stava sa... 🙂

gabona1
7. jún 2016

Ahoj, ja beriem vždy základ, idem od hlavy, čiže oči - kvapky, nos na nádchu, uši - to zober určite, potom beriem nurofen od bolesti a teploty, niečo na kašeľ, vždy beriem aj hylak, živočíšne uhlie. Aj na alergiu niečo zober a sirup calcium. Ja takto chodím vždy nabalená. Beriem aj náplaste, teplomer. Viac ma nenapadá. Občas mám nezarobené kvapky pamycon do nosa, keď ak sa niečo deje, tak zarobím s obyč. vodou a to zaberá veľmi dobre.

humajnicek
7. jún 2016

Klasika - tabletky proti bolesti, proti teplote, proti hnačke, niečo na žalúdok, sprej do nosa a podobne. Len také bežné lieky 🙂

katrinka8
7. jún 2016

Baby, ja som tento rok stavila na lekárničku takto - určite od teploty beriem nurofen a paralen, fenistil kvapky aj gél, mar plus do nosa a nasivin, ocuflesh do očí a burrow alkohol do ucha (dcérka občas máva problémy, to je malá fľaštička), plus asi hylak a kulíšek vrecúška, kalciový sirup, septilen (to mám sebe na hrdlo), plus nám dospelým ibalgin a paralen. Ja si ešte nosím všade propolisovú tinktúru a mundisan na zapálené ďasná (keby čosi) a framykoinovú mastičku. No a teplomer.
A asi si zoberiem príbalový leták z sirupu proti kašľu či sinupretu (tam sú vari dáke účinné látky po latinsky, tak v prípade núdze ukážem v lekárni, a podľa účinne látky hádam nájdu niečo). My tiež ideme do Talianska. Náplaste nosím všade, to ani nerátam za lekárničku. Mám aj ATB nevyužívané doma, nezarobené, ale neberiem. Mne aj naša pedi povedala, že to je zbytočné, pokiaľ nejdem na opustený ostrov, že na miestne bacily môžu zaberať lepšie miestne ATB, a sama aj tak nie som moc asi schopná nasadiť ATB.