Leto 2017 - destinácia pre rodinu s 2 a 10 ročným dieťaťom

sylvie
27. dec 2016

Ahojte, planujete uz dovolenku na buduce leto? Kde ho stravite? My by sme po 3 rokoch radi isli k moru, no netusim kam ist. Niekam letecky a kde sa mi zabavia obidve deti - 2-rocny aj 10-rocny. Budem rada, ak sa s nami podelite o informacie. Vopred dakjem..

tyelde
27. dec 2016

Na Slovensku, dúfam 👍 a keď by chcete letecky tak by som išla do Španielska

hettinka
27. dec 2016

rozhodujeme sa medzi Chorvátskom (autom) alebo Albánskom (letecky) ... deti chcú ísť jednoznačne do Albánska, ale všetko závisí od cien a ponuky
keby som mala peniaze navyše, možno by som zvážila Španielsko, alebo španielske ostrovy ... ale to je bohužial mimo našich mžností

liz_lemon
27. dec 2016

Španielsko je top destinácia

katarinadei
27. dec 2016

Dobre je aj v Taliansku, sever ma plno smykaciek a tak, treba sa opytat na konkretne letovisko, voda nie najcistejsia, nam sa velmi paci na Sardinii, tam je zasa na vacsine miest plytka voda, tak sa da vyhrat.

sovickamilucka
27. dec 2016

deti dať babke a UŽIŤ si dovolenku

hettinka
27. dec 2016

@sovickamilucka tak to by som sa nudilááááá ... s deťmi je to super, sa nasmejeme, pobláznime, s dcérou pokecáme, porozoberáme plavčíkov, so synom zahráme loptové hry ... čo by som bez nich robila???

sylvie
autor
27. dec 2016

po Spanielsku som aj ja pokukovala, ale vraj tam je studena voda v mori..

sylvie
autor
27. dec 2016

@katarinadei tak ta mi dnes padla do oka.. krasna biela plaz.. a s akou cestovkou ste boli na Sardinii?

sylvie
autor
27. dec 2016

@sovickamilucka moji rodicia uz bohuzial neziju.. ale aj keby, tak si neviem predstavit dovolenku bez deti.. 😉

sylvie
autor
27. dec 2016

@hettinka na to Albansko mate od niekoho odporucenie? alebo ste tam uz boli? to ma teda vobec nenapadlo.. ani nepoznam nikoho kto by tam bol.. 😉

mamicka1313
27. dec 2016

Ahojte. Som tiez mamicka, zijem v Nemecku. Robim tu pre jednu cestovku. Keby chcete, mozete na nasej stranke www.ullmann-reisen.cz vyplnit individualnu poziadavku s vasimi predstavami o dovolenke a ja s mojimi kolegynami vam najdeme co by sa najviac pre vas hodilo. Skuste to, nemate co stratit, porovnate si ceny, ponuku 🙂 cez nemecku cestovku je to mnohokrat lacnejsie 🙂
A este mimochodom na FB mame
momentalne sutaz o dovolenku vo Viedni pre dvoch, na dve noci, 4*🙂 ullmann-reisen.cz
Pozrite si aj to ked mate cas 🙂

hettinka
28. dec 2016

@sylvie boli sme minuly rok 👍

hettinka
28. dec 2016

@sylvie Španielko mam prejdené celé južné pobrežie v rámci poznávačky a ak by som tam niekedy mala ísť na dovolenku, tak by som si vybrala južnú časť pobrežia niekde pri Malage, Seville a spojila to určite aj s poznávačkou, lebo tie mestá sú tiež krásne a je tam čo vidieť.
Osobne nie som prívržencom rezortov s AI, ale ani apartmánov, kde musí mamina variť. Chodievame do menších hotelov s polpenziou, obedy sa nám neoplatia, alebo väčšinou sme mimo hotela a stravujeme sa v miestnych reštauráciách.

Moji rodičia boli minulý rok so synom na Malorke, tiež si pochvaľovali, že bolo super, ale tam asi treba AI, lebo jedlo v reštauráciách je veľmi drahé (okolo 20€ obed pre jedného).

sylvie
autor
28. dec 2016

@hettinka dakujem.. a aka je voda pri Malage? lebo vsetci ma strasia, ze v Spanielsku je studene more.. nasla som jeden hotel v Almerii co je sice cez 200 km od Malagy, ale je to to iste pobrezie, tak by to mohlo byt podobne.. tam si nahodou nebola? 😉
My hladame skor AI, s tym 2-rocnym na vylety nebudeme urcite chodit..

hettinka
28. dec 2016

@sylvie no áno, poznávať s deťmi sa dá až od určitého veku a dieťa musí byť nazvime to "vhodne naladené" na to. Minulý rok s nami deti odmietli chodiť po výletoch, čo som bola prekvapená, lebo každý rok oho veľa v rámci dovolenky pochodíme

v Španielsku som bola dávno, ale normálne sme sa všade aj kúpali, výrazne studenú vodu si nepamätám. vtedy bolo veľmi horúce leto, teploty aj vyše 40°C ... vyslovene studené more bolo v Portugalsku (Algarve), ale to už je oceán.
Okrem toho, myslím, že ak by ste šli do rezortu, je možnosť kúpať sa aj v bazénoch ... z mojich skúseností to deti uprednostnia.

amadora
28. dec 2016

@sylvie k tomu moru v Španielsku... sestra žije na Mallorke a more je tam teplé, až po sezóne na jeseň sa ochladí a vtedy je tam aj veľa medúz, myslím že v Španielsku to bude rovnaké keďže Mallorka je španielsky ostrov 🙂

sylvie
autor
28. dec 2016

@hettinka ano, aj ja mam taku skusenost, ze starsi syn ked bol mladsi, tak chcel byt hlavne v bazene a na smyklavkach... 😉 dakujem

sylvie
autor
28. dec 2016

@amadora dakujem, pozriem aj Mallorku...
momentalne som strasne nerozhodna.. zvykli sme chodit do Turecka, kde boli sluzby a vybavenie na vysokej urovni a akosi neviem najst nic podobne.. 😉

sylvie
autor
28. dec 2016

@mamicka1313 odkial je potom odlet, ked ste nemecka cestovka?

hettinka
28. dec 2016

@sylvie v rámci Európy asi nič podobné Turecku nenájdeš, jednoducho každá krajina má svoje špecifiká. Možno Cyprus?
Alebo ak si vyberieš nejaký viac-hviezdičkový rezort v Španielsku, alebo Grécku, môže sa to tomu priblížiť ...
Moji rodičia chodili do Turecka, mama to veľmi vychvaľuje, ale ona strávi dovolenku medzi lehátkom, bazénom a jedálňou ... mama plávať nevie, vodné športy nevyhľadávajú, na výlety tiež nechodia, takže im rezort maximálne vyhovuje. Ak berú aj vnúčatá, o to viac.
My zasa sme zvyknutí chodiť, pohybovať sa po krajine samostatne, objavovať zákutia, reštaurácie, miestne zvyklosti, zájsť si na grilované ryby do malinkej rybej reštiky, kúpiť miestne čerstvé ovocie od miestnych pestovateľov na trhu a tak...
Zo Španielska si pamätám práve fantastické ovocie, vlastne som 3 týždne vtedy existovala na ovocí, rybách a olivách 😀

hettinka
28. dec 2016

ešte ma napadlo, že by možno bolo vhodné pre vás, hoci je to Chorvátsko, ale tam sa chodí aj letecky, alebo sa dá aj autom/busom - hotelový komplex SOLARIS pri Šibeniku
my sme tam boli s 3-ročným s 9-ročnou pred pár rokmi a odvtedy to tam už stihli aj poprerábať, urobili pieskové pláže a viem, že tam bolo veľa možností pre deti, bazény, animácie, rôzne preliezky, minigolf ...

sylvie
autor
28. dec 2016

@hettinka dakujem, pozriem ten Sibenik a aj ten Cyprus.. 🙂

adalea
28. dec 2016

@sylvie my sme boli teraz v lete v Bulharsku Sun set rezort(alebo tak nejak, uz si to nepamätám ako sa to volalo), všetko super, dcéra sa vybláznila, more teplé, hotel čistý, jedlo super. Predtým sme chodili do Chorvátska, ale tam bolo posledné roky studené more a strašne fučalo a malá 2 roky po sebe ochorela, tak sme skúsili to Bulharsko 1x a boli sme fakt spokojní

sylvie
autor
28. dec 2016

@adalea cez aku cestovku ste boli?

dai
28. dec 2016

@sylvie ahoj, ak nechces to turecko, tak nieco porovnatelne najdes na kapvertoch prip. ten cyprus - tam sa to aj cenovo podoba, trochu drahsie s nestalejsich pocasim je Grecko ( kreta, kyklady, thasos... ), Spanielsko neviem - mna nejak neoslovilo na dovolenku, poznavacka ok - ale tie nato su aj zaujimavejsie krajiny... more teple nebude, takisto ako v chorvatsku ci grecku - jednoducho tam nie je take pocasie aby bolo more ako v karibiku ci v turecku kde ti cele leto nezaprsi a teplota pod 30 stupnov neklesne...
ak by ste isli skor - okolo marca , tak aj ten karibik sa da ( kuba, dominika maju rezorty AI ), detto Emiraty ( tam je problem s AI ale polpenziu najdes v pohode - akurat tam toho nie je vela co robit, ale rezorty nadherne )

sylvie
autor
28. dec 2016

@dai dakujem.. mozme ist len v juli lebo starsi syn chodi do skoly a v auguste mu uz zacinaju treningy.. 😉 na Severnom Cypre som nasla jeden hotel, co ma oslovil, tie Kapverdy som nepozerala, nie je to moc daleko?

dai
28. dec 2016

@sylvie tie su asi 6hod. letu... ak deti radi lietaju tak pohoda ( nasi lietanie miluju tak ja neriesim nejak vzdialenost - mam 9 a 5rocne deti... )

sylvie
autor
28. dec 2016

@dai ten 10- rocny by to vydrzal, len sa obavam toho 2-rocneho, teda v tom case uz bude mat 3, ten to asi nezvladne.. to je fakt dost.. max. tak 3 hod. idealne 2.. ale dakujem za tip, mozno ked bude vacsi.. 😉

dai
28. dec 2016

@sylvie hm... keby pozries vecerne lety... neviem, my sme do emiratov leteli ked mala malinka necely rok a nieco - celu cestu bola nacapena na okne - to bol cca. 6 hod. let ( leteli sme z prahy )... moj syn lieta od malicka tiez a z lietania je totalne nadseny - akonahle ideme nocne lety tak obaja lety prespia🙂

sylvie
autor
28. dec 2016

@dai no mozno stoji za zvazenie.. 😉