Letisková kontrola - skúsenosti

cervikpepik
24. jún 2022

Dobrý večer.
Chcem sa opýtať,či niekto nemá skúsenosť.Potrebovala by som ale skúsenosť alebo vedomosť,nie dohady.
Potrebovala by som vedieť,či osoba ,ktorá má v uchu naslúchací aparát bude ,,pípať,, pri prechode kontrolným rámom na letisku?
Naslúchadlá si podľa medzinárodného dohovoru vyberať nemusí. Rám ich nepoškodí.
V nedeľu letí a teraz sme zistili,že by mala mať potvrdenie od lekára o zdravotníckej pomôcke,aj napriek tomu,že aparát v zoznamoch nie je😏
Ak nebude môcť prejsť bez ,,pipania,, ,naslúchadlá musí ísť do kufra a osoba ostane prakticky hluchá 🤦

janai1
24. jún 2022

@cervikpepik no a to si ho nemôže vybrať a dat prejsť skenorom ako aj priručnú batožinu, mobil atď. a potom si ho znovu nasadiť? Veď keď prechádzaš kontrolou tak prístup ku kufru ktorý ide do podpalubia už nemáš

cervikpepik
autor
24. jún 2022

@janai1 v medzinárodnej dohode je uvedené,že v dôsledku možnej zámeny ,straty a výrazne zníženého pohodlia danej osoby sa aparát nemusí vyberať.
Druhá vec je tá,že ak kontrola zistí,že aparát má,môžu vyžadovať potvrdenie od lekára,asi ,že v tom nie je bomba...😏
Ak by si dala aparát do kufra,tak samozrejme sa k nemu dostane až po prílete....a preto píšem,že ostane celú cestu hluchá....a preto som písala,že nechcem žiadne dohady🙄🙄

janai1
24. jún 2022

@cervikpepik tak ešte raz...aky je problém vybrať si ho a dat ho prejsť skenerom na priručnú batožinu a potom si ho nasadiť? Nič pipat nebude, kontrola vidí čo tam je a hotovo... Vybavená vec

sono2
24. jún 2022

@janai1 tiež to nechápem

cervikpepik
autor
24. jún 2022

@janai1
@sono2 čo nechãpete??
Ak uvidia na kontrole na páse naslúchadlo ,môžu vyžadovať potvrdenie od lekára ,že je to pacient,ktorý potrebuje naslúchadlo.
My ten papier nemáme,čiže nás nemusia pustiť na odbavenie,resp nam zákažu vziať naslúchadlo na palubu.
Ja už to inak neviem vysvetliť 🤦🤦🤦

Proste,keď prídeš s barlami na letiskovú kontrolu,tebe ich nestačí vyložiť na pás a čau....musíš mať od nich potvrdenie od doktora,že ich naozaj potrebuješ zo zdravotných dôvodov.
Ak potvrdenie nemáš,môžu teba ,alebo barle,alebo aj teba aj barle vylúčiť z prepravy.

sono2
24. jún 2022

@cervikpepik ved chápem.
A dá sa s tým ublížiť?
Lebo veď Notebook neni problém, Kamera není problém telefón není problém a prečo je nasluchadlo problém?
Opačne ste to mali mat teda zistené.
Keď to je taky delikátny problém

senta_sofia
24. jún 2022

@cervikpepik zavolaj priamo na letisko, odkial letite

janai1
24. jún 2022

@cervikpepik prosím ta, prístroj prejde kontrolou, vidia co to je, nepotrebuješ na to žiaden papier od lekára... Keď už tak nebezpečnejší by bol notebook ako nacuvaci prístroj keď tu spomínaš bombu 🤣
Potvrdenie potrebuješ na veci ktoré máš voperované a pipas cez kontrolu alebo na izulinové pera

smoulingirl
24. jún 2022

Lietam dosť, ale nikdy som nevidela, že by na barly mal niekto papier od lekára, alebo aby kontrola také niečo vyžadovala. Akurát ich dôkladnejšie skontrolujú. Načúvací prístroj by pípať nemal a ak by aj, normálne kontrole vysvetlíš. Mám kolegu, ktorý ho nosí, tiež lieta časťo a nikdy nespomínal, že by s ním bol problém.

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martinmmartin
24. jún 2022

Pipat kludne moze aj keby tade islo vrece zemiakov. V ramci bezpecnosti su tie brany nastavene tak aby piply v pravidelnych intervaloch aj bez dovodu. Je to logicke lebo ak si kriminalnik paserak tak nemoze system dopustir aby si mal istotu ze bez kovoveho urcite nepipnes.

miadi
25. jún 2022

Nemusi si ho vyberat z ucha vobec Ked pojde cez kontrolu jednoducho ich upozorni ze to mà a maximalne by ju zobrali na stranu .. ked povie letuska v lietadle ze si ludia maju vypnut vsetky elektronicke aparaty neplati to pre nasluchadla. Cize nic nevypne Lebo je to disability a potrebuje pocut. Nepotrebuje ziadny papier od dr. Ked neveris Tak si trochu po googli v AJ najdes o tom vsetko. A nezur na ludi co sa ti snazia pomoct .

kitycat
25. jún 2022

Je take narocne a obmedzujuce to nacuvatko vybrat na tu 3 minutovu kontrolu?

danica2711
25. jún 2022

a keď tu tak vehementne všetkých presviedčaš o potrebe mať potvrdenie od lekára, prečo ho teda nemáš?

sissy27
25. jún 2022

@cervikpepik ak to bude potrebné, tak si na kontrolu slúchadlá vyberie, vloží do prepravky a o ani nie minútu si ich na druhej strane nasadí. Toto nie je zdravotná pomôcka typu barle, kyslíkový prístroj a pod., s ktorymi treba opatrne narábať a môžu byť potenciálnym nebezpečenstvom alebo obmedzením aj pre ďalších.
Bežne ľudia cestujú so slúchadlami na hudbu rôznych typov alebo inou elektronikou a nikto s tým problém nemá, načúvací prístroj je porovnateľné zariadenie.

cervikpepik
autor
25. jún 2022

@danica2711 prečítaj si vyššie prečo a zistíš.
Keď máš potrebu komentovať,tak si prečítaj úvodný príspevok,kde píšem,že sme zistili info priamo z letiska v piatok ,že treba potvrdenie ku aparátu a sestra letí v nedeľu,takže ho nemáme šancu získať.
Tu je snáď každá jedna odpoveď len výsmech a poučovanie a žiadna rada,tak ako aj tvoj komentár 🤦🤦

cervikpepik
autor
25. jún 2022

@kitycat skús komunikovať s niekým ,keď nič nepočuješ....keď sa ťa niečo bude pýtať pán na kontrole,alebo budeš pípať a potrebovať komunikovať s kontrolou a si skoro hluchá.
Ďalší zmysluplný komentár 🙄

cervikpepik
autor
25. jún 2022

@miadi ďakujem sa odpoveď.
Nezúrim ,ale naozaj máš pocit,že komentáre vyššie sú nápomocné?To je čisté rýpanie do chorého človeka.
Reči typu ,,a to je problém to vybrať na 3min. a pod,, pre mňa nie sú pomoc.
Človek ,ktorý je skoro hluchý bez aparátov aj tri minúty znáša veľmi zle a ťažko,hlavne ak potrebuje komunikovať počas kontroly.

sissy27
25. jún 2022

@cervikpepik ešte jeden detail - s pracovníkmi bezpečnostnej kontroly prakticky nepotrebuješ komunikovať slovne. Cestuje veľa cudzincov, ktorí proste nemajú spoločnú reč s pracovníkom (naozaj nie každý vie anglicky), všetko potrebné prebieha bez slov alebo aj “rukami-nohami”. Ak sestra dodrží nasledovné:
-všetky tekutiny max 10x100ml v priehľadnom uzatvárateľnom vrecku do boxu
-elektroniku do boxu
-opasok dolu z nohavíc a do boxu
-bunda, hrubý sveter, mikina vyzliecť a do boxu
-topánky s hrubou podrážkou alebo topánky vyššie ako nad členok vyzuť a do boxu
-ruksak/kabelka do boxu
-hodinky, náramky, výrazné veľké šperky do boxu
-čiapka/šiltovka do boxu
-cez rám prejsť kľudne, ak niečo pípne tak pracovník jej kývne a príde k nemu, rozpaží a on ju obehne ručným skenerom
-ak ju vyberú na stery, tak len nastaví ruky najprv hore dlaňami, potom dolu dlaňami
Lietam každý mesiac, rôzne letiská a fakt si nepamätám, kedy naposledy niekto z pracovníkov security check na mňa prehovoril.

miadi
25. jún 2022

@cervikpepik no moze si ho dat aj do kabelky a potom vybrat . Ale nech si ho nedava priamo do toho plastoveho kosika alebo rovno na pas. Moze tam vzniknut elektricky prud ktory poškodi aparat. Zalezi aj z ktoreho letiska poleti. Ak je to z BA tak ti verim ze mozu robit drahoty ze nema papier od dr. Raz som odtial letela na dovcu s malou a len tam odomna pytali potvrdenie od otca ze moze cestovat Mala som ho notarsky overene ale colnicka nevedela po anglicky a pindala ze ho nemam s prekladom. A este frflala preco mame pas len tej krajiny kde žijeme preco nema mala aj slovensky pas..Skuste pohladat nejaky papier kde je zaznam ze je nepocujuca hocijaky doklad kde je jej meno ak mate nieco take.

cervikpepik
autor
25. jún 2022

@miadi ďakujem krásne 👍

aduskalac
26. jún 2022

Ja tiez nosim nacuvaci aparat ked sme davnejsie leteli ani ma tonenapadlo riesit,vobec som nepipala

cervikpepik
autor
28. jún 2022

@aduskalac môžem sa opýtať,z akého dôvodu máš slabší sluch?A na akej úrovni je tvoja strata?
Ďakujem

aduskalac
29. jún 2022

@cervikpepik mam to od narodenia,strata 80% merane pred 8r ,teraz mozno aj viac na oboch usiach

cervikpepik
autor
29. jún 2022

@aduskalac ďakujem za odpoveď 🙂