Letenky cez Ryanair

7. jún 2022

Je možné že cez priamo cez stránku Ryanair vyjdú letenky o 100€ lacnejšie to je 500€ ako z nejakej sk stránky napríklad Esky tam posi servisný poplatok 500€ + 102€. Je to servisný poplatok stránky či ako to mám chápať

melanta
7. jún 2022

Neviem, či lacnejšie, ale my vždy kupujeme letenky výlučne priamo cez leteckú spoločnosť. Letenky, termíny, pozeráme cez rôzne prehladávače, ale už samotnú letenku kupujeme vždy priamo v leteckej spoločnosti. Ak sa totiž niečo stane, cez spoločnosti ako Esky vybavíš málo, zato priamo v leteckej spoločnosti vieš riešiť prebukovanie a podobné veci. Lietame 4 krát do roka určite.

simsalabim
7. jún 2022

Urcite to ries cez letecku spolocnost. My sme jediny raz kupovali cez sprostredkovatela - Esky -(manzel mal nejaky darcekovy kupon) a nedalo sa nam urobit online check in - co ho Ryanair na letisku mal potom pekne spoplatneny. Dva dni som si posielala maily a vymienala si telefonaty s niekym v Polsku, kto sa tvaril, ze nechape, preco nemozem check in urobit na lestisku a nech sa nebojim, "vse je v poriadku, letenky mame zabookovane". Navela navela sa mi podarilo ju presvedcit posunut moj mail jej sefovi a par hodin pred checkinom mi teda dali nejaky kod, aby som sa sa mohla check in-nut cez mobil. Nikdy viac!

sissy27
7. jún 2022

esky (kiwi, skyscanner, pelikan a mnohí ďalší) sú len sprostredkovatelia - letecká spoločnosť im nepredá tie letenky lacnejšie ako niekomu inému, a na niekom zarobiť musia - takže na tebe.
A skús nám prosím všetkým vysvetliť, prečo si chceš niečo kúpiť cez sprostredkovateľa, keď si to môžeš kúpiť priamo od poskytovateľa služby, lebo mne toto hlava neberie. Či máš rada adrenalín a ešte radšej vyhadzuješ peniaze za zbytočnosti? 😀
Hlavne low-cost letenky... Nevymýšľaj a kúp to priamo u ryanair, ušetríš prachy aj nervy.
Nemáš za čo.

autor
7. jún 2022

@sissy27 nekupovala som ešte letenky takto osobitne, väčšinou keď letíme tak to sprostredkuje cestovka, teraz ideme na vlastnú päsť a vôbec sa v týchto veciach nevyznám. Len som chcela vedieť že či ak kúpim priamo cez Ryanair tak či ma čakajú nejaké poplatky ešte na letisku, alebo či tie stránky čo predávajú ako tá Eska majú zahrnuté nejaké extra letiskové poplatky 😃ale už budem vedieť že oni chcú len zarobiť takže objednám priamo cez Ryanair, vďaka za rady 😊

e1i
7. jún 2022

Samozrejme vzdy cez stranku leteckej spoločnosti je to najvýhodnejšie. A esky uz vobec, hrozne vela problemov s nimi a cestujuci nadavali potom nam. Takisto napr malcopolo ci ako sa vola "akoze sk verzia RYR"

sissy27
7. jún 2022

Takto… ak máš vedľa seba pekáreň, kde pečú čerstvý chlieb a obchod, ktorý kupuje chlieb z tej pekárne a prihodí si na to svoju maržu - kde si ten chlieb kúpiš? 😃
Žiadne dodatočné poplatky v Ryanair ťa nečakajú, to sa ale nedá povedať o sprostredkovateľoch.

simona1998
7. jún 2022

Aj my ideme prvý krát na vlastnú päsť teraz v pondelok cez Ryanair, moja babka chodí len na vlastnú pest s ryanairom a nikdy sa nestazovala 😊a tiež Radim kupovať priamo cez leteckú spoločnosť

simdob
7. jún 2022

pravidelne tak chodíme cez leteckú spoločnosť, je to lepšie takto priamo ako keď chceš ísť cez nejakého sprostredkovateľa 🙂

rfrd12
7. jún 2022

Veď je to úplne logické.