Leteli ste so spoločnosťou Travel Service?

chavierka
4. jún 2013

Vážili Vám len príručnú batožinu do 5kg alebo aj merali veľkosť a celkový obvod kufra? Ma sklamali, že len do 5kg...Môže byť príručná batožina aj nejaká cestovná taška alebo len kufor?

danka2105
4. jún 2013

@chavierka Prirucnu nevazia ani nemeraju...mala by byt priblizne v tych rozmeroch a do 5 kil, pretoze si ju pocas letu davas pod sedadlo, alebo do ulozneho priestoru nad hlavu. Neviem ako by si tam chcela natrepat velky kufor alebo cestovnu tasku...s tym by ta ani do lietadla nepustili.

chavierka
autor
4. jún 2013

@danka2105 tak veľký kufor tam nechcem natrepať, ale niektoré let. spoločnosti mávajú príručnú aj do 10kg a vážia aj príručnú resp. merajú v tých stojanoch

billam
4. jún 2013

@chavierka nemeraju, nevážia....ale tieto chartrove lety sú male lietadielka, tak preto do 5kg.

danka2105
4. jún 2013

@chavierka Ja som uz velakrat letela a mne nikdy prirucnu nevazili ( neviem zeby nahoda?)....len od pultika pozreli aka je a hotovo. Podla mna nevadi ak budes mat nejake to kilo naviac.

bryonia
4. jún 2013

S TS som letela 8x. Prirucnu batozinu nikto nevazi, nemeria, ale asi preto, lebo kazdy ma len maly kufrik alebo tasku. Okrem toho mozete mat notebook a kameru alebo fotak navyse. prirucna batozina do lietadla sa musi vojst do skriniek nad hlavami, takze preto treba dodrzat rozmery +-. Pri starte a pristavani musi byt vsetko tam. nesmiete mat nic pod nohami.

chavierka
autor
5. jún 2013

@bryonia vdaka

pempusik
5. jún 2013

@chavierka uz to tu bolo vyssie napisane, ze chartrove lety su mensie, tak preto je obmedzenie len na 5 kil na prirucnu a 15 na velku batozinu. ale nikdy nam nic nevazili, ani netusim, kolko vazila, kedze na ceste spat som do nej vzdy natlacila mokre uteraky 😀. No a minuly rok sme si niesli domov velke keramicke bongo a bolo to v pohode 😀

bryonia
5. jún 2013

Tak na to, ze nebudu vazit kufre by som sa nespoliehala, mam ich vazili skoro vzdy. A za prekrocenie vahy su hodne vysoke doplaky. Ak sa nevojdete do vahoveho limitu, tak sa oplati dokupit si vyssiu vahu v cestovke dopredu.

jajaada
5. jún 2013

Jedine kto kontroluje rozmer je Ryanair. A aj to len v stojanoch, nie na váhe a to len keď je evidentne veľká taška. Travel určite nekontroluje. Hlavne ide o to aby si to zmestila do priečinku. No určite sa dá dať taška aj pod sedačku. Úplne v pohode. Osobne som ju tak mala. Nie pod nohy ale zasunúť pod sedačku. No a batožina čo sa odovzdáva do batožinového - aj tam nejaké to kilo nejak neriešia. Nám narátali dokopy. Jeden kufor mal 25 kg a druhý 10 kg tak to dali spolu a bolo.

sympa1
5. jún 2013

@chavierka letela, nevazili nemerali...len keby to bola na pohlad vacsia batozina tak by ju podla mna odvazili...ked sme leteli inym velkym lietadlom do USA stalo sa ze aj prirucnu prevazovali namatkovo

bryonia
5. jún 2013

Ked letia soplu viaceri ludia, hmotnost sa zratava, napr. mozete mat jeden 30kg kufor dvaja. Inak dobra diskusia o TS je tu http://www.recko.name/diskuze.php?id=6626&str=1...

paprikacervena
5. jún 2013

@chavierka Vazi sa podavana batozina-teda velky kufor. Vaha a rozmery prirucnej batoziny pri charterovych letoch su pre tvoju orientaciu, no mala by si sa do nich zmestit. Vazit alebo merat( pomocou tej klietky) budu iba v pripade, ze batozina sa bude bude zdat pracovnikom letiska velka. Robi sa to(ako ti uz pisali) 1. Lebo charterove lety byvaju plne a ulozny priestor je obmedzeny 2. To hlavne- pocas turbulencie, ak by sa otvoril vrchny bin, nepotesilo by ta keby ti 13kg kufor padol na hlavu...

bryonia
5. jún 2013
paprikacervena
5. jún 2013

@chavierka Vazi sa podavana batozina-teda velky kufor. Vaha a rozmery prirucnej batoziny pri charterovych letoch su pre tvoju orientaciu, no mala by si sa do nich zmestit. Vazit alebo merat( pomocou tej klietky) budu iba v pripade, ze batozina sa bude bude zdat pracovnikom letiska velka. Robi sa to(ako ti uz pisali) 1. Lebo charterove lety byvaju plne a ulozny priestor je obmedzeny 2. To hlavne- pocas turbulencie, ak by sa otvoril vrchny bin, nepotesilo by ta keby ti 13kg kufor padol na hlavu...
A prirucna batozina moze byt aj taska, cokolvek. Pre tvoje pohodlie je dobre, ked sa to da zatvorit. Nemusis mat presne jednu tasku, ale nemala by si ist ovesana ako vianocny stromcek.

chavierka
autor
5. jún 2013

@paprikacervena takže môžem mať napr. malú kabelku cez plece a k tomu malinkú cestovnú tašku )cca 40 x 30 x 15 cm)?

silva317
5. jún 2013

@chavierka Zalezi od toho, kam letite. My sme minuly rok leteli na rhodos a na svk nevazili (mala som vacsiu kabelku a dost natrepanu, a mala cca 4,8kg 😀 ), ale ked sme leteli z rohodosu, tak vazili vsetko, kufre aj prirucnu batozinu, tam si na to potrpia. Na to sme boli upozorneni, takze sme to mali ok.

bryonia
5. jún 2013

Pravidla pro příruční zavazadla:

Váha příručního zavazadla může být max. 5 kg a rozměry – délka 56 cm, šířka 45 cm a hloubka 25 cm (přičemž součet těchto tří rozměrů může být max. 115 cm).
Každý cestující může mít pouze 1 příruční zavazadlo.

--------------------------------------------------------------------------------

Navíc si cestující může vzít na palubu následující předměty pro osobní užití:
dámská kabelka
kabát, šál nebo přikrývka
deštník nebo vycházková hůl
malý fotoaparát, kamera nebo dalekohled
malý přenosný počítač
četba na dobu letu
jídlo pro dítě na dobu letu
berle nebo podpěrné přístroje a zcela složitelný vozík pro invalidní osoby (který se z prostorových důvodů ukládá do nákladového prostoru letadla)
sedačka pro dítě v případě, že se vejde do uzavíratelné schránky nad hlavami cestujících

bryonia
5. jún 2013

Takze mozes 🙂 .

paprikacervena
5. jún 2013

@chavierka presne tak, mozes. 🙂 Kabelka s dokladmi a k tomu taska/ruksak s oblecenim na cestu, casopismi, jedlom... Ak pojdes s dietatom starsim ako 2 roky(t.j.ma vlastne sedadlo) moze mat detsky ruksacik s hrackami

julia173
4. júl 2016

Prosím Vás, ako je to s kufrom ak hmotnostne je v norme cca 13kg ale súhrn rozmerov je 157cm, je považovaný už za nadrozmerný? Ďakujem za odpoveď.

laurita285
4. júl 2016

@julia173 Súčet strán dokopy ti ešte sedí ako normálna batožina, nie ako nadrozmerná.

julia173
4. júl 2016

@laurita285 síce som sa dočítala v prepravných podmienkach, že súhrn rozmerov nemá prekročiť 250cm a z toho jeden rozmer 150cm, len mňa známa zmiatla, že všetky 3 rozmery dokopy majú mať 150cm. Ďakujem za potvrdenie 🙂

zuzulienocka75
18. júl 2016

Dievčatá, neviete ako to je s pastelkami a perami - dcéra si do príručného rubsaku napchala celý peračník, nebudú s tým robiť problémy? Nemáme to radšej preložiť do veľkej batožiny?

summerlili
19. júl 2016

@zuzulienocka75 pastelky (klasické slovenské mäkké na vymaľovanie omaľovávanok) určite problém nerobia, nosíme už roky v príručnom batohu detí. Tvrdé ceruzky alebo perá neviem, pôsobia dosť ostro, skôr nie ako áno.

tenerifka
19. júl 2016

@zuzulienocka75 Nebudu s tym robit problemy, mozete ich kludne nechat v prirucnej

zuzulienocka75
1. aug 2016

Už sme aj naspäť a s pastelkami ani perami nebol žiadny problém. 🙂

s1m.one
19. jún 2018

@zuzulienocka75 ahoj nevies prosim ako sa pise adresa ked idete tam? das svoje meno a adresu hotela? dakujem