Letecky na dovolenku so 4-mesačným bábätkom

miska7754
25. júl 2023

Ahojte pojdeme septembri s. Malou 4.mesacnou no v septembri uz bude mat necelych 5.mesiacov na dovolenku lietadlom chcem sa spytat na co si treba dat pozor viem ze v lietadle by mala. Akurat pit ked vzlieta lietadlo a ked. Pristava aby jej nezalahlo v uskacb a dalej? Treba uzivat pred dovolenkou daco na podporu imunity ci

nikpa
25. júl 2023

@miska7754 4 mesačnej na imunitu veľmi nemáš čo dať, je to buď alebo. Už keď si sa rozhodla ísť s takým malým bábätkom letecky na dovolenku treba počítať so všetkým. V jej veku predpokladam, že väčšinu dňa prespí, takze by mohla aj v lietadle. Ešte na klímu pozor na oči a na uši. Taká čelenka cez ušká by nebola od veci.

dzulli1980
25. júl 2023

Sa nebojíš ísť s tak malým dieťaťom na dovolenku? ... žiadna imunita, neviem, či už má za sebou aspoň 1. povinné očkovanie atď. ... chúďatko.

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tanyag
25. júl 2023

Ja som bola v Ázii so 4 mesačným dieťaťom,prvý let trval 2 hodiny a potom 7 hodín (hodina čakania na ďalší let medzi tým) 😁 žiaden problém, skoro celý prvý4 let dieťa prespalo...potom sa napapalo na tej prestávke...a druhý let som sa s dieťaťom asi hodinu hrala s hračkami...potom spalo asi 4 hodiny ...a posledné 2 hodinky sme sa tiež hrali 🙂 žiaden plač...nič...a 2 týždne v Ázii...prežilo 🙂 dnes má skoro 5 rokov a je živé a zdravé 🙂

sethi
25. júl 2023

@miska7754 je fajn sedieť v uličke, človek má viac priestoru na manipuláciu s bábätkom. Na letisku pomohol nosič alebo šatka. Dieťa nemá nárok na batožinu ale ma nárok na prebaľovacia tašku. Na letisku sa ide špeciálnou branou, kde sa preskenuje aj kočík. Kočík cestuje zdarma. Je dobré mať poruke hračky niektore známe aj nové a servítky na ich dezinfekciu ak by popadali po zemi. Existujú sluchátka pre bábätká, pre zvýšený hluk v lietadle ak by ste sedeli blízko motora . V taške mat pripravene veci na prezlečenie pre seba aj babo. Mat pre babo sveter a tenkú čiapku aby mu nenafukalo do uší. Ideálne ešte pred cestou otestovať ako bábo zvláda zmeny tlaku.

domiklik
25. júl 2023

@miska7754 treba si dať pozor na klímu, nasadiť probiotika, zabaliť lieky, ideálne ak by bolo dieťa plne dojčenie, to b si nemusela riešiť prikrmy, um, ak hej tak skus zobrať avent... Uv oblečenie pre dieťa, uv stan, uv clona na kocik, určite aj opaľovací krem, odporúčam eucerin 100 pre pleť so sklonom k slnečnej alergii, alebo proste niečo čo dieťaťu sedi, ak máš nosic tak aj ten by som brala...

sethi
25. júl 2023

@miska7754 jo a dať si pozor na nádchu, ak má dieťa chytené dutiny konzultovať s lekárom

sisaka
25. júl 2023

@domiklik 4 mesačné dieťa nemá byť vystavované priamemu slnku a opaľovacie kremy sa odporúčajú najskôr od 6. mesiacov.

@miska7754 malo informácií. Je rozdiel letieť 2-3 hodiny alebo 10 hodín, či s prestupmi stráviť 24 hodín cestovaním. Taktiež je rozdiel cestovať niekde do vyspelej krajiny, či krajiny 3. sveta a rozdiel ísť do mierneho podnebneho pásma, či trópov.

drake122
25. júl 2023

4 mesačné dieťa ešte nie je "vhodné na takéto dobrodružstvá" a nič z tej dovolenky nemá ako pôžitok. Skôr tu ide o pôžitok rodičov, ale na úkor riskovania potenciálne aj samotného zdravia dieťaťa...

svetlonos
25. júl 2023

@miska7754
ahoj, tiez zastavam nazor, ze s takym mini nekietat po dovolenkach.
Avsak - kamoska tiez letela s w mesacnym babetkom. Nie na dovolenku, ale stahovalicsa s muzom na iny kontinent. Zial, tetmin bol uz 2 roky naplanovany. Ona porodila, ostala z nemocnice u mamy a potom letela z Viedne do USA s 3 prestupmi. Precestovala takmer cely den. Babo takmer celu cestu prespalo. Na taky dlhy let mala rezervovanu "postielku", maly bol vacsinu casu v nej okrem krmenia. Takmer neplakal, bol kojeny.
Vsetcia to prezili i ked cesta bola narocna casovo.
Nedavala mu nic na imunitu. Ohladom lietadla ti uz rady dali. Ja osobne by som sa bala s tykym mini bez ockovania a aj koli inym pliagam. Ale vam praje peknu dovolenku, nech vsetko je fajn.

miska7754
autor
26. júl 2023

@sisaka iddme na cyprus 3 hodiny letu

paulahr
26. júl 2023

@miska7754 boli sme tento rok s 8m synom tiež na Cypre, let trval 2 a pol hodiny, celý let tam aj naspäť prespal…počas vzlietania a pristávania som ho kojila/dávala piť vodu, ani raz nezaplakal, odporúčam zakryť uška, je to tam vyklimované, aby nechytil zápal…na dovči nikdy nie na priame slnko, zaobstarali sme si plážový stan a maličký bazenik kde sa hral..ale je to ine,my sme už mali 8m, ktorý sedel a vedel sa aj sám zahrať..opaľovací krém pre také malé bábätko kúp minerálny Bioderma(také maličké nemôžu chemické filtre)- aj keď bude v tieni ho aj tak natieraj, tam je ine slnko a oni majú strašne citlivú pokožku…držím palce 🙂

domiklik
26. júl 2023

@sisaka samozrejme, že každá normálna matka nebude vystavovať dieťa slnečnemu žiareniu a zbytočne dieťa natierať.. Ale keď máš napr dieťa v nosiči, trčia mu nohy, ma 5 mesiacov, vonku 30 stupňov, ozaj mu tie nohy nenatres? Mala som dieťa ktoré od 3 do 6 mesiacov odmietalo kocik, fungovali sme v nosiči, nohy ruky natreté a aj slnečné okuliare, a to som bola len na Slovensku v júli, takže na tu dovolenku by som si ten krem určite zobrala...

domiklik
26. júl 2023

@drake122 na čo sú dobré takéto komenty?

laurita285
26. júl 2023

@drake122 v podstate, oni si to dieťa porodili/zabezpečili.... takže ho môžu aj zdemolovať, je to ich majetok 😀

sisaka
26. júl 2023

@miska7754 cyprus je Európa, nič špeciálne netreba, krátky let, tiež nevidím problém, podnebie - žiaden extrém. Osobne by som dieťa nijak špecialne nepripravovala.

sisaka
26. júl 2023

@domiklik mám 2 deti, rozhodne som ich nenatierala žiadnym opaľovacími krémami v takom veku. Zariadila som to tak, aby neboli vystavení priamemu slnku. Deti som v tom veku vozila v kočíku, takže UV clona bola postačujúca a slúžila zároveň proti komárom a inému hmyzu.
Do toho, čo robia iné matky sa nestarám, ale rozhodne by som nikomu neodporúčala natierať, keď je známe, že to odbornici neodporúčajú.

domiklik
26. júl 2023

@sisaka zakrývať dieťa uv clonou je krásna predstava, len nie každe dieťa v tom kočíku vydrží... Mne odborník - kožný lekár odporučil, aby som radšej dieťa natrela kvalitným krémom, ako by som ho mala vystaviť slnečnemu žiareniu bez ničoho, dieťa môže mať uv oblečenie ale niektoré časti zostanú odkryte, nakoľko detská koža sa dokáže spáliť pri vysokom uv indexe aj počas toho ako prejdeš krížom cez parkavisko a dieťaťu trčia nohy z nosiča, dokonca aj o 6 večer...

akbara77
16. aug 2023

@tanyag gratulujem. Poznám omnoho horšie prípady. Neviem, či títo rodicia sú tak odvážni alebo tak blbi.

tanyag
16. aug 2023

@akbara77 😁

xckaret
16. aug 2023

@miska7754 pred dvoma tyzdnami letela s nami na dovolenku s babatkom, prerevalo celu cestu. Si si ista, ze si sa dobre rozhodla? Preco to robis tomu novorodencovi, ty ani netusis ako dieta trpi...