Let so 17 mesačným bábätkom

bakuska
25. apr 2012

Ahojte, potrebovala by som poradiť s otázkou letu s dieťaťom. Koncom mája sa chystáme na cca 2,5 hod let na dovolenku, no neviem ako to v lietadle s dieťaťom chodí.. potrebujeme nejaké špeciálne potreby?? nie je let pre dieťa nepríjemný?? a čo pri vzlietaní a pristávaní... ?? ak máte niekto skúsenosti, prosím poraďte.. ďakujem... 😀

zuzanockamt
25. apr 2012
poppy1
25. apr 2012

@bakuska tak toto aj mna zaujima, budeme letiet zac. juna, mala bude mat 18m.

hrustik1
25. apr 2012

@poppy1
@bakuska My sme s dcerkou lietali od jej 3 mesiacoch. V lietadle ti bude dietatko sediet na kolenach. Daju vam take specialne pasy pre dieta, ktore sa pripnu na tie tvoje. Urcite je dobre zobrat do lietadla nieco na jedenie a pitie pre dietatko. Aj pri kontrole na letisku bezne dovolia brat napoje a jedlo pre deticky ( my sme s tym nikdy nemali problem, vzdy ma poziadali, aby som si odpila z toho napoja a bezproblemov nas vzdy pustili). Nam sa pri vzlietani a pristavani osvedcil dudlik alebo pitie cajiky alebo mliecka z flasky. Ide o to , aby dietko nemalo neprijemny tlak v uskach.
Ked nie su turbulencie a da bezne poprechadzat s dietatkom po lietadle. A nakoniec 2,5 hodky sa myslim v pohode da zvladnut 🙂 Drzim palce pri cestovani 🙂

bakuska
autor
25. apr 2012

@hrustik1 ďakujem za fajn praktické rady.. 😀 @poppy1 a kam sa vy chystáte na dovolenku?

yanus
25. apr 2012

@bakuska ja som letela 2h plus 10.5h, pred mesiacom s 17 mesacnou dcerkou. Do 5 h je to vsetko pohodicka. Zober vela zaujimavych veci, ci uz na jedenie, hranie, na zabavenie. Kadejake aj zakazane veci, ako tycinky, a podobne. Pokial kojis, tak vzlietavanie a pristavanie nie je problem na prsniku. Inak dudlik, v pripade nudze si vypytaj v kelimkoch servitky namocene v horucej vode a priloz na uska nech sa vyrovna tlak. Flaska s dzusom, cajom by to vsak mala poriesit.
Co sa tyka priamo leteckej spolocnost, treba si vyzistit. Ale jedlo ber svoje, neletis predsa do Australie.