Let s Emirates/Qatar s 22-mesačnou

31. máj 2024

Ahojte

Chystáme sa s dcérkou do Thajska (dcérka bude mať v čase letu 22 mesiacov), chceli by sme letieť buď s Emirates alebo Qatar. Keďže ešte nebude mať 2 roky, môže letieť buď mne na kolenách bez nároku na sedadlo, resp.je možné požiadať o postieľku, lenže ona už rozmery tej postielky nespĺňa, má viac ako 74 cm. Môžem jej kúpiť normálnu letenku s nárokom na sedenie ? Všade uvádzajú, že až od 2 rokov, ale 12 hodín ju mať na sebe a tak cestovať mi príde neakceptovateľné.

Budem rada, ak sa niekto, kto to riešil podelí o skúsenosť 🙂

tenerifka
31. máj 2024

Kedy chcete letiet?
Oficialne bude na tvojich kolenach, neoficialne vam daju 3-ku sedadla pre vas troch, ak sa nejedna o vytazeny let napr. cez vianocne sviatky. Nemyslim si, ze by niekomu urobili taku vec, ze by ho na 3-ku posadili s rodinkou s batolatom. Inak nie je to 12h let, ale 2 lety cca 5,5 a 7,5h. Ale ak chces mat 100% istotu, urcite mozes zaplatit normalne sedadlo, pri rezervacii zadas 2 dospeli + dieta do 12 rokov

tenerifka
31. máj 2024

Postielka byva pre deti pod 1rok, tam ti ona urcite spat nebude aasi by ti ju ani nedali, ak ma takmer 2 roky

melanta
31. máj 2024

@tenerifka lietam ročne niekoľkrát s Emirates a Qatar. To, že ich dvoch posadia do trojky a nikto iný tam nebude je malá šanca, vôbec by som sa na to nespoliehala.

tenerifka
31. máj 2024

@melanta praveze aj ja s nimi lietam a vzdy je vela sedadiel volnych. Mña kebyze posadia takto s rodinkou na tak dlhy let, tak ma asi vykoti

tenerifka
31. máj 2024

@melanta ale ano, ak chce mat istotu, tak zaplatit sedadlo

melanta
31. máj 2024

@tenerifka vykotilo by aj mňa, o tom niet pochýb.

autor
31. máj 2024

@tenerifka takže sa dá kúpiť letenka pre dieťa aj mladšej ako 2 roky? Áno viem ako ten let prebieha že to nie je priamy let, už som tak letela s nimi viackrát do Ázie, no teraz ideme prvýkrát aj s dieťaťom. Aj tak je to dokopy skoro 12 hodín, aj keď s prestupom.

hermionecka
31. máj 2024

Ahoj, do 2r nemá dieťa automaticky nárok na sedačku, môžte si dokúpiť extra sedačku ale na vzlet, pristátie a turbulencie bude musieť byť dieťa na kolenách, inak mimo to ak nesvietia pásy môže sedieť na zvlášť sedačke.
Alebo je možnosť aj sedačky vhodnej do lietadla, tým pádom nebude musieť byť na kolenách vôbec ale musíte mať priplatené extra miesto 🙂)

tenerifka
31. máj 2024

A hlavne do lietadla neberte ziadne veci navyse co sa batoziny tyka, lebo uz len s malou budete mat co robit, z lietadla v Doha vacsiniu nemas pas ani elektricke schody, a ides po normalnych schodoch do autobusu, potom sa presunut na druhy koniec letiska a ten isty proces, je to o hubu aj pre dospeleho. Mozes pre malu objednat aj baby jedlo

smajliica
31. máj 2024

Nam malu dali do tej postielky ked mala skoro 2 roky a nejako sa tam napratala a prespala cely let 😅 Bola to Lufthansa, leteli sme prave pre to s nimi ze odlet bol okolo 9-10 vecer a prilet o 8 rano, mala to prespala prakticky cele.

kiki68
31. máj 2024

Nasi znami to riesili zakupenim 1st class a dieta malo pohodlie s rodicom. Konkretne s Emirates do Thai na Phuket. Alebo zakupit dalsie sedadlo proste k tomu.

tenerifka
31. máj 2024

@kiki68 to je super riesenie, fakt.... Spiatocna letenka pre dospeleho v economy 800 eur, 1.trieda 5000 x 2 dospeli = 10 000 len jedna cesta, naspat dalsich 10 000, to si mozeme dovolit vsetci normalne pracujuci ludia. To uz by clovek nepotreboval konzultovat na MK....

kiki68
31. máj 2024

@tenerifka prave oni vychytali nejaku lepsiu cenu, takze ich to vyslo iba nejakych 2,5 k na osobu. Je to riesenie? Je. Oni prave povedali, ze tym, ze nedoplacali 1000eur za dieta cca, tak to bolo ok, mali doplatok ako sme mohli mat my napr, za 400eur na os upgrade

tenerifka
31. máj 2024

@kiki68 2 500 mohli mat maximalne za business, ale nie 1.triedu, tam su uplne ine sumy, a koho to neboli, zaplati si to aj bez zliav. Takisto sa daju uplatnit body na vernostnych kartach, ja mam u Iberie a mam velakrat let zdarma, ale tych letov je treba urobit naozaj velmi vela