Let do USA

sondisko1
26. máj 2024

Dobrý deň,
Zajtra letíme s manželom do USA. Ideme z viedne a prestup máme v Helsinkách. Robila som nam cez aplikáciu check in najskôr na jednu časť, teraz otvorili check in na druhu časť letu. Pri prvom som nemala žiadny problém, ale z helsiniek do NYC mi nechce dovoliť urobiť check in, pritom manželovi skočilo hneď že ho ma. Mne píše že nie je dostupný a mám si ho spraviť na letisku.
Neviete mi poradiť čím to je?
A čo sa týka podpalubnej batožiny, ak budem musieť robiť check in v Helsinkách tak budem aj batožinu musieť odbavovať nanovo ?
Ďakujem

guudy
26. máj 2024

@sondisko1 zavolaj do leteckej spolocnosti. Mam skusenost, ze let bol overbooknuty a zmenili nam let. 🤷🏼‍♀️

petamich
26. máj 2024

suhlasim s @guudy toto je zvycajne znak overbookovaneho letu

sondisko1
autor
26. máj 2024

A je možné že jednému to normálne išlo a jednému nie?

guudy
26. máj 2024

@sondisko1 hej, je to mozne

sondisko1
autor
26. máj 2024

dneska maju customer service len do 17tej, ak to začnem riešiť ráno cestou na letisko ( prvý let z Viedne do Helsiniek ) bude to ok? Doteraz stres nebol ale už prichádza 🙈🙈

guudy
26. máj 2024

@sondisko1 a mate cely let na 1 letenku? Alebo zvlast letenku na let do helsink a zvlast do US?

andrea2323
26. máj 2024

@sondisko1 mne toto robilo raz, keď som bookovala rodičom let z viedne, že mi napísalo, že check in nie je možný, že si majú urobiť na letisku.. tiež som bola v strese, že prečo ale potom som našla nejaké info, že to je normálne.

A teraz som našla na stránke toto (to som však pozerala austrian, neviem či letíte s ním):

sondisko1
autor
26. máj 2024

@guudy no teraz som v pomykove 🥹
kupovali sme to cez pelikan rovno aj so spiatočnou.. takže predpokladám že na jednu

guudy
26. máj 2024

@sondisko1 ak mas dve rozne letenky na jednu cestu, tak riziko znasas ty (napr ze nestihnes pripoj), ak mas jednu letenku, riziko nesie letecka spolocnost.
Akymi leteckymi spolocnostami letite?

sondisko1
autor
26. máj 2024

@andrea2323 tak dufam že keď prídem k check in desk tak s kľudom Angličana nastúpim a odletim šťastlivo 🤧 ideme cez Finnair

andrea2323
26. máj 2024

@sondisko1 inak ešte mi napadlo, že niekedy toto robí ak nerobíš booking letenky sama ale je tam sprostredkovateľ (v tomto prípade pelikan) 🙂 už ale neviem ako to ďalej riešiť, každopádne ak píšu, že si máte check in urobiť na letisku, tak tam by to malo určite ísť 🙂

guudy
26. máj 2024

@sondisko1 drzim palce🤞🤞🤞

sondisko1
autor
26. máj 2024

@andrea2323 píše to tam presne takto 🙈 len som bola nervózna hlavne kvôli tomu že mužovi to išlo a mne to nejde 🙈 tým pádom mi batožina pôjde len do Fínska a musím si ju znovu odbaviť asi že

guudy
26. máj 2024

@sondisko1 v tom screenshote pisu, ze nemas vybavenu ESTU. V tom je problem. Ries asap.

sondisko1
autor
26. máj 2024

@guudy to je ako možné keď ju mám schválenú od februára 🙈

guudy
26. máj 2024

@sondisko1 mas v Este a na letenke to iste cislo pasu? Malo by sa ti to automaticky sparovat
Skontroluj si to a online si over platnost Esty

guudy
26. máj 2024

@sondisko1 ako? Podarilo sa vyriesit? 🙂

sondisko1
autor
26. máj 2024

@guudy asi vycítili stres paniku a večer mi to zrazu išlo normálne tak neviem 🤷‍♀️ Ale ďakujem vam!

guudy
26. máj 2024

@sondisko1 tak fajn, peknu dovolenku😊😊😊

kacusik69
26. máj 2024

@sondisko1 v ramci jednej letenky a jednej spolocnosti (pripadne codeshare spolocnosti - tyka sa aj vas, pises o Finnair ale letite pod British Airways codesharom ocividne) batozina moze ist vzdy az do cielovej destinacie (ak si cestujuci nezela inak) … co sa vsak boarding passu tyka, ten na pokracko nemusi byt vydany (check-in ale bude spraveny) a BP sa vyzdvihne na transit desku

sondisko1
autor
27. máj 2024

@kacusik69 ďakujem 😊

milanemila
27. máj 2024

Ja len do buducna, ze cez pelikan je ta letenka vzdy drahsia, hlada sa tam fajn, ale kupila by som ju potom uz priamo cez letecku spolocnost (minimalne si aspon porovnala ceny) a aj keby bol nejaky problem, tak sa jednoduchsie riesi priamo s leteckou spolocnostou ako cez sprostredkovatela.

sondisko1
autor
27. máj 2024

@milanemila budeme vedieť do budúcna, mali sme to trošku komplikované preto sme si to chceli uľahčiť takto ale nabudúce budeme riešiť tak. 😊