Let do New Yorku

t0ny08
24. okt 2023

zdravim letim vo february do new yorku alet mam s budapeste do anglicka na letisko Hethrow kde mam cas na prestup hodinu a 35 min. chcem sa len opytat ci to v pohode stihnem ci sa mam obavat aci treba znova prechadzat cez check in dakujem pekne

laurita285
24. okt 2023

Jasne stihneš, aj dve kávy a cigu.

guudy
24. okt 2023

@t0ny08 vela stastia, mas dost velku sancu, ze nestihnes druhy let. Po anglicky dufam vies ;)

jamidea
24. okt 2023

@laurita285 tazko

jamidea
24. okt 2023

@t0ny08 tak to budes letiet este aj cez heathrow, aby si to stihla. Podla mna nemas sancu, jedine, ze ta pockaju. Ale to ti zas batozina nepoleti s tebou. To zas nemaju sancu stihnut pracovnici letiska prelozit

beataxxx
24. okt 2023

Ved to nie je take velke letisko, pre istotu si zabal nieco aj do prirucnej batoziny,ja to vzdy tak robim, batozina sa mi stratila niekolko krat, ked su prestupy

lucik194
24. okt 2023

no budes mat co robit, letis tou istou spolocnostou alebo dvomi? ak dvomi tak batozinu neprelozia urcite. prileti za tebou....

guudy
24. okt 2023

@beataxxx sice sa medzi terminalmi presuvas busom, ale nie, nie je to velke letisko😊

missviolet
24. okt 2023

@guudy a tak, uplne tragicky cas na prestup to nie je. ja som vo Frankfurte mala 45 minut 😅

lenkakoc444
24. okt 2023

@t0ny08 ak ti nebude meskat prvy let stihas. S batozinou nerataj. Heathrow je zmatok co sa batoziny tyka mne stratili tasku a to som Ani neprestupovala 🙂 nikdy sa nenasla. Ale samozrejme to sa ti nemusi stat. Ako tu bolo spomenute pobal si do prirucnej veci na prve cca 2 dni.

laurita285
24. okt 2023

Bežne sa to dá stihnuť aj za 40minút keď človek kopne do vrtule a v 90% stihnu naložiť aj batožinu tak neviem čo su vyrábate 😀

sunshine_007
24. okt 2023

Ak si dobre pamatam na Heatrow-e musis ist cez security check aj pri prestupe, cize 35 min bude o hubu.
Mas letenky u tej istej leteckej spolocnosti alebo 2 osobitne kupovane letenky?

mimirka32
24. okt 2023

@sunshine_007 ona nema 35 ale hodinu a 35 na prestup

t0ny08
autor
24. okt 2023

nevime ci ste si precitali ze mam na pretup 1hodinu a 35 minut nie 35min

t0ny08
autor
24. okt 2023

a mam iba prirucnu batozinu a letim tou istou spolocnostou

lenkakoc444
24. okt 2023

@t0ny08 to stihas ak by ti let meskal pojdes dalsim volnym alebo ta pockaju. A bez batoziny to bude v pohode.

vero96
24. okt 2023

V Londýne sme prestupovali už niekoľko krát a nikdy to nebolo pod 1:45h, takze skôr nie ako áno

t0ny08
autor
24. okt 2023

tak teraz nevime jedni vravia ze stiham druhy nie

t0ny08
autor
24. okt 2023

tam medzi terminalmi sa cestuje busom ?

sunshine_007
24. okt 2023

@mimirka32 aha, zle som precitala, za1,35h to urcite stihnes!

smajliica
24. okt 2023

Kde si kupovala letenku? Máš to na 1 rezervácii alebo na 2 samostatných?

t0ny08
autor
24. okt 2023

@sunshine_007 a treba robit po prilete do anglicka aj cekin znova na odlet ? alebo ako to je nevies ?

lucyluska
24. okt 2023

@t0ny08 ak si kupovala let naraz, s prestupom tak ti dajú letenku as s údajmi prestupu. Osobne som mala prestup v Paríži, na kontrole pasovej som bola hodinu. Zevraj keď priletis a si fyzicky na letisku, tak lietadlo tá musí počkať. Oni vedia, že prileteli ludia z NYC a keď tak počkajú.

smajliica
24. okt 2023

@lucyluska to ta fakt pockat nemusi 🙈 zalezi kolko by na teba museli cakat a milion dalsich veci.

@t0ny08 ked odpovies na otazky vyssie tak ti asi ludia budu vediet povedat viac. Ono velmi zalezi s kym letis a ako si kupila letenku. Ak si kupovala priamo u leteckej spolocnosti az do destinacie, tak si v pohode, postaraju sa o teba. Ak by si trochu primeskala ta moze cakat niekto pri vystupe zlietadla a fast trackovat cez vsetky kontroly az k dalsiemu lietadlu. Ak by si nestihla tak ti platia hotel, stravu, zozenu dalsiu letenky + pravdepodobne dostanes financnu kompenzaciu (600e).
Ak si to kupovala cez nejakeho sprostredkovatela (ie pelikan) alebo 2 samostatne letenky tak to bude horsie.

sunshine_007
24. okt 2023

@t0ny08 budes nasledovat tabule, kde bude napisane “connecting flights”, a to ta dovedie k check-inu na medzipristania, cize nebudes vychadzat von z letiska. Neboj vsetko dobre dopadne, hlavne nestresuj 4 mesiace pret letom. ;)

jamidea
30. okt 2023

@sunshine_007 podla mna ide o to, ze si uvedomila realitu situacie, tj, ze nema sancu to stihnut.
A mozno chcu byt zienky mile, ze stihas, no nestihas to dievca, autorka. . Moj muz ma nalietane az az, povedal, " nech zabudne". To kto ti taketo lety kupil?

sunshine_007
30. okt 2023

@jamidea, vies moze sa stat, ze let z Heathrow bude mat meskanie, stalo sa mi viac krat, ze lety z Pariza a Londyna mali meskanie, je to bud alebo. Tiez ak to da cele behom, a nebude vela ludi na security check.., mozno bude mat stastie.

h2
30. okt 2023

@beataxxx Heathrow nie je veľké letisko??? Nieeee, úplne mini! 🤣

beataxxx
30. okt 2023

@h2 podla vsetkeho som si to zle pamatala, mne sa zdalo male, pretoze som tam len prestupovala a tie ostatne boli mega, tak som sa pozrela do google a je 11 v poradi najvacsich letisk, tak pardon za dezinformaciu 🙂🙂🙂

jamidea
1. nov 2023

@t0ny08 tuto diskusiu mozes stopnut, kedze si zalozila rovnaku dalsiu