Let do Kuby so skoro dvojročným dieťaťom

lucy66
10. mar 2016

Zaciatkom maja ideme na dovolenku na Kubu skoro dvojrocnym synatorom.Rada by som opytala na Vase skusenosti jednak na dlhy let ako reagovali deti letime s prestupom ,ako to funguje s kocikom ,a ci dostat kupit plienky aj tam sice ucime sa odplienkovat ale preistotu..dakujem vopred za vsetky rady a postrehy...

bridgetfidget
10. mar 2016

@lucy66 poradit ti viem Len ohladom tych plienok- zober ich dostatok, radsej aj nadbytok, takisto kozmetiku, hygienicke potreby, opalovaci krem, zakladne/bezne lieky, atd

Vsetko je Tam uzky profil, vyklady a obchody ako v CSSR, vyber malicky, jeden druh zubnej pasty atd, nikomu to staci, ale vacsina turistov sa prekvapi

ALE kuba je Fantasticka nadherna krajina a ludia su priatelski a veseli, plaze, ktore som zazila su krasne, more prijemne 🙂 peknu dovolenku, som si ista ze let zvladnete

monika15
10. mar 2016

@lucy66 mi sme boli prvy krat ked mal maly 18 mesiacov 🙂) 0bolo super super super odvtedy chodime po karibiku hore dole 🙂 jedine ti poradim ze musis dat doklad na dobry rezort, ja troska doplatim ked treba kde idete do ktoreho hotela?

kocik - treba ho odovzdat pri vstupe do lietadla a pri vystupe by si ho mala dostat spet.

plienky - urcite ich tam dostat vsetko zavisi na $$$ a ze ako daleho mas obchody.
ja by som radsej dala viac maleho mozes zabalit diaperbag, ja som tam vzdy napchala cele 2 balenia plienok a nieco aj do kabelky tak 10 a do kufra dalsie..... mi sme sa tam raz popalili na spreju proti komarom. jasne ze to tam kupime urcite lenze za 50$ a nie za 5.99$ ako doma hihihihih no ale jedno odvtedy to vzdy mam ! takze to ti poradim urcite zabal .

Ja osobne s malym nema problem v lietadle a to letime aj do kosic, vzdy mam nove hracky vzdy, ipad plno novych veci keksiky, juice ..... takze u nas toto vsetko funguje chvalabohu , na karibik mame blizko ale do kosic to aj ja dospela to mam dost nie to 3 ci 4 rocne dieta ale som rada ze nas je ok.

Drzim palce 🙂)) mi ideme v novembri uz aj s novym prirastkom tam dufam ze si zvykne ako syn hehe

mims
10. mar 2016

@monika15 ahoj možem sa spytat, či chodíte cez cestovku alebo si všetko hľadáte sami?

monika15
10. mar 2016

@mims ja vzdy samam online kupujem.

slnecnica174
10. mar 2016

@lucy66 Kocik odovzdas s ostatnou batozinou. Plienky by som si zobrala so sebou. K moru na dva tyzdne pre take velke dieta staci aj jedno balenie. Do lietadla pre dieta tablet, hracky. Dlha vycerpavajuca cesta, ale stoji za tu dovcu😉

ywca222
10. mar 2016

Kocik sa neodovzdava s ostatnou batozinou,ale az priamo pri vstupe do lietadla a pri vystupe ti ho hned daju,takze po ostatnu batozinu si ides uz s dietatom v kociku..My sme leteli do usa ked mal maly rok a pol... Let absolvoval ok... dost spinkal.. bolo to narocne pre mna,lebo na rikach mi bol vely cas... Spiatocny let bol super,mali sme miesta prve v rade,cize pred nami stena...Prisla letuska a zavesila mi tam nieco ako vanicka z kocika,takze uplna parada... Potom sme to poradili svagrovcom,leteli usa s malou viackrat a vzdy si bookli toto miesto... A inak urcite nejake nove hracky,tablet.... Stastnu cestu.Uzite si to 🙂

kefrinky
10. mar 2016

Urcite by som odporucala zobrat veci pre deti do zasoby, neviem presne kam idete, ale my sme boli v takej casti (bez dietata), ze sa tam nedalo v podstate kupi nic pretoze u nich funguje listkovy system ako na pridel....ale moze sa to lisit, my sme boli v dedine .....
A na let asi v pohode zvladne, len by som odporucala zobrat kvapky do nosa, alebo nejaky sprey na zvlhcenie nosa, lebo na tak dlhy let je strasne vysusena sliznica....

slnecnica174
10. mar 2016

@ywca222 Samozrejme, ze kocik mozes odovzdat aj pri vstupe do lietadla, ale predpokladala som, ze pre take velke dieta uz ti na tom letisku nebude treba 😉

petra3312
10. mar 2016

@lucy66 moja dcerka zvlada dlhe lety velmi dobre, aj so synovcom som cestovala 2x, ked mal 2 roky a 4 roky a vsetko v pohode. Letu sa neboj, ja sa s dcerou vela prechadzam po ulicke v lietadle, pozrieme rozpravku, cosi pospi a cesta ubehne. Neviem, ci uz kupujete letenku aj synovi- ked nema este dva roky, mohol by ist zadarmo- ale na taky dlhy let by som vlastne sedadlo odporucala. Kocik odkladas pred vstupom do lietadla a najdes si ho pri vychode- musi to byt maly kocik- umbrella stroller. Pre dieta mozes mat zbalenu diaper bag, tam sa Ti zmesti vsetko potrebne. Ak ma vlastnu letenku, mozes mu vopred zarezervovat detsky obed - rozdiel od toho dospelackeho je len v tom, ze tam ma par veci naviac- nejaky keksik, jogurt apod. Ja som sa naposledy spoliehala, ze v lietadle budu mat mlieko- a nemali.

monika15
10. mar 2016

@ywca222 mozes aj s kuframi je to tvoja volba, ale ja preferujem pri brane

petra3312
10. mar 2016

Pises, ze letite s prestupom, kocik by som Ti po letisku odporucala, mne sa zisiel este aj pri 3,5 rocnom dietati. Neviem si predstavit ist 30-45 minut, kym najdem branu, ovesana prirucnou batozinou a este dietatom, ktore chce byt ako naschval na rukach. Ked uz nebude v nom sediet dieta, mozes don nalozit tasky. No a aj ked dieta oducas od plienok, dala by som mu ju pre istotu aj pocas letu a na letiskach- nie vzdy najdes volnu toaletu do 5 minut.

monika15
10. mar 2016

@lucy66 juj toto som zabudla presne jak pise
@petra3312 , je to hoc viac ako jednoznacne sedadlo ja som letela viac krat a medzi 1 a 2 rokom by mal mat zadarmo na ruke ale u nas sa osvedcilo ze zvlast sedadlo....

monika15
10. mar 2016

@petra3312 urcite to zachranca hihihihi

lucy66
autor
10. mar 2016

Dakujem vam vsetkym za rady....

lucy66
autor
12. apr 2016

Ahojte chcela by som este opytat ake lieky by ste odporucali brat ?? Alebo ci je nieco extra naco nezabudnut..

luciferkax
12. apr 2016

ahoj, švagrinná bola s dvoma detičkami do troch rokov, zvládli to super, len.. kozmetiku plienky ber svoje, dali sa kupiť, ale úzky vyber, nižšia kvalita, tak radšej napchali svoje 🙂
@lucy66 na Kube sme neboli, ale na každú dovolenku som si urobila lekárničku s riadnou výbavou, dokonca dr. nám bola ochotná predpísať aj antibiotiká neriedené, keby náhodou, framykoin mastičku, septonex, fenistil kvapky aj mastičku, samozrejme od teploty, mali sme aj rectodelt (ale môj mával laryngitídy), calciový sirup.. našťastie sme nič nevyužili, ale tak.. radšej naviac ako má chybnúť

lucy66
autor
12. apr 2016

@luciferkax dakujem

martinhorvath
Odpoveď bola odstránená
Zobraz