Leptokaria - Grécko

denne73
20. máj 2014

Ahojte , poprosila by som vaše skusenosti s dovolenkou v Grecku, konkretne Leptokária . my by sme tam mali vycestovať začiatkom augusta s trojročnou dcerkou autobusom.

janinah
20. máj 2014

@denne73 boli sme tam niekoľkokrát a spokojnosť 😉

denne73
autor
21. máj 2014

@janinah Chcem sa opýtať nevadili vám tie kamienky?? vraj tam nie je čisto piesočnata pláž.

janinah
21. máj 2014

@denne73 nie je čisto piesková,ale my chodíme na lehátka,ale aj pod slnečník na deke /plachte/sa dá,to nie že na kamenoch ležíš /1 lehátko na celý deň máš,ak si objednáš nejakú frape kávu alebo nápoj/,sú 2 lehátka pod jedným slnečníkom,deťom treba obuv na pláž,do vody,tie crosky syn nosí,dospelým tiež nejaké šlapky,ale nie kvôli kamienkom,ale kvôli tomu,že sú cez deň horúce,napíš mi cez IPčo konkretne chceš vedieť a odpíšem ti

denne73
autor
19. júl 2014

@janinah moja ja balim a som uplne z toho na nervy . Kolko batožiny si brala??

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nanulik
19. júl 2014

ahoj, ja som bola pri mori zatial iba raz a to prave v leptokarii. bolo tam krasne. s cestovkou sme na vylety nechodili ale chodili sme sami, hlavne na peso po okoli. velmi sa mi pacili aj trhy co tam byvali. neviem ci este su lebo je to 14 rokov dozadu.
nastastie sme nestretli ziadne morske potvory.
co sa tyka cesty isli sme cez HU, ROM, BUL takze cesta trvala skoro 48 h. nikdy viac ale tak z sa hadam cestuje inou trasou

barcelona94901
19. júl 2014

@denne73 milujem Leptokáriu,je to jediné miesto zo všetkých,kam by som sa raz chcela vrátiť aj z deťmi
je pravda,každému vyhovuje niečo iné ,pre niekoho je to malé,nudné miestečko a vyhovuje im viac Paralia ,kde to žije..no pre mna je Leptokária takým malým rájom pohody,pokoja,páči sa mi tam,je tam všetko,čo človek potrebuje ,na výlety tiež fajn miesto ,išla by som hned,okamžite
no napríklad niekto kto má rád Egypt,či Turecko,Spanielsko,veľké rezorty ,tomu sa tam nemusí nič páčiť ,mne sa páči ,že Leptokária nie je ešte taká "skazená" a uchovala si taku svojsku ,grécku ,pomalu atmosferu,bože jak ja to tam milujem 😀 Leptokáriu mám radsej než ostrovy
inak je to výborné miesto pre astmatikov ,alergikov ,máš tam skvelý vzduch ,pretože máš more a hory pokope ,kupeš sa v mori a vidíš Olymp
strava perfektná ,či už v reštikách ,krámkoch,potraviny v pohode nakupiš
výletne autobusy tiež dostupné,rovnako auto,skuter,bicykel,,vsetko
ubytko od obyčajných základných apartmánov po lepší hotel,kde nájdeš vzadu aj nemčurov a okolité dedinky niektoré su tiež takým rájom ,čarovné zákutia,kde si dáš frapíčko ,ách
a teda ja som tam chodila na mesiac ,pochodila som Leptokáriu od mája až po koniec augusta a teda ,ak nemáš školopovinné dieťa,koniec prázdnin,na prelome augusta ,septembra je tam najlepšie,všetko funguje,ceny su polovičné,na pláži je krásne ,málo ľudí,
no a cesta autobusom už je lepšia ,kratšia než volakedy ,ale z čiech a z Rakuska sa tam dá letieť v pohode
do teraz mám známe ,čo jazdia s deťmi do Paralie autobusom rok čo rok ,deti su zvyknuté a do Leptokárie to máš to isté
niektoré rodiny jazdia autom,rovnako ako do Bulharska ,kto je skromnejší a nemá super,veľké očakávania ,v pohode ,ja by som išla hned,je to jediné miesto,kam by som sa vrátila pre tu grécku pomalinku atmosferu ,jáj a dohovoriť sa dohovoríš vsade,maju jedálne lístky v češtine,je tam kopec čašníkov ,barmanov ,aj majitelov čo vedia bud česky ,polsky ,alebo maju aj od nás kolkokrát brigádnikov

barcelona94901
19. júl 2014

@nanulik odvtedy cesta je kratšia,Leptokária tiež zmenená,ale trhy ostali 😉

denne73
autor
19. júl 2014

ďakujem babenky dakujem.

barcelona94901
19. júl 2014

@denne73 a kamienkov sa netreba báť,ako napríkld v Chorvátsku,v Leptoške to máš miešané ,je tam aj piesok aj malé kamienky ,stačia crocsy ,my sme chodili aj na boso a meduzy sa tam objavuju málinko,po burke ,ale to je nič oproti Chorvatsku ,je ich málo ,su malé,priehľadné ,mne sa za celé mesiace len rAZ jedna nalepila na nafukovačku ,na to okienko ,ja som plávala daleko ako das 😀 a ona chudatenko so mnou 😀
a mas tam stánky so vsetkym ,kusok od pláže ,či opalovaky,nafukovačky ,vsetko možné 😀
hore v mestečku su aj kolotoče ,zábavky pre deti,nafukovací hrad ,to vsetko cez sezonu je dostupné

denne73
autor
19. júl 2014

Dievčata , každy hovorí inak jedni že osušky, druhy plachty, tak čo vlastne? myslím na plaž. Už mame toho vcelku dosť , musime brať aj komplet stravu pre malu 3 r,dcerku je celiatik, ale aspon mlieko hadam kupime tak ako nás. Odchod zajtra okolo 9,45. takže idem baliť. ešte niečo na cestu pripraviť:D my ideme na 9 noci bez stravy takže berieme vreckove:d na bankomaty radšej nespolieham.

denne73
autor
19. júl 2014

@barcelona94901 aj tebe vdaka za vyčerpávajce info.

denne73
autor
19. júl 2014

@nanulik no tej cesty sa tiež trošku obavam ale zvladneme čoby sme nezvladli. len ja zvedava kde nas posadili lebo mi ž pristupime skoro do plneho busu

barcelona94901
19. júl 2014

@denne73 no vačšinou si ludia roztiahnu deku ,zoberu si osušku,niekto sa vyvalí na nafukovačku,ked si dáš drink stačí ti osuška k lehátku ,netreba platiť,podla toho,kde si vyberiete miestečko.kazdy má iné nároky,niekto ťahá slnečník,potapačsku výbavu ,termosku,niekto len uterák..ludia maju rozné potreby
.ubytko máte ale hore pozerám na ten link ,tak je to iné,než ked ráno si hodíš osušku na miesto a máš to tam až do večera ,no hlavne šťastnu cestu a užite si to tam ,jáááj pribalte ma 😀 😀 fnuk

denne73
autor
19. júl 2014

@barcelona94901 čo je ine moja?? to bytko vyzera inak??
http://www.mandora.sk/zajazdy/apartmany-tsituri...
No a jasne balím ťa sebou:D

denne73
autor
19. júl 2014

@barcelona94901 No my nie sme vôbec naroční. ka llen preto že som vopchala tri osušky a plaž,osušku a mám skoro plny kufor:D

barcelona94901
19. júl 2014

@denne73 ubytko je dobré,neboj ,tam je vsetko po ruke ,myslela som to tak,že je iné ked byvas hned dole a nájdeš si ráno svoje oblubene miestečko a šupneš si tam len osušku a ine ked ideš zhora a s dieťaťom,to už si neseš kýbliček,taštičku 😀 jáj hned by som išla ,bude vám tam super ,my sa tu topíme vo vlastnej šťave 😀 a tam je iný vzduch,atmoška ,bude vám hej 😀

denne73
autor
1. aug 2014

ahoooj tak sme doma. Takže ceny potravin nie su rovnake su drahšie tak o 1-2 eura. najlepšie je nakupiť v LIDl je v leptokárii priamo v meste. Nám prve dni pršalo tak už som myslela že to snad ani neopalime:D tie naše figury , ale počasie sa umudrilo, aj ked na Grecko tam bolo po včeroch dosť chladno. More prve dni čistunke n neskôr riasy, trava. Absolutne blby vstup do mora obrovske okruhliaky no des museli sme hned kupiť topanky do vody. takže jediné sklamanie pláž a vstup do mora . Ubytko tuti aprtmán , obrovský balkon s vyhladom na more. Leiky sme vôôôôbec nemuseli použiť tak to prajem aj ostatnym dovolenkujucim.

januskalo
7. aug 2014

Ked ste už niektoré boli v Grécku, čo Atény? ako tam bolo? Tu som našla zaujímavé ponuky, viete poradiť? Vdaka 🙂
http://destinacie.edovolenky.sk/grecko/akropola...

denne73
autor
7. júl 2015

Ahoj.Necestuje niekto do Leptokarie v case 7-18.8.Minuly rok som takto nasla super priatelku a bolo.nam.faaaajn.

zuzkaca
23. júl 2015

Ahoj, ja mám manžela z Leptokárye a som rada, že tak o nej krásne píšete, lebo mne sa už veľmi zunovala. Žila som tam 11 rokov a poradím, že pláže sa často menia, kamene odchádzajú viac do mora, po čase sa znova objavia. Ak máš pred svojim ubytovaním kamene, môžeš sa presunúť viac do centra pláže. Bola by si prekvapená, že každých 100 metrov, je pláž trocha iná. Takže nie je problém si nájsť piesočnatý možno s malými kamienkami vstup do mora. Čo sa týka diskoték, aké poznáme my, tam už nie sú. Gréci sa zabávajú v pap baroch a nerobí im problém ak chcú tancovať, zadrepčiť si pri svojom stole. A výlety... Ja som za tie roky nestihla prejsť všetkými pamiatkami, lebo sú všade. ale určite odporúčam Atény, Dion, Meteory a Verginu. Je to jedno s akou cestovkou, lebo všetky sú rovnaké. Píšem obsiahlejšie, lebo by som sa rada podeliť s tým čo viem. Dovolenku v Grécku uprednostňujem aj kôli moru, má jedno z najčistejších morí na svete. Ja cestujem 15, čiže 16 som tam do 6 septembra. Kľudne sa ozvite, dáme si frapíčko...

peknafialovacucoriedka
27. jún 2016

@zuzkaca Ahoj vedela by si mi poradiť nejaké cenovo priateľné ubytovanie v Leptokaryi pre 6 člennú rodinu? Chceli by sme isť vlastnou dopravou. 🙂

zuzkaca
2. júl 2016

@peknafialovacucoriedka Ahoj, obráť sa na http://www.gemko.sk/, sú to moji známi už 16 rokov, určite Ti niečo dohodia v rozumnej cene a slušné. Bohužiaľ ja tam už nebývam, tak neviem kto má voľné v ktorom termíne a kto nie a je to časovo ale aj finančne náročné pre mňa, zisťovať to. Ďakujem za pochopenie a krásnu dovolenku prajem.
PS kľudne ma môžeš spomenúť v Gemko, viem, že momentálne ponúkajú už aj nejaké zľavy, len neviem o aký termín máš záujem. Zuzana 😎

luciajuhasova
22. júl 2016

zdravym aj ja som zila roky v grecku v leptokarii, je tam pekne. Budem tam zaciatkom augusta skoro do konca takze ak by ste nieco potrebovali viem vam nechat pripadne na seba kontakt 🙂 Lucia

gabsam
31. júl 2016

@zuzkaca CK Gemko-Teko s.r.o. má aj nejaký katalóg, alebo mi vieš prosím poradiť aký majú zvoz - teda z ktorých miest na SVK berú klientov ?
Prikláňam sa k názoru, že celá Olympská riviéra je prenádherná. Grécko máme dosť "prešprtané" , posledných 6 rokov po sebe sme boli v Nei Pori a určite sa tam ešte vrátime.
Sú v Leptokárii trhy ? kedy a kde

barcelona94901
31. júl 2016

@gabsam sú trhy,

gabsam
1. aug 2016

@barcelona94901 vieš aj ktorý deň a kde približne- teda v ktorej časti Leptokarie

zuzkaca
9. aug 2016

@gabsam v utorok, v parku pri centre, pre katalog sa musis obratit priamo na cestovku, ja som uz v GR. Pocasie je zatial ok, nie privelmi horuco...

gabsam
10. aug 2016

@zuzkaca cestovka Gemko je dosť problematická - odpísali mi, že nástupné miesta majú z Rimavskej Soboty a potom po ceste "zbierajú" klientov.
Trhy - myslela si okolie kde je pošta a vlaková stanica