Lacný výlet po Slovensku

j_ank_a
10. júl 2015

Ahojte baby.. Prosim poradte... s manzelom sme tento rok moc makali, preto by sme si radi dopriali mensiu dovolenku. Avsak na dovcu k moru nemame, vlastne ani na tatry a podobne drahe ubytka... Poradili by ste mi tip na nejaky vylet po Slovensku? nieco, co sa oplati videt, alebo zazit? Kludne na jeden den, alebo vikend.. nejaku akciu, alebo zazitkovu zalezitost.. Ziadne hrady a zamky.. turistika moze byt.. adrenalin moze byt...relax, romntika tiez.. 😝 kludne aj stany... proste nieco, co mate overene, s cim ste boli spokojne a co nevyjde az tak moc penazi..samozrejme, ze nieco minut mozme, ale cim menej, tym lepse... 😀 dakujem za kazdu dobru radu...

katarinamarkova
10. júl 2015

@j_ank_a turistika moze byt...adrenalin tiez, relax...romantika, stany...overene...spokojne 🙂 a stoji to 0.0skoro nic 🙂
ved sa jednoducho zblate, zoberte stan, spacaky, nejake to jedlo a chodte....kam? kam len chcete.... 🙂 o vsetko vyssie napisane mate postarane 🙂 - ak ste na to obaja povahy - co z tvojho prispevku vychadza ze ty asi ano...manzela si musis poznat ty 🙂

ukulela
10. júl 2015

@j_ank_a my sme takto autom presli vsetky trojhranicne body - trojmedzia. bolo to zaujimave, niekde sme spali v stane, niekde v penzione, bola to aj turistika, aj poznavacka. ak chces vediet blizsie, napis.

delia933
10. júl 2015

moj znamy ide prenajimat karavan na Liptovskej Mare rovno pri vode, okolie paradne, vsade blizko, ked budes chciet napis spytam sa ho.

j_ank_a
autor
10. júl 2015

@ukulela jasne, rada sa dozviem nieco viac.celkom ma to zaujima.... kludne mi napis do spravy... dakujem krasne...

@delia933 a cena karavanu povedzme na vikend? dve noci? opytas sa prosim?? dakujem

j_ank_a
autor
10. júl 2015

@jukov tak toto teda urcite nieje pre nas lacna dovolenka... 😀 ale dakujem.. niekomu sa mozno zapaci..

tinqua
11. júl 2015

Ahoj dajte si Slovensky raj...my sme boli dve noci, ubytovany v penzione annamaria v Smizanoch a vyslo nas to okolo 60e aj s ranajkami...a tam je teda co vidiet 🙂 ceny su nizke za veceru a la carte sme dokopy zaplatili 15 e aj s Sarisom, co v nr ma tolko stoji denne menu...a ak vam nejake peniaze ostanu strihnite cestu domov cez tatralandiu 🙂

violet77
11. júl 2015

My sme takto boli na Pocuvadle stanovat pri jazere. Da sa tam kupat, vyslapat Sitno a este tam bola po veceroch aj zabava so zivou hudbou medzi stankami.

horana
11. júl 2015

Sami dvaja bez deti, nie je problem autom dostupnost na otocku aj cez pol SK vramci dna, v profile je ze ste z Partizanskeho, tak to mate vacsinu Slovenska ako na dlani
vybehnite v Malej Fatre na Rozsutec alebo
za Banskou Bystricou az na hreben Velkej Fatry k hotelu Kralova studna, tam zaparkovat a po hrebeni kolko date + naspat alebo
z Ruzomberka/Valaskej Dubovej na Velky Choc alebo
do Zuberca to mate 2,5 hodky tak Rohacske plesa, Sivy vrch, Lucna + Rakon, Brestova, Smutne sedlo a kus hrebena alebo
2 a 3/4 hod to mate na Strbske pleso k vodopadu Skok, Mlynicka/Furkotska dolina
este menej na Podbanske/Tri studnicky na Krivan alebo
2h a ste na Certovici a od nej sup do hrebeni krasne vyhladove kopce smerom na Dumbier

....
nechce sa mi prsty drat, lebo neviem kde vsade ste uz boli, ale ved na otocku mate dostupne vlastne gro Slovenska 😉

tomiholjubavi
11. júl 2015

@j_ank_a ja ti jednoznacne odporucam bansku stiavnicu...boli sme tam minuly rok v zime a bol to ten najkrajsi a najlepsi vylet, na akom som kedy bola...a tromfol aj viacere drahe destinacie.
Ubytovali sme sa v malom penzioniku hned na namesti, mal taky starinsky tradicny nabytok. bol krasne zariadeny a za lacny peniaz. cely den sme chodili po pamiatkach, muzeach...do Kamerhoffu nas pustili aj so psikom (ale som ho musela mat stale na rukach, co neni az taka malina, kedze je dost tazky a expozicia bola dlha). Pan bol velmi laskavy, spravil nam prehliadku iba pre nas dvoch. Hodinu nas vodil, vysvetloval, ukazoval, moj muz sa na vsetko pytal..a len za dve eura.
druhe rano sme sa zobudili a zistili sme, ze v noci bola zmena pocasia. cele mesto bolo pokryte snehom a vyzeralo fantasticky. rozhodli sme sa ist do blizkych sklenych teplic.to su kupele, postavene pre mariu tereziu, dole v jaskyni vyviera horuca voda a po kupeli ta vymasiruju. prenadherne prostredie, fotila som jak blazen..a zas len za par korun. vratili sme sa celkom vycucnuti 🙂 ostalo nam tolko toho popozerat, stary zamok, novy zamok, exkurzia do bane..ale nestihli sme ani tretinu z toho, co sme chceli. pri najblizsej prilezitosti ideme zas.
Fakt, pre mna je Banska Stiavnica uplna top destinacia, strasne mili, vludni ludia, neskutocne krasne, historicky bohate mesto, luxusne kupele, nadherna priroda...a vsetko za par supov 🙂

j_ank_a
autor
12. júl 2015

dakujem za rady... snad nieco vyberieme... 🙂

@tomiholjubavi prosim ta, kolko vas vysiel vylet? ako dlho ste boli??? a mas nejaky kontakt na ten penzion, kde ste boli ubytovany? podla tvojho popisu znie vylet velmi dobre... 😉

zuzka105
12. júl 2015

@j_ank_a V Tatrách odporucam hotel Morava. Asi najlacnejsi v Tatrach, natacal sa tam Andel na horach. Uzasna kuchyna ako od maminky. A bol aj na zlavovom portali. Skus pogooglit ci ho este maju v ponuke. A tam uz turistiky habadej 🙂

tomasko27
12. júl 2015

@j_ank_a Terchova?
30.jula az 2.augusta Janosikove dni v Terchovej.Oplati sa vidiet a zazit 🙂

henikav
12. júl 2015

Nam sa velmi paci na Strehovej, daj si http://www.strehova.sk/kupko-strehova/o-kupalisku
k tomu mas v hoteli aj procedury, masaze.... Da sa ubytovat v hoteli, ale lacnejsie su asi ubytovania v chatkach hned vedla hotela, My pozname len hotel a kupalisko, ale dala som do googlu chatka na prenajom Strehova a hned mi vybehlo kopa inzeratov napr : http://www.ubytko.sk/chatka-strehova/
V podstate by som si vyhliadla lokalitu kam chcete ist a hodila do googlu chatka na prenajom

tomiholjubavi
12. júl 2015

@j_ank_a my sme isli cez zlavomat...vzdy tam kukame nejake pekne ubytovanie s polpenziou a to, co nam padne do oka, tam sa vyberieme...uz sme boli asi na 9tich miestach,ale BS je zatial nas top 🙂 penzion sa volal Na Trojici, taky maly, utulny, rovno v centre mesta...je ruzovej farby. ranajky su sice trochu dietne, ale vecera uz bola dobra...super fungovalo wi-fi a izby aj chodby su fakt pekne zariadene. je to skor taky domaci styl, nie typicky hotel.
kolko nas to vyslo, to si uz nepamatam, ale este niekde v maili by sme mali mat voucher, tak ti mozem pozriet...ale myslim, ze to bolo okolo 90 euro pre obidvoch aj s tymi kupelmi 🙂
a mesto je kraaasne, keby sme tam boli este tyzden, stale by sme mali co obzerat. boli sme velmi spokojni, aj mm a on uz pochodil vela sveta, tak je vyberavy 🙂

tomiholjubavi
12. júl 2015

@j_ank_a aj som to nasla https://www.zlavomat.sk/zlava/22477-romanticka-... (ale uz to trochu vyprsalo 😀 ) stalo nas to 83 euro 🙂 fakt to bol luxusny vylet...skuste aj vy nejaky zlavovy potral. myslim, ze je ich viac...
a teraz akurat kukam, ze sme tam neboli minuly rok v zime, ale uz pred dvoma rokmi..ciii ale to bezi O.o 😀

j_ank_a
autor
21. júl 2015

@tomiholjubavi dakujem pekne... nieco popozeram... 😉

stanislava111
21. júl 2015

napíšte sumu, do akej výšky cenovo chcete ísť a na ako dlho... lebo, inak sa ťažko radí, niekomu je lacno za 100 eur, niekomu nie je moc ani 300 eur, napr. za víkend.... potom by to bolo jednoduchšie a trefnejšie...

j_ank_a
autor
21. júl 2015

@stanislava111 co najlacnejsie... sumu nepoviem, pretoze chceme naozaj to najlacnejsie...a preto sa pytam tu... keby hladame drahy hotel, najdem ich na internete asi milion... 😉 tam je ponuka naozaj velka, ale na take drahe hotely zial nemame... radsej si zaplatime ubytko v private za ,,drobne,, a k tomu vstupne napriklad do bane, nejake atrakcie, , alebo podobne, ako zaplatit za noc v hotely so saunou a vyrivkou 60e, ktory nam bude tak akurat na prd, kedze v hotely budeme len spat... chceme vela popozerat.. 🙂

hrcavdeske
21. júl 2015

@stanislava111 no presne to som chcela napisat. my na velety jazdime pravidelne... za jednodnovy minieme pre 2 dosp. a 1 syna cca do 100 €, ale to je len jedne den.. ked ideme na dve noci niekam tak aj 300 € ..
no daju sa urobit si vylety aj take, kde rodina minie len na benzin a stravu...

@j_ank_a slovensky raj, nadherne miesto na turistiku, mozme aj stanovat v keppe, no my sme byvali v private u jednej rodiny ( romskej ) za vtedy 150 sk na osobu na noc, a bol to apartman, velmi pekne zariadeny .. stravili sm etakto tyzden v raji + strava, ale to aj doma treba jest, samozrejme sme neodolali a kazdy den sme si sli na konoch zajazdit, naucil nas to vtedy taky mlady " suhaj " vtedy stala hodina jazdenia 300 sk .
tiez je krasne aj v terchovej , janosikove diery
alebo oscadnica, velka raca, rozsutec

stanislava111
21. júl 2015

hľadajte na zľavových potráloch, sú tam aj lacné víkendové pobyty.... program si prispôsobíte..... pohľadáte v okolí, čo je zaujímavé... len stačí hľadať.... teraz v rýchlosti sa mi nechce "prečesať" všetky portály, aby som našla niečo konkrétne..... lebo, ak chcete naozaj ušetriť, musíte sa tomu troška venovať a sledovať už vopred, ja už napr. teraz viem, že ak by som chcela dobrý výlet naozaj za facku, tak bookujem Prahu na október https://www.pelikan.sk/sk/deals/show/praha-lacno .... naozaj lacné a tam je teda o program postarané.....
aj na booking-u si nájdete ubytovanie za" facku".... len musíte mať predstavu, čo by ste chceli vidieť a robiť .....
my takýmto spôsobom cestujeme, lietame po celej Európe naozaj skoro zadarmo....

stanislava111
21. júl 2015

@hrcavdeske plne súhlasím, dá sa aj naozaj len za naftu- hoci aj tá už dnes nie je lacná... 😀 aj my chodíme len do okolia, vezmeme "lepeňáky" a fičíme..... 😎

melisssssa
21. júl 2015

@j_ank_a ahoj my sme boli na 4noci (115€) 2noci (69€) v levocskej doline..pekne drevenice nove postavane..cize ubytko prijemne(velka izba,vl.socialky)..v baliku sme mali ranajky ,pozicanie bicyklov po cely pobyt,vstupne na novootvorene kupko co tam je(fakt super) je tam aj rybnik..mozete si chytit pstruha za par € ti ho ugriluju...mas tam po okoli cyklotrasu ,hory..cize si mozete vybrat aj nejaky lahky -tazsi teren na bicykloch...kusok odtial je sloven.raj ..a tam mas toho ozaj na vyber..spisky hrad,demänovska lad.jaskyna,poprad aquacity..cize u mna super .🙂

j_ank_a
autor
21. júl 2015

dakujem baby... 🙂 popozeram co ste radili...

barbora_kh
19. júl 2022

Keby chcete este nejaky tip, co je urcite super a kde hlavne zrelaxujete, tak chodte na minifarmu v lubinej https://www.minifarma.sk/ . Je tam strasne krasna priroda a pritulne zvieratka, maju tam take sadacie vaky s vyhladom na farmu a mozete tam byt ako dlho chcete.. uplne lacny, maximalne oddychovy vylet, kde mozete ist len vy dvaja, popripade ak zoberiete aj deti, tak aj tie sa tam kompletne vyblaznia. 🙂