Kvačianska dolina - mlyny Oblazy

eli2806
28. júl 2022

Žienky chcem sa spýtať ci zvládne skoro dvojročná túru do kvačianskej doliny.. Myslím len tu cast od parkoviska k mlynom.. Ešte sme s ňou na ziadnej túre neboli ale energie ma dosť v kociku uz bývať nechce. Chodíme uz všade pešo bez kočíka. Len ma zaujíma z vášho pohľadu ktoré ste tam uz s takymi drobcami boli ako to zvládli. Ďakujem 🙏

evica17
28. júl 2022

@eli2806 nebola som s dieťaťom,iba bez,ale myslím ze v pohode zvládne ,není to nejako extra ďaleko a ani náročný terén. Taká vychádzka podla mňa. Prípadne ak by bolo zle vezmi nosic turistický(dá sa aj požičať) a máš v prípade nudze

martina1985ba
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pribinak
28. júl 2022

Určite zober nosič

eli2806
autor
28. júl 2022

@evica17
@martina1985ba
@pribinak
Ďakujem žienky za odpovede. My aj mame nosič doma riadny turistický len ešte nebola možnosť ho vyskúšať. Tak premýšľam ze by bola škoda ho nezobrat len netuším ci v ňom mala bude chcieť byť 🤷🏻‍♀️
Preto sa pýtam aj na možnosť ze by to absolvovala celé peši.. Na nete všade píšu vraj trasa trvá od tej 1hod az 1,5. Môžem tak rátať?

simkids
28. júl 2022

@eli2806 no moja trojrocna to dala, ale cestou spat sme ju uz niesli viac menej na rukach, lebo bola aj unavena. Je to pre tak male dieta dlhe a nezazivne podla mna, urcite ber aj nosic, minimalne cestou spat ocenite

pribinak
28. júl 2022

@eli2806 s 2 ročným dieťaťom by som ešte pridala. Keď ju budú bolieť nožičky, rada bude sedieť v nosiči

eli2806
autor
28. júl 2022

@simkids
@pribinak ďakujem ak sa tam teda rozhodneme ist určite zoberiem nosič a asi ešte celkovo porozmýšľam ci to nenechame radšej na budúci rok 🤷🏻‍♀️

noemi155
28. júl 2022

@eli2806 no neviem my sme tam boli minuly rok a mala mala rok aj trištvrte
Ale väčšinou sme ju nosili
Bol tam úsek dosť kamenisty ,nebezpečne aj pre dospelého ,nie to ešte pre dieťa
A už keď sa schádzalo dolu k tomu mlynu,tak tam zas korene od stromov a tak,že si musela dávať pozor aj kam kráčaš
Podľa mna zas až taká prechádzka to neni(ale skoro cely čas som musela nosit malú) ,ale je to krásny výlet,to uznávam

pribinak
28. júl 2022

@eli2806 je tam pekne, pre deti je tam nízka voda, kozicky, aj miesto na hranie

eli2806
autor
28. júl 2022

@noemi155 uff.. No vďaka za ďalší pohľad.. Aj som rada ze som sem napisala a spýtala sa 😐 asi to fakt nechám na rok predsa bude staršia...

pribinak
28. júl 2022

@eli2806 zas nebezpečne to nie je. Bežne tam stretneš rodinky s deťmi.,

behulka
28. júl 2022

@eli2806 od Kvačian je to náročné pre malé deti, ani nie tak terén ako dĺžka. A áno, ten posledný strmý úsek je náročný aj pre dospeláka hlavne pri tom množstve ľudí, čo tam teraz chodia. Ale dá sa obísť po bývalej ceste, to je príjemná trasa.
Od Hút je to príjemná kratšia prechádzka + - po rovinke.

lua278
28. júl 2022

V pohode. My sme dokonca zvládli na kočiari s menšini deťmi. Najjednoduchšia trasa je z obce Huty.

mariet24
28. júl 2022

@eli2806 my sme boli so synom keď mal 4, išli sme ale do obce Veľké Borové a odtiaľ to bola pol hodinka, príjemna prechádzka

lulu1321
28. júl 2022

@eli2806 na Oblazy sa dá dostať aj z obce Huty, kratucka trasa, nenáročná. Z Kvačian vám to bude trvať dvojnásobný čas ako je uvedený v turistických mapách.

eli2806
autor
28. júl 2022

@lua278
@lulu1321 ďakujem krásne, pozriem to 🙏😇