Kuba so štvormesačným bábätkom

nikinka2609
25. feb 2019

Ahojte baby, rada by som sa opytala na Vaše názory na dovolenku (letecku) Kuba so 4 mesačným babätkom.. ale prosim tie baby ktoré by sa chceli hneď do mňa obuť že nemam rozum ani nepište... ďakujem Pekne 🙂)

zooeynka
25. feb 2019

@nikinka2609 dlhy nudny let s prestupom, dieta aj ty budete unaveni, usedeni...kuba je super ale neuzijes si ju, tam treba pocestovat nie len vylihovat na varadere. O tom, ze dieta si taku dovolenku neuzije vobec ani nehovorim....

baby_wanted
25. feb 2019

Ale budu foto z kuby na instagramy... 😂 Zartujem. Podla mna tiez zbytočne. Ked uz tak zanzibar napr, tam toho vela precestovat netreba. Ale chorvatsko v lete na mesiac, a let do splitu

baby_wanted
25. feb 2019

Alebo dubai je celkom kompromis

nikinka2609
autor
25. feb 2019

@zooeynka presne o takychto komentoch hovorim🙂 mam Kubu už 3x precestovanu teraz sa tam chystam oddychovať ale ďakujem za nazor
@zooeynka tak to robite vy ? Hihi sranda musi byť 🙂 hej len Kubu milujeme s manželom tak preto sa pytam

acer11
25. feb 2019

možno by bolo vhodné zamyslieť sa nad tým ako to bude prežívať to 4 mesačné bábo, nielen ako vy milujete Kubu..ak sa pýtaš na názor -ak ťa nezaujíma, jednoducho choď.A áno,aj my cestujeme a nezávidím

zooeynka
25. feb 2019

@nikinka2609 tak ked uz mas kubu 3x pocestovanu tak ju asi poznas, vies ako to tam chodi tak naco sa pytas na nazor? Asi aj sama chapes ze 4 mesacne decko potrebuje klud a nie trajdat 10 hodin kadetade. Ale ak chces tak ajtak pojdes nech uz ti napiseme hocico, len nechapem naco sa potom pytas....ci ocakavala si len odobrujuce komenty, ze ano chod, urcite si to super uzijes...?

anve
28. feb 2019

@nikinka2609 Kuba je krásna,ale tiež by som zvážila ísť so 4mes na takú cestu....My sa chystáme do Egypta so 7skoro 8 mesačným a mám z toho dosť stres...a to už bude väčší. Ale ak sa na to cítiš tak choďte a užite si to😄

nikinka2609
autor
28. feb 2019

@zooeynka 😃😃😃😃😃

mm2008
28. feb 2019

určite neodporúčam .. a všeobecne neodporúčam cestovať s malým dieťaťom aspoň do 3 rokov lietadlom .

oliverceky
28. feb 2019

@baby_wanted Dá sa letiet do Splitu zo SK?

elanor
28. feb 2019

uz teraz mi je luto ostatnych cestujucich v lietadle. 10-12 hodin pocuvat v kuse blaciace dieta, ktore vzhladom na vek a dlzku nudneho cestovania nevie co so sebou.
doma to moze byt kludny anjelik, jasne, ved doma ma svoj klud a pohodu. Ale v cudzom prostreti, navyse max. nekomfortnom a uzavretom... Mno... Uprimne? Na slucku.

lucilaines
28. feb 2019

Ja ti neporadim, ale aspon ta trocha podporim medzi tymi komentmi co si tu dostala 🙂 mne sa narodilo babo v septembri, v januari mal manzelov velmi dobry kamarat svadbu v Thajsku, tradicny obrad a vsetko, krasny zazitok, velmi som tam chcela ist, maly by mal vtedy 4 mesiace. Nakoniec som presne kvoli takymto komentarom nesla a poviem ti pravdu, ze to lutujem, ze som sa nechala odradit. Nevedela som, co ma s babom caka, kedze to je moje prve, ale teraz vidim, ze by sme to v pohode zvladli. Jasne, ze by to bolo ine ako sami dvaja, ale tak s tym sa rata. Mam kamaratku letusku a s nou som sa o tom bavila a ona bola jedna z mala, ktora v tom absolutne nevidela problem. Taketo babatka vraj lietaju bez problemov kazdu chvilu a zvladaju to este lepsie ako starsie, lebo spinkaju a je im v podstate jedno kde su, kym su pri mame.

elanor
28. feb 2019

@lucilaines tak to potom asi tym detom co s nami leteli 4 hodiny do Egypta zabudli povedat, ze babatka v leitadle spinkaju a je im jedno kde su. Lebo teda im to jedno nebolo. HUcali krizom cez seba skoro celu cestu. Fakt prijemny zazitok ti poviem.

acer11
28. feb 2019

@lucilaines dovolenka nie je len let...

meluela
28. feb 2019

@nikinka2609 asi aj poznas svoje dieta. ja som s mojim v 4m nebola ani len na nakupe v hainburgu a prve mesiace aj ked som sla do centra tak som mala pocit ze som na zajazde .. tak vrestalo pri kazdom pokuse o presun ci uz kocikom, satke alebo autom ze sme mohli akurat tak trcat doma a nosit na rukach 😀 ale viem si prestavit dieta co to da v pohode. ja by som sa asi najviac bala zleho zdravotnictva

evellm
28. feb 2019

@nikinka2609 pozri pokiaľ sa na to cítiš chod 🙂
Ja rodím v máji a rozmýšľam že v septembri - októbri dám egypt 😅pokiaľ bude krpec v poriadku a nebude zrovna moc uplakane bábätko 🙂

kleopatra114
1. mar 2019

Osobne si myslím , že je lepšie ísť s malým babom, ako napr. S ročným . Moja bude mat tri roky, mali sme ísť do Austrálie, ale netrúfam si veru .

mogaa
1. mar 2019

Každé dieťa je iné, každé dieťa inak zvláda let.....Môže celú cestu prespať ale rovnako ju aj prerevať....Mne sa zdá totálna blbosť brať 4mesačné dieťa na dovolenku,hlavne ak by stačilo pár mesiacov počkať a dovolenku si užije aj dieťa aj rodičia.....Stačí že mu pôjdu zúbky alebo chytí nejaký vírus a celú dovolenku s ním mamička strávi na izbe lebo bude teplotovať, bude mrchavé a uplakané.....

dadymima
1. mar 2019

pozri to dieta to prezije uplne v pohode, v lietadle sa da vybavit postielka v ktorej moze spinkat. Ja osobne by som sa skor obavala zdravotnictva (ale to sa ja obavam vzdy, pretoze nikdy nevies co sa stane). A take komentare ze do 3 rokov necestovat lietadlom, akoze z AKEHO DOVODU?? Syn ma 4, mame za sebou okrem europskych destinacii Thajsko, Malajziu, Indoneziu, Sri Lanku a aj blizke Kapverdy a vsetky lety zvladol bez toho, ze by o nom niekto v lietadle vedel...

alchemilkazltozelena
1. mar 2019

Ojoj akosi rychlo sa zabudlo na pripad z ceska ked s 13 mesacnym sli do egypta a vratili sa obaleni v alobale ci v com to bolo, s infekciou a cele slovensko aj cesko to sledovalo a nadavalo na tu matku!!!! Zrazu je egypt super pomaly aj pre novorodenca, chudak deti....

evellm
1. mar 2019

@alchemilkazltozelena ja som v egypte robila animatorku dosť dlhú dobu a veru prestriedalo sa mi tam deticiek od 3m fakt veľa a väčšina rodín boli taký čo hotel už navštívili.

elanor
1. mar 2019

mozno inspiracia pre tie odvazne co cestuju s malymi detimi 😉
nahodne mi to prave udrelo "do nosa" https://www.cas.sk/clanok/809958/matka-sposobil...

najinka
1. mar 2019

Ja mam 4 mesacne babatko, a fakt neviem, co by som s nou robila na kube 😀 ona potrebuje svoj pokoj, pekne pospinkat, pohrat sa, zasa spinkat..no neviem, netrufla by som si..ale kazde babco je ine 🤷🏻‍♀️

bobricek1979
2. mar 2019

@nikinka2609 bala by som sa ak by sa niečo dieťaťu nedajbože stalo tak zdravotníctvo plus kojis bábo?

lavender273
2. mar 2019

@nikinka2609

Osobne si myslim ze je lahsie cestovat s malym dietatom. Dieta moze byt uplne super alebo moze byt uplny opak. To ti nikto neporadi. Ja som sla na sk ked dcera mala 8m a presne tyzden pred letom sa naucila postavit (plus lozenie) plus ona je duracelka. To som letela asi 20h (14h+5h). Som sa davala dokopy tyzden z toho 😂
Mam zname a tie idu s malymi detmi bez problemov na dovolenky. Neskusis nevies. Ani my nevieme 😉

anve
2. mar 2019

@evellm tiež sa chystáme do Egypta v septembri a malý bude mať 8mes....nevieš mi odporučiť nejaký dobrý hotel? Ďakujem

lavender273
2. mar 2019

@kleopatra114

To je o nervy ta cesta. Onedlho ma to caka a uz teraz som na prasky

moonlight1210
2. mar 2019

@nikinka2609 co keby si ho najprv “rozcestovala”?
My sme nase najprv bravali len po europe. Keby daco, aj pozemnou dopravou by sme sa vedeli vcelku rychlo dostat spat.
Az ked mali viac rokov, zacali sa dlhsie cesty. Teraz maju v podstate precestovany cely svet.
Fakt je, ze co absolvovali do troch rokov, si nepamataju vobec, len z fotiek. A sem-tam zablesk nejakej situacie. A starsie maju matnejsie spomienky aj na vylety okolo sest rokov.
Ale tym, ze boli zvyknute, vsetky ako starsie znasali dlhe zamorske cestovanie lietadlom (a s tym spojenu nudu) velmi dobre. Vedeli, do coho idu a co bude. A su odolne aj na revuce babatka, aj letecku stravu. 🙂
Nie je s nimi v lietadle najmensi problem a myslim zeby to dali aj sami, keby zakon neprikazoval doprovod zodpovednej osoby.

Co sa tyka babatka v lietadle, stretali sme par takych, co boli fakt v klude, alebo to cele prekojili a prespali.
Vacsina vsak striedala kratky spanok, ticho pri kojeni a podrazdene mrncanie a rev. Extrem su niektore, ktore vyslovene revu uz pri usadzani rodicov (spustia po nastupe na palubu - asi ich stresuju tie zvuky, dunenie motorov, alebo nieco take), vydrzia prerevat s par minutovymi prestavkami cely let (9-10 hodin) a revu este aj ked ich uz po pristati nesu von. Tie su nastastie tiez len vzacne, ale ked sa vyskytnu, je to peklo.
(Naozaj to pocut cez tretinu, aj do polovice lietadla, podla velkosti. netrpia s tebou len blizki prisediaci, tomu ver.).

Moze im zaliehat v uskach pocas celeho letu, co moze boliet (tlak v kabine trochu kolise, hoci sa samozrejme neustale vyrovnava). A kojenie, ci dudlik (aby salo a prehltalo a ten tlak uvolnilo) nemusi pomoct. turbulencie deticky tiez stresuju (to sa vzdy babatka rozplakali). Moze byt problem s kojenim, lebo dieta nema klud (moze pomoct hodit cez rameno a cez dieta satku, aby malo sukromie a trosku odhlucnene prostredie bez vela podnetov z okolia, co ho vyrusuju). Moze mat stres z hlasov cudzi ludi okolo (obcas niektori na seba pokrikuju a je im fuk, ze zrovna uspavas dieta), z hucania motorov, z inych (aj starsich) deti, co vedia byt hlucne (moze ho to budit).
Moze mat kludne aj koliku. Moze zacat vrackat alebo ho zacne prehanat (radsej sa zasob oblecenim a plienkami). Jedno vrackajuce sme zazili a jeho mama uz mala stres, lebo co vypilo, to vyvratilo. Ale bolo to ku koncu letu, takze nehrozilo, ze sa dehydruje a bude to vazny problem.
Moze na palube nieco nachytat, je to uzavrety priestor so suchou klimou. Moze sa mu v tej klime horsie dychat a to ho znervozni.
Je mozne, ze zazijete, ze dieta chce dalej fungovat podla biohodin z svk a posunie si den a noc.

Tak sa na to priprav, ze moze byt nic z toho, nieco z toho alebo aj vsetko z toho.

Co sa tyka kuby, bola si tam, mas urcite vybratu destinaciu, ktora je pre taketo male babatko vhodna a neprinuti ta stravit dovolenku zavretu s nim v izbe. Takze tu ti radit nejdem.

Ps: ked napises “ake mate nazory” a zaroven, ze ti nemaju pisat, ze je to zly napad, jednoducho rovno napis: idem so stvirmesacnym na kubu, piste iba ti, co mi chcete zelat peknu cestu.

evellm
2. mar 2019

@anve ahoj, kľudne mi napíš správu 🙂

dadymima
3. mar 2019

@moonlight1210 Celý tvoj príspevok je úžasne a pravdivo napísaný!

PS: tiez odporucam najprv sa rozcestovat, treba vediet ako dieta zvlada cesty ci uz je to autom, autobusom, vlakom alebo lietadlom a taktiez mix presunov...