Ktorý antigénový test akceptujú v Chorvátsku?

mimanr
18. jún 2021

Ahojte, ma niekto vedomost, ktore Ag testy, resp. vyrobcov uznavaju na chorv. hranici? V ktorom labaku, zdrav. centre v ktorom meste na SVK? Na konci juna zavru MOMky, napr. Ag test z hrdla plateny v NR od svajc. vyrobcu vraj neuznavaju... tak kam ist? Dakujem.

alenah31
18. jún 2021

@mimanr na konci júna nezavrú MOM ky - na konci júna im akurát vypršia zmluvy a už nebudú uzatvárať zmluvy s takým veľkým množstvom MOM iek. Napr. V TN ich je osem tak uzatvoria zmluvy od 1.7. len s troma. Ešte som nepočula, aby neuznávali nejaký test pokiaľ má licenciu a to majú všetky MOM, ktoré sú v zozname na Ag test na stránke www.korona.gov.sk - akurát musí byť potvrdenie o vykonaní testu v AJ.

nika82
18. jún 2021

Chorvátsko navyše uznáva aj SARS-COV-2 ANTIGEN TEST od čínskeho výrobcu SHENZEN ULTRA - DIAGNOSTIC BIOTEC Co

renatka100
18. jún 2021
mimanr
autor
18. jún 2021

@renatka100 ano, viem, ale napr. ten plateny, co robia v jednej z Momiek v NR v tomto zozname nie je, tak sa mam na kazdej MOMke pytat, aky maju a kontrolovat ci je na zozname?

pumi21
18. jún 2021

To počujem teraz prvý krát, že by si vyberali ktorý test uznajú a ktorý nie, zaujímavé.

renatka100
18. jún 2021

@mimanr podla stanoviska chorvatskeho ministerstva ano, musi tam by tdokonca uvedeny vyrobca co asi ani nedavaju bezne, treba si dat na to pozor

hettinka
18. jún 2021

@mimanr od polnoci sme pre HR zeleni a (vraj) už netreba nič, žiadne testy.

renatka100
18. jún 2021

@hettinka ak sme zeleni tak netreba
Passengers travelling to the Republic of Croatia from an EU / EEA member state

Passengers coming directly from the countries and / or regions of the European Union, i.e. countries and / or regions of the Schengen Area and Schengen associated countries, and who are currently in the so-called green list of the European Centre for Disease Prevention and Control, regardless of their citizenship, will be allowed entry into the Republic of Croatia under the same conditions as before the onset of the COVID-19 disease if they show no signs of disease and they have not been in close contact with an infected person.

renatka100
18. jún 2021

@hettinka mas mapu ktoru berie hr do uvahy? Ja som nasla len tu eu

hettinka
18. jún 2021

@renatka100 som to citala na FB na stránke Regiojet

renatka100
18. jún 2021

@hettinka aha pozriem odkial cerpaju info