Ktorá časť Kréty je menej veterná?

3. feb 2023

Ahojte, viem ze Kreta je veterna, ale na jednej strane fuka menej 😂 viete mi napisat ktora cast Krety je menej veterna? Pozeram letnu dovolenku. A chceli by sme ist s detmi. Avsak ja nemam rada vietor a kvoli detom nechcem velke vlny 😀
Dakujem

tiezjedna
3. feb 2023

my sme boli v Chanii a nezafúkalo ani raz, vlny minimálne, ale boli sme asi len 5 dní ako únik pred hnusným počasím tu... Jeden deň sme bookli, druhý odleteli. Všetko vo vlastnej réžii.

ninka99865
3. feb 2023

Heraklion je ta veterná časť, ale vraj je omnoho krajšia ako chania.. neviem sa osobne vyjadriť keďže som bola len v H

monillia
3. feb 2023

Server je veľmi veterny, juh skoro nekukne

darinkaninka
3. feb 2023

@monillia Boli sme kúsok od Ierapetry, fúkalo statočne a aj vlny boli.To je juhovýchod tuším. Večer sa dalo sedieť len v mikine, prelom júl/august. Napr. V Chorvátsku sme ešte mikinu večer v rovnakom období nevytiahli a tiež chodíme len na ostrov.

matkahelka
3. feb 2023

na krete fuci vsade. jedno leto sme boli na severe a fucalo. pred 2 rokmi na juhu a fucalo rovnako. vlniska take, ze z 10 dni bolo 5 cervena vlajka a 2 oranzova. kreta je krasna, ale nie je to destinacia pre male deti a pre ludi, kt. vadi vietor. bezvetrie sme mali na korfu.a mini vetrik na rodose

matus7030
3. feb 2023

Boli sme na severe, fukalo 9 dni z 10- tich. Keď sme šli na juh tak tam uplne iny svet - ine more - bezvetrie. Problem je, ze juh Krety je ovela menej dostupny turistom, slovenske cestovky ho takmer neponukaju. Ale ja urcite odporucam juh 🙂

athom
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
4. feb 2023

@athom mozem vediet preco je moja otazka hlupa?
Na krete sme neboli (a teda ani nepojdeme), prislo mi normalne sa opytat ako to tam je s vetrom. Cize nie, moja otazka nie je vobec hlupa

autor
4. feb 2023

Kazdopadne, aj ked bola otazka titulovana ako hlupa, mne pomohla. Dakujem za kazdu odpoved. Na Kretu nepojdeme

athom
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
4. feb 2023

@athom len nemozem to riskovat s detmi 🤨 ze nam tam bude fucat a v mori si ani prst neomocime. Viem, ze je krasna. Preto sme tam chceli ist (boli sme na chalkidiki a velmi sa nam pacilo)… len kedze som o krete vsetko zistovala viem, ze je casto veterna. Ale chcela som realne skusenosti. Nevadi. Pockame kym deti trosku vyrastu a pojdeme tam neskor a budeme to brat skor ako poznavacku 🙂

83lenka83
4. feb 2023

Boli sme na Krete minulý aj predminulý rok s detmi, mladší má teraz 3 roky takže skoro s bábätkom a bolo super, cez obidve dovolenky fukalo možno 2-3 dni a cervena vlajka bola iba minulý rok dva dni. More bolo teplučke a to sme tam boli na prelome jun -jul.

erikab82
4. feb 2023

@monillia odkiaľ máš túto informáciu?
Boli sme 2x a veterno teda nebolo. Raz sme boli 7 dni, a raz 11 dní. Veterná je južná strana ostrova. Prvý krát sme boli neďaleko Heraklionu a druhý krát kúsok od Chanie

elief
4. feb 2023

@athom zasa raz súhlasím s tým , čo píšeš, boli sme Amoudara, tri dni riadne fučalo, boli sme Malia, a pohodička... Áno je preplnená, veeeľmiii rušná a hlučná, hlavne večer, termíny +- rovnaké obe dovolenky, a pokiaľ chodili deti, naše preverovali bazén 🤷🤷🤷

monillia
4. feb 2023

@erikab82 vlastná skúsenosť 2x pri Heraklione nedala sa vystriet osuska na pláži, 1x makrialos 1x ierapetra ani nefuklo