Kréta verzus Korfu

emi_emi159
6. jún 2021

Prosím vás kde sú krajšie pláže a krajšie miesta? Kréta alebo Korfu ? A čo sa týka cien ktoré je lacnejšie ? Ubytko a jedlo. Ďakujem

janai1
6. jún 2021

@emi_emi159 my ideme tento rok na Korfu, za mňa je krajšie ako Kréta....
Ubytovanie s raňajkami + letenky nás vyšli 580€/osoba na 7 dní

jaja20
6. jún 2021

Mne sa viac páči Kréta, úžasný ostrov,plno krásnych pamiatok zo starých gréckych báji, veľmi pekné pláže. Boli sme na severe v oblasti Hersonissos, ale určite odporúčam požičať si auto a ísť pozrieť aj na južnú stranu.

jaja20
6. jún 2021

Pláž Elafonissi je prenadherna, dokonalý Karibik 👍

zuvelyn
6. jún 2021

Mne sa viac páčilo na Korfu, Kréta je taka vyprahnuta saraha, aj keď samozrejmé aj tam sa nájdu pekne miesta 🙂

petamich
6. jún 2021

mne osobne sa tiez viac pacilo Korfu ako Kreta 🙂

maruska_g
6. jún 2021

podľa toho, čo od dovolenky očakávate. Boli sme na Korfu a bez auta je to tam nuda. Prázdne pláže v zmysle nejakých aktivít, taverny totálne neupravené, špinavé, bordel proste všade, aj na pláži, i keď príroda veľmi pekná. No vzhľadom na hornatosť krajiny je tam ťažké sa dostať z mesta do mesta, autobusy chodia veľmi málo, tak jedine si požičať auto, ale ako vravím veľmi hornatý terén a veľmi úzke cesty, takže nie pre každého vodiča si myslím. Na Kréte sme boli v Malii a tam to bolo čistejšie, aj podniky boli trošku upravenejšie. Autobusom sa dá bez problémov dostať i do susedných miest alebo požičať auto, cesty sú tam oveľa lepšie ako na Korfu. Ale možno čo sa týka prírody tak nie až tak pekná ako na Korfu, veľmi suchá. Ale pláže krásne, čistý piesok, pozvoľný vstup do mora, bez kamienkov, bez bordelu, niekedy vlny, niekedy kľudné more. Za mňa oveľa radšej Kréta 🙂

kiwi3
6. jún 2021

zalezi na tom aj kedy, kreta je ovela juznejsie, vacsia pravdepodobost, ze aj koncom augusta a v septembri bude este teplo. korfu je zase zelensie, krajsie. kreta viac antickych pamiatok. bola som na obidvoch a isla by som asi najblizsie skor na korfu. a este, samozrejme, zalezi, ci chcete aj cestovat alebo len lezat na plazi.

kitycat
6. jún 2021

Ja by som sla tam kde bude teplejsie 🤣

ghostsgirl
6. jún 2021

@emi_emi159 oba ostrovy su nadherne, Korfu odporucam autom, my sme tak presli velku cast ostrova, nadherna zelen, uzasny Achilleon - dala ho vystavat Sissi... Kreta je tiez krasna, palac Knossos sa mi velmi pacil, aj ked pre niekoho bol malicky a nuda. Skus si nieco precitat o oboch ostrovoch a zalezi co ocakavas...na Korfu neodporucam mesto Kavos, to je miesto kde chodi dovolenkovat britska mladez a je to divocina :D na Krete je zase dost veterno, cize obrovske vlny mozte vychytat a deti tam kvoli tomu dost hysacia

tomaskovamaminka
6. jún 2021

Na Korfu sme boli este bez deti, jazdili sme na pozicanej motorke, mne sa velmi pacilo, videli sme vela, ale aj tak vsetko sme nestihli, no ci je to tam stale take ako vtedy? Na Krete sme boli predminuly rok aj s detmi, chceli si uzit hlavne more, takze vylet jeden organizovany -autobusom, dost daleko to bolo, a aj dost ludi :/ Asi by som si teraz dala pozor kam sa chcem ist hlavne pozriet, nech to nie je daleko, aj ked na tej Krete bolo vsetko nejako na vsetky strany, daleko od seba, velky ostrov.

221girl
7. jún 2021

@tomaskovamaminka podľa mňa je to tam také stále 🙂

lubbi1
7. jún 2021

korfu je fajn, kedze je to fakt malicky ostrocv a pozicanie auta je tam celkom lacne, povedala by som, ze sa to oplati skor ako tie vylety, ktore sa daju objednat cez hotel, kedze zbieraju ludi aj z inych hotelov, a tak clovek velmi vela casu takto zbytocne len precestuje

tomaskovamaminka
7. jún 2021

@221girl Myslela som ci tam nie je uz vela turistov :/ sme tam boli 15 rokov spat. Nestihli sme muzeum, lod so sklenenym dnom... Ale jazdili sme krizom krazom, motorka, bicykle 🙂

221girl
7. jún 2021

@tomaskovamaminka vo veľkých strediskách samozrejme áno, ale na Korfu je super, že je tam mnoho tých plážičiek mimo stredísk kde keď človek príde a možno si sem tam kúsok odšlape nájde aj v sezóne miesta kde je takmer úplne sám, keďže väčšina turistov je takých tých "lehátkových". Ale my sme prešli len severozápad ostrova 🙂

petka35
20. mar 2022

@lubbi1 vieš mi prosím odporučiť aj požičovňu auta? ja pozerám googlim a teda na tri dni auto vychádza 300eur, čo sa mi zdá veľa :(