Krásna exotika pre 2,5 ročné dieťa

sanny2993
20. máj 2022

Ahojte. Poraďte z vašich skúsenosti ktorá pekna destinacia sa vam osvedčila na miesto dovolenky s 2,5 rocnym dietatkom. Podmienkou je let max 4 hodiny a žiadne povinne očkovania (malaria atď).

missdiva
20. máj 2022

@sanny2993 tak za 4 hodiny nedoletis nikam do exotiky ani nahodou.
Ak je podmienka byt blizko tak asi uae, kanarske (ale tam je dost veterno) a vlastne tusim, ze let do oboch ani nebol do 4hodin, tak jedine nejake ostrovy juzne v eu patriace pod spanielsko, taliansko alebo grecko... pripadne cyprus.

melanta
20. máj 2022

Ako je už písané, exotika do 4 hodín letu neexistuje. V pohode s dieťaťom sú Emiráty mimo leta, ale aj tam je let 5,5 a niekedy 6 hodín. Ako exotika vyzerá napr. Fuerteventura alebo Lanzarote, ale to mi nepríde ako destinácia s malým dieťaťom, veterno a ľadový oceán aj v lete. Inak exotika ti začína s letmi nad 8 hodín.

pondelok01
20. máj 2022

@sanny2993 madeira, a hotel s bazenom, inak sa dieta velmi neokupe, su tam velke vlny. Ale ostrov je krasny. Let sa mi zda, ze bol nieco cez 4 hodiny, ale mozno sa mylim, nechce sa mi to hladat.

luccija
20. máj 2022

@pondelok01 určite viac

bluka2
20. máj 2022

Baby, za 3h 55 min letu ste v Hurghade, takže určite aj celá severná Afrika sa dá tak, že tesne pod 4h ako Maroko, Tunis...

melanta
20. máj 2022

@bluka2 píše "krásna exotika". Egypt či Tunis rozhodne nespadajú do tejto kategórie.

amelia89
20. máj 2022

maldivy ale 2x let po 5 hodin 😅

sanny2993
autor
20. máj 2022

@missdiva Kanarske ostrovy 4 hod. Boli znamy 🙂 nehovorte že nikde

anjelicek26
20. máj 2022

@sanny2993 ale Kanarske nie su exotika, treba specifikovat lepsie, co chcete...

amelia89
20. máj 2022

@sanny2993 tak Kanarske ostrovy nie su exotika, exotika je pre mna nieco uplne ine a to fakt od europy 4 hodiny nie ne

zuzanka.zuzu
20. máj 2022

@sanny2993 kanary su exotika? 🙈😂 jaj tak ale chapem, inflacia, o chvilku bude pre niektorych exotika aj chorvatsko 🙊😎

melanta
20. máj 2022

@sanny2993 Knnárske sú v Európe, to nie je exotika. Ak napíšeš krásna exotika, tak pre mňa je exotika Bali, Maldivy, Mexiko, atd. Európske destinácie nie sú exotika.

missdiva
20. máj 2022

@sanny2993 tusim ze vyse 5hod sme leteli na fuerteventuru. Exotika to rozhodne nie je, klasicke spanielsko ale s krajsimi a prazdnejsimi plazami, no je pravda ako ako pise @melanta , ze je tam ladovy ocean a veterno.
Mozno to spominane Maroko (tam je ale tiez ladovy ocean) a Egypt ale s takym malym dietatom neviem... dieta si rozhodne neuzije marocke trhy ani pyramidy, a akurat by ste riesili problemy s vodou a stravou.
Sla by som pravu exotiku (aj ked v lete je vysoka sanca, ze vo vacsine exotiky bude zle pocasie, aj ked nemusi byt) s prestupom par dni v dubaji tympadom sa tie dva lety daju lahsie prezit.
Alebo nieco v eu (klasicku destinaciu) lebo tu budes mat zarucene v lete teplo, no kdekolvek v eu to bude, bude tam v lete plno.
Spominanu madeiru by som ale s malym dietatom nesla, to je hlavne o turistike, tam si plaz rozhodne neuzije.

sanny2993
autor
20. máj 2022

@zuzanka.zuzu vy si lette aj na mars mila ustipacna pani a rovno tam aj ostante s vasou hlavou

oliverceky
20. máj 2022

@zuzanka.zuzu súhlas

sanny2993
autor
20. máj 2022

@oliverceky vy polette tiež 😅😅😅😅

oliverceky
20. máj 2022

@sanny2993 pôjdem do Kataru a Dubaja

sanny2993
autor
20. máj 2022

@oliverceky nech sa páči 🙈😄😄😄😄

lorin29
20. máj 2022

@sanny2993 my sme boli v Egypte za 2 hodiny☺️
Sharm el sheikh

sanny2993
autor
20. máj 2022

@lorin29 ahoj my sme boli v Hurgade. Prosím ta laks ma aj Sharm kvôli krásnym koralom ale mali ste more aj pre dietatko? Vraj celkom problem. Das mi konkretny hotel prosím? 🙂🙂🙂

pondelok01
20. máj 2022

@luccija nasla som si to, leteli sme 4,5 hodiny z viedne do funchalu, to by bolo zvladnutelne, ale bolo to pred vyse 10r, neviem ci tam teraz z viedne priamo lieta.

lorin29
20. máj 2022

@sanny2993 aqua park blu Sharm.. Chodilo sa tam síce autobusom ale peso to nebolo vôbec ďaleko my sme popravde chodievali stále peso ☺️
Je pravda ze je tam viac koralov ale na pláži sme to mali aj rozdelené ze bolo určité miesto kde sa dalo ísť aj na taky ako keby piesok (len trebalo stále topánky mat preistotu) neviem ako to tam bude teraz lebo sme boli davnejsie
Ale zážitok naozaj poriadny ❤️
Najbližšie chceme ísť do Hurghady a hotel Siva grand beach tak chodieva moja známa už bola asi 5 x tak sa im tam páči a aj more je také akurát pre detičky pretože zo začiatku nieje vôbec hlboké aj na fotkách je to vidno

bluka2
20. máj 2022

@melanta rozhodne je Egypt viac exotika než kanárske a nemusí ísť zrovna do nejakého rezortu, ale inak súhlasím.

bluka2
20. máj 2022

@pondelok01 priame lety Viedeň Funchal boli aj minulý rok, čo som naposledy pozerala a super lacné

alenka58
20. máj 2022

mohlo by byť aj Turecko s dieťaťom pokiaľ si vyberiete vyhovujúci rezort s pieskovou plážou ale samozrejme nie ďaleko od letiska - nie je to exotika ale podmienky pre deti sú skvelé vo family rezortoch

melanta
20. máj 2022

@bluka2 toto by si nenapísala, ak by si bola niekedy na Fuerteventure či Lanzarote. Pretože už by si možno Egypt v živote nikomu neodporučila. Egypt je africký low cost, Kanárske low cost rozhodne nie sú. A z pohľadu prírody, mora a služieb sú kanárske vysoká exotika oproti Egyptu. Ak chceme brať Afriku ako exotiku, tak oka, ale potom sa bavme o Tanzánii, Keni a pod.

bluka2
20. máj 2022

@melanta studovala som v Španielsku na absolútne minimálnom štipendiu, kanárske poznám veľmi dobre.Lanzarote: lacny alkohol a cigarety, ubytovanie, prenájom auta 😉 kanárske nie su low-cost? Tak to sa celkom mýliš, balíček "mechanicos" stal 80 centov vtedy, vypadli z automatu rovno 3 namiesto jeden, mám to čerstvo v pamäti, aké lacné tam všetko bolo. prenájom auta sme platili 12 eur na deň. Predĺžený víkend za max. 100 € aj s letenkami z Madridu vtedy, rok 2008.lacnejsie než cez víkend ostať v Madride.
Na Gran Canaria som bola tuším v 2015, stále lacné.

bluka2
20. máj 2022

@melanta v Egypte je množstvo kultúry, úžasné jedlo, potápanie, som tam videla zblízka tie ryby s pichliacmi, super tam bolo. všetky arabské filmy odtiaľ pochadzaju, srandovna arabčina s "g", keď sa človek zaujíma, kopec toto tam nájde. Stále to však nemá na moju srdcovku Maroko, to bola druhá častá destinácia z Madridu. Noci v pusti, absolútne ticho, milión hviezd, mätový čaj, čerstvo vytlačené pomarančové džúsy, henna, couscous, tajine. Kanárske sú super - ale ak si mám vybrať - idem do Maroka

missdiva
20. máj 2022

@melanta vela zalezi co je pre teba definicia exotiky. Exotika sa malokedy rovna luxus a cisto.
Egypt ma rozhodne dalej od europskej kultury a je tam aj o dost spinavsie (ak to mozem tak hnusne povedat) ako na kanarskych, za to ponuka nadherne pamiatky, o dost vzdialenejsie europskym, cize podla mna je to pre nas tiez vacsia exotika ako kanarske. Ten kto nejde len do rezortov sharm el sheiku ale chce vidiet aj pyramidy, udolie kralov, ist na plavbu po nile, zazit noc v pusti, potapat sa v koralovych utesoch tak to ma velmi daleko od low cost dovolenky...

bluka2
20. máj 2022

@missdiva pekne, že sme sa tu stretli a bolo príjemné zájsť spomienkami do Egypta. Akurát som sa inšpirovala a dcére pustila túto pesničku. Určite bude fanúšik po mne, lebo úplne fascinovane počúvala:

https://www.youtube.com/watch?v=vEJfGGiMdCI