Kontrola na letisku

ja2122
5. júl 2024

Dobry den prosim Vas rada by som sa informovala ohľadom letiskovej kontroly. Konkretne narážam uz na tu myslim, že poslednú kontrolu co musíte vykladať veci do debniciek na pas a potom vy prejdete cez taky snímač a tu sa chcem spytat co môžu u vas s tymto snímačom zistiť. Otazka konkretne znie či keď si nechám napr. nieco malé vo vrecku a nebude to obsahovať kov prejdem cez to?

janai1
5. júl 2024

@ja2122 akože čo malé ?
Všetko sa má z vrecok vybrať

ja2122
autor
5. júl 2024

@janai1 a neni to len na kov?

janai1
5. júl 2024

@ja2122 opravené, zle som prečítala

ja2122
autor
5. júl 2024

@janai1 nechcem to tu moc špecializovať ale neobsahuje to kov

ella2015
5. júl 2024

@ja2122 ak to nie je kov tak nie pipať nebudeš, ale ak uvidia že máš niečo vo vrecku aj tak to budeš musieť vybrať

ja2122
autor
5. júl 2024

@ella2015 dobre dakujem velmi pekne

minenkak
5. júl 2024

@ja2122 ja by som ti radila všetko vybrať z vrecak, môže sa ti stať,že ťa nepustia,teraz sa neseru,ja som pipala a prišla má skontrolovať ženstva a dokonca Japonci si fotili kontrolu a fest bordel s nimi spravili a museli vymazať pred ochrankou fotky

ja2122
autor
5. júl 2024

@minenkak fuha iny bordel dobre dakujem

ella2015
5. júl 2024

@ja2122 Neviem prečo bordel, ja som po prílete do cieľovej destinácie musela komplet otvoriť kufor a prešacovali všetko, vytipovall si 4-5ľudí a už to šlo

tykat
5. júl 2024

@ja2122 napr.marisku? Ta pipat nebude ale moze tam byt pes a ten ju zaciti.

ja2122
autor
5. júl 2024

@tykat marisku zase nieee🤣🤣

tykat
5. júl 2024

@ja2122 to mi prve napadlo 😆 nekovove, nechces to tu pisat... co ine by si chcela prepasovat vo vrecku?

deedol
5. júl 2024

Mozu ta prehmatat a vybrat tu vec z vrecka. Ak je to nieco nelegalne, neriskuj

zuzanka.zuzu
5. júl 2024

kondóm? lieky? darček? na všetko sú zvyknutí, neboj, kľudne nechaj v taške...

lindus_esterka
5. júl 2024

Ja obcas bezdovodne pipam (mozno kostice?) a teda vzdy ma osahaju tak, ze by mi vo vacku nasli asi aj blchu. Takze prenášať cosi nelegalne/podozrive by som neriskovala

mojemenonikto
5. júl 2024

Určite by som neriskoval. Moderné skenery nekontrolujú len kovy, ale aj nebezpečné látky, výbušniny a podobne. Ak zapípaš načerveno, tak je vysoko pravdepodobné, že ti budú robiť stery z rúk a z oblečenia a urobia podrobnejšiu kontrolu. Ak ti nájdu niečo zakázané, tak budeš mať vážny problém. Ak to, čo chceš prenášať a nechceš nám to povedať je legálne, tak si to daj normálne do príručnej batožiny pred kontrolou a potom si to strč do vrecka po kontrole ak to potrebuješ mať vo vrecku. Ak je to niečo, čo nepatrí do kabíny, tak si to daj do podpalubnej batožiny. Ale ak je to niečo nelegálne, tak neblbni a radšej to nechaj doma.

slavomira236
5. júl 2024

@ja2122 ja som teraz pipala spat z bulharska a este jedna. Hned bokom prehladavali nas nejake papieriky striekali a prikladali nam

maris5
5. júl 2024

Na BA letisku si muz zabudol dat dole opasok. Tak sa musel este aj vyzut a celeho ho presacovali. Brali mu stery z ruk... Na deti navrieskali, nech tam nestoja. Cakali na otca. 🤷‍♀️

mimka1402
5. júl 2024

Ja som vždy vystresovana a to nič nechcem prenášať.😀 Nemala by som odvahu niečo nechať vo vrecku. Už som mala prísnu kontrolu a nebolo to príjemné.😀

jazula
5. júl 2024

@tykat Mne ešte napadol kondóm 🤣 ale to by asi mala v kabelke.

judit47
5. júl 2024

Vsetko ma ist von z vreciek nerozumiem co je natom tazke pochopit,ked to nechces ukazovat nechaj v taske ktora pojde cez scaner naco uz hned ides porusovat pravidla.
Aj tak ta vyzve a bude sa ta pytat ci tam nic nemas-budes len zdrzovat ludi za tebou😉

hrabovo
5. júl 2024

@mimka1402 neprezradíš viac? Klasickú, že brali stery a ze nás prehmatali, to som zazila, ale by ma zaujímalo aká je to ta prísna kontrola

kacusik69
6. júl 2024

pipat mozes aj bez cohokolvek kovoveho na sebe, ramy su nastavene aj na nahodne kontroly… robia sa rovnako rucne kontroly a aj stery sa beru… z vreciek by malo ist vsetko von, pri kontrole mozes byt o to tak ci tak poziadana (zamestnanec letiska)