Kompenzácia za meškanie letu

nadej1111
4. júl 2024

Ahojte,riešil niekto niekedy kompenzáciu kvôli meškaniu lietadla?Ak áno riešili ste to sami alebo cez vymáhaciu spoločnosť...podarilo sa Vám niečo dostať?Prečo Vám meškalo lietadlo?Meškalo nám lietadlo 4 hodiny,dôvod nepovedal nik ale bol to pravdepodobne preplnený vzdušný priestor aj štrajk na letisku... myslíte že nám niečo dajú?Skúšame to cez vymáhaciu spoločnosť tak by som chcela vedieť vaše skusenosti

amelia89
4. júl 2024

Riesili sme si to sami, 5h meskanie,technicka porucha. Zamietli nam to a odvolali sme sa, a vratili nam 800€.

maca1984
4. júl 2024

Riešili sme si to sami, lietadlo meškalo 4 hod., technická porucha. Odškodné od LS sme dostali 400 € osoba.

timusenka222
4. júl 2024

Ahoj. Riešili sami - ale bola to dovolenka na vlastnú past, kupovali sme si priamo cez spoločnosť letenky, takze v appke pekne aktualizovalo aj posúvajúci sa čas odletu. Meškalo viac ako 4 h ale počíta sa to na základe vzdialenosti - dostali sme 250€/os.
Neviem, ako by som postupovala, ak by som let absolvovala cez cestovku. To by som si asi dala zaplatiť spoločnosti (hľadať formuláre na ich stránke a pod.,…)

lucikan
4. júl 2024

Ano, urcite to ries sama, spolocnost ti len strhne percento. Meskanie sme mali 6 hodin, pre technicku poruchu, do 10 dni od podania sme mali peniaze, 250 eur na osobu. Kazda aerolinka ma link na podanie tejto staznosti na svojej stranke, je to jednoduchy formular. My sme sli Ryanairom a kompenzacia prebehla bez problemov.

muchotrafka298
4. júl 2024

Viac sa Ti oplati riesit to sama ako cez tie vymahacske firmy. Oni si beru dost velku sumu za to, vies vyplnit formular aj sama. Otazne je, ze z akeho dovodu Ti meskalo lietadlo, ak je to napriklad kvoli pocasiu, tam tazko nieco dostanes. Obrat sa na danu letecku spolocnost.

tenerifka
4. júl 2024

Riesila som to sama, letecka spolocnost samozrejme najprv reklamaciu zamietla, postupila som to na prislusny organ a dostala som naspat 600 x 4 =2400eur.
Lietadlo meskalo kvoli technickej chybe, nestihli sme kvoli tomu prestup a do ciela prisli o 5 h neskor

cookie29
4. júl 2024

Ano,riesila. Meskali sme a pristali sme na uplne inom letisku ako planovane (cca 600km inym smerom). Vyhovorili sa na pocasie a prd sme dostali...

draik
4. júl 2024

Štrajk a spol. nie je dôvodom na kompenzáciu.

smajliica
4. júl 2024

Už som to viac krát riešila sama a vyplatili mi. Aj zamietli a riešila som to ďalej cez vymáhačskú spoločnosť. Ale ak je štrajk a preplnení vzdušný priestor tak asi nedostanete nič.
Každopádne skúsiť môžete. Najskôr priamo u leteckej, keď zamietnú to posunúť príslušnému úradu a keď aj tam zamietnu tak vymáhačskej spoločnosti. Veľa šťastia

kacusik69
4. júl 2024

brat letel 1.7., resp. realne 2.7., meskanie 5 a pol hod. cca, hned cez den 2.7. som im ziadala k kompenzaciu, vcera schvalena… na dovode meskania zalezi, ale strajk napriklad je vo vylukach… treba skusit, zvladnete to aj sami… pre uplatnenie kompenzacie pokial slo o charterovy let potrebujete aj boarding passy

oli18
4. júl 2024

Ja som riesila cez pobocku ŠOI v mieste letiska. Bez stiahnutia poplatkov mi vratili najvyssiu pripustnu sumu.

namornicka
5. júl 2024

@tenerifka aký “príslušný organ” to rieši ak ti to letecká spoločnosť zamietne?

namornicka
5. júl 2024

My sme riešili sami, preplatili nám 400€/osoba. V minulosti nám zamietli lebo dôvodom bol štrajk. Štrajk musí byt riadne ohlásený a aj na webe letiska býva spomenutý, takže vyhovárať sa na štrajk len tak nemôžu. Možno by bolo dobre písať tu aj názov leteckej spoločnosti, nech vieme, ktoré majú aký prístup. U nás Ryanair.

nadej1111
autor
5. júl 2024

@namornicka Smartwings

polarka99
5. júl 2024

Ahojte letíme cez ryanair, kde konkrétne sa to rieši v prípade meškania? V aplikácii?

tenerifka
5. júl 2024

@namornicka no praveze neviem, ako napr. v Rakusku, ale na Sk je to SOI, v Spain som reklamovala cez AESA

timusenka222
5. júl 2024

Polárka paci
Ml by to byt ten prvý link. My sme to riešili minuly rok, nepamätám si 🙂

kacusik69
5. júl 2024

@nadej1111 z akeho letiska ste leteli?

nadej1111
autor
5. júl 2024

@kacusik69 z Antalye

simonka123234
6. júl 2024

@amelia89 prosím vás a kde sa to potom riesi

kacusik69
6. júl 2024

@simonka123234 na Slovensku je dozorny organ SOI

zuzka29062019
9. júl 2024

Ahojte prosím vás leteli sme 4.7.2024 z Antalya do BA ako si mám žiadať sama kompenzáciu ? ČÍSLO LETU bol 4M345 MEŠKAL VYŠE 3HODIN
ZA KAŽDÚ MILÚ RADU A POMOC ĎAKUJEM...🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏

kacusik69
9. júl 2024

@zuzka29062019 skusit mozete, ale na uplatnenie kompenzacie musi byt 1. let z clenskeho statu EU alebo 2. let z krajin mimo EU (vas pripad) no nie je splnena zaroven podmienka ze dopravca je dopravcom spolocenstva (teda s bazou v EU) … cize na uznanie kompenzacie je potrebne pri letoch z krajin mimo EU, aby dopravca mal bazu v clenskom state, co Mavi Gok nema… podla tohto narok na kompenzaciu nevznika, ale skusit to mozete…

Na stranke spolocnosti najdite kontakt, napiste ze si chcete uplatnit pravo na odskodnenie (ak vas prilet do cielovej destinacie meskal o viac ako tri hodiny, t.j. ak ste mali povodny prilet napr. o 9:00, ak lietadlo pristalo o 12:00 a neskor, je to ok, ak pristalo 11:55, nemate vobec narok) podla nariadenia 261/2004, doplnite mena, kontakt, prilozite boarding passy (je treba ich mat, kopie sa vydat nedaju) a odoslete ziadost… nic komplikovane za tym nie je… len teda je to len o skuseni stastia, kedze nie su splnene v tomto pripade vsetky podmienky…

lusyyy36
23. júl 2024

Tak ako napisala @kacusik69 plus k tomu dodam, že ani kvoli preplnenemu vzdušnému priestoru a štrajku nárok nieje.

Ja som mala raz meskanie kvoli asi technickej chybe, nestihli sme prestup tak sme leteli až ďalší den, riešila som to sama, dostali sme 2x400e

adebi
24. júl 2024

@namornicka idem poprosiť ,po akom čase napísali ja čakám od 17.7 24,dakujem
@nadej1111

namornicka
24. júl 2024

@adebi do 2 tydnov sa vyjadrili, ale to bol marec, mozno teraz v hlavnej sezone im to trva dlhsie

nadej1111
autor
24. júl 2024

@adebi ja čakám od 19teho júna a zatiaľ nič len rokovanie so spoločnosťou

evui
31. júl 2024

@nadej1111 Clovek ma uz pocit ze si to medzi sebou uz dohaduju tak aby ziadatel bol odbity a nedostal nic. Cize ja refundio ani flywizze neodporucam. Dovod na neuznanie reklamacie sa nedozviete. Len ze aj pri 4 h meskani nemate pravo na nic.

meri987
17. aug 2024

Ahojte, prosím je tu niekto kto by mi pomohol? Leteli sme cez tailwind air a nevidím tam ten formulár. Ďakujem