Koľko peňazí do Grécka?

3. júl 2024

Dobrý deň, chcem sa spýtať koľko miniete väčšinou peňazí na dovolenke? Koľko si treba zobrať? Ideme dve dospelé osoby.

surama
3. júl 2024

Zalezi ci chcete byt iba v hoteli alebo ist aj po vyletoch.

belllinka
3. júl 2024

ja len tak žasnem nad takýmito otázkami. A vieme my, či ste bez stravy, či máte All, či budete chodiť po výletoch a nakupovať horu suvenírov... a mám taký pocit, že bankomaty sú aj v Grécku a platiť kartou sa dá tiež

1ryba
3. júl 2024

Chceš si požičať auto? Máš stravu, pitie v rámci pobytu? Alebo sa budete stravovať? To sú dosť podstatné veci ...

buberova
3. júl 2024

My sme v Grécku minuli tak 150€ 😂😂 ale asi by som sa podľa toho v tvojom prípade neriadila

muchotrafka298
3. júl 2024

CO sa tyka cien, tak som bola minuly rok v Atenach. Jedlo a pitie v restauraciach sa pohybovalo cenovo plus minus ako u nas, potraviny v obchodoch tiez. Nepises, ako sa chces stravovat, ci mate nieco zaplatene, ci chces ist na platene organizovane vylety, chces pozicat auto. Lebo toto vsetko nieco stoji. Vsade sa tam dalo platit kartou, okrem nejakych stankov na "trhu".

zorkahorka
3. júl 2024

Vzhladom na to,ze sa tam plati eurami a nemusis nic menit, zober si, kolko chces - aj 500. Zvysok donesies domov

lakebabe
3. júl 2024

Každý minie inak chceš si požícat auto? Chceš chodiť na fakultatívne výlety? To sú dosť veľké položky. Chceš chodiť aj do miestnych barov , restik príp nočný život v meste? Nakupovať niečo? Niekto minie sto eur niekomu je tisíc malo

levandula7
3. júl 2024

v piatok letíme, ubytko už máme zariadené - dve airbnbčka a jeden penzión len s raňajkami, už máme poplatené aj vlaky, čo sa budeme presúvať. takže už len kávičky, vstupy do múzeí, jedlo, proste vreckové.. tak 50€/osoba/deň

viestta
3. júl 2024

Na co peniaze? Staci kreditka, vsetko platit nou, nejaka hotovost, keby si potrebovala na drobnosti. Ked sa neutrhnete z retaze, tak po navrate kreditku splatis bez problemov.

barbora0308
3. júl 2024

Akoze jedna vec je mat vyhradeny nejaky budget na dovolenku...ale ja idem na dovolenky vzdy s tym, ze sa nemienim nejako velmi obmedzovat 🫣 asi je to individualne, ale dovolenky si chcem uzit. Samozrejme nie som typ co utraca na blbostiach, ako su suveniry a pod., ale ak dostanem na dovolenke chut na tanier ustric, tak si ich kupim, aj mimo nejakeho budgetu 😁.

maca1984
3. júl 2024

My sme naposledy 2 dosp.minuli , sice v Egypte ,tisícku.
A to bol 5 * hotel, ultra all inclusive.
A sú ľudia, čo nevystrčia päty z hotela ( kdekoľvek), nejdú na žiadny výlet, ani organizovaný delegátom.
Takže takáto otázka resp.odpovede ti budú na nič.

elief
3. júl 2024

@maca1984 presne ako píšeš, ťažko individuálne

nelka93
3. júl 2024

My sme naposledy v Grécku minuli do 200 eur, ale co ti to pomôže to netuším. Niekto to ma na den

prunee
3. júl 2024

Ako ti pomoze kolko minuli ini, ked nevies, na co minali a oni nevedia na co budete minat zase vy ....

lynda888
3. júl 2024

My nosíme cash len preto, že chceme ísť z rezortu na nejaké výlety. V niektorých rezortoch majú delegáti, aj terminál, ale niekde vyslovene len cash. Pokiaľ ideš na výlet individualne/požičiavaš si auto, stačí väčšinou kreditka. Plus beriem nejaké 2- 5€ ako tips čašníkom/chyžnej.
Ak idete ale all inclusive a nepohneš sa z rezortu, nepotrebuješ peniaze.

dominikamacakova
3. júl 2024

Ja som 8 rokov dozadu minula 500€ sama na seba a mali sme polpenziu 🤣 Netuším ako a netuším kde. 7 dní

betulinka1
3. júl 2024

Zobrala by som si hotovost 1000€ a ked nieco treba vies platit kartou. Hotovost skor na vylety, taxi alebo si niekde posedieť na vinko, kde sa mi fakt nechce za zmrzlinu davat 5€ a platit kartou. Ved co neminies ti ostava.

deedol
3. júl 2024

Za mna je najlahsie stiahnut si revolut, nabit si napr 500e a platit kartou v mobile. A ked minies, dobijes si zas. Vyhoda je aj pouzitelnost v krajinach s inou menou, rovno v appke sa da zmenit a kurz je ok

maranco
3. júl 2024

@deedol aj hotovosť vyberie podľa potreby z bankomatu

mtnns
4. júl 2024

Počítaj len za slnečník s 2 lehatkami na plaži minimálne 20€ 😉

lakebabe
4. júl 2024

@mtnns ak je v hoteli ma súkromnú plaz s lehatkami nikdy za lehátka v Grécku neplatím, ale ved to nenapísala kam ide ani nič

romanovic
4. júl 2024

Zalezi. Dve teenegerky a ja napr. chodime na vsetky fakultativne vylety, takze k cene zajazdu musim pripocitat min. 1000€ naviac.

wadja
4. júl 2024

Som aktuálne na Kréte 2 deň, ja, muž a syn, polpenzia, včera sa minulo na vodu cca 20€, dnes sme mali obed v neďalekej taverne a účet za obed aj s pitím nás vyšiel na 68,50€ mali sme 2 druhy kreviet, mušle, grécky šalát a hranolky . Dokúpili si slnecnik-12€ nafukovací vankúš 4€ ( lehátka spoplatnené od 7 do 10€ ) takže ťažko povedať koľko si máš vziať

matkape
4. júl 2024

Práve sme sa vrátili z Grecka ak máte all inclusive a nechcete výlet tak moc neminiete možno nejake darčeky. Požicanie auta cca 70€. Pripravte sa na poplatok ktory sa plati pri ubytovani my sme platili 7€ noc na izbu

mtnns
4. júl 2024

@lakebabe no ani toto nieje moc pravda.. Mali sme booknutu jednu noc v hoteli v Malii lebo sme sa presúvali a si predstav za lehátka na plaži patriacej hotelu sme platili aj tak 5 eur za 1 lehátko..

lakebabe
4. júl 2024

@mtnns záleží asi aký hotel, my vždy objednávame rezorty kde to je v cene , ešte som sa tým v nejakom lepsom hoteli nestretla. Ale ja to mam vždy podmienku v cestovke, aby mal hotel takýto servis v tom

cukroska
4. júl 2024

Ako píšu všetci. Záleží aj od toho či máte stravu,alebo aspoň raňajky,či sa chcete stravovať v reštikách či postačí lacnejšie stravovanie,výlety veľmi veľa urobia. Večerné posedenie každý deň. Tak drahé nie je úplne,ale ani lacné už. Napríklad ostrovy sú drahšie služby. Všetko záleží na Vás. Či chcete si užiť a nešetriť na sebe,alebo tak Vám postačí skromnejšie. Ale určite sa to nazbiera. A záleží samozrejme sj na koľko dní idete.Ale všade sa väčšinou dá platiť kartou. My neberieme až tak veľa hotovosť väčšinou platíme kartou