Kempovanie s 11 mesačným dieťaťom

seemani
17. jún 2014

Ahojte, potrebovala by som vašu radu. Muž má firemnú akciu, idú splavovať Hron a je možnosť ísť s nimi, ale nie splavovať, ale do kempu. Jeho kolegovia si tiež berú ženy, jedny majú dokonca 4 mesačné bábätko. My sme s malým ešte z domu neboli, tak mám trochu obavy, ako to zvládne. Išlo by sa v piatok poobede, boli by sme tam celú sobotu, a v nedeľu doobeda by sa šlo domov. V kempe sú sprchy a len pár bufetov, tzn. že by som musela pre malého riešiť aj jedlo. A tu je moja otázka, hlavne pre tých, čo toto už absolvovali. Čo ste zabalili drobcom? Je logické, že nejaké navarené jedlo brať nemôžeme, iba výživy a nejaké hotové pokrmy čo sa nepokazia. My budeme na bufetovej strave, takže malému to moc nemôžem dať. Reštika neviem či je niekde v okolí. A ešte jedna vec ma desí, ako mu zarobím večer mliečko, keďže ešte na večer vypije jednu flašku. Napadlo ma, že jedine nechať na slnku celý deň vodu vo fľaši, aby sa dostatočne zohriala. A ešte sa obávam toho, či bude vedieť spať v stane a či mu mám brať cestovnú postieľku alebo len jeho matrac do stanu a nechať ho spať na matraci.. Ako ste to zvládli? Má vôbec zmysel tam ísť? Cez deň bude muž na splave, prakticky tam budem celý deň sama, maximálne s nejakou mamičkou od jeho kolegov. Ale večer už bude táborák, opekačka, to by som rada absolvovala. Ide aj o to, vyskúšať si s malým takýto výlet, či to vôbec zvládne. je to inak dosť pokojné dieťa, v noci prespí ani sa nebudí, max. že chce dudlík. Cez deň sa zahrá aj sám, už chodí takže aj tam by sa nenudil lebo by behal celý deň. 🙂 A brali by smu mu aj cestovnú postielku. Ďakujem za každý typ, radu, názor 🙂

miri_1
17. jún 2014

zohrievanie mliecka sa da vyriesit lahko, ked vravis ze tam bude taborak, znamena ze maju ohnisko. normalne uvar vodu na ohniku v esuse (vies co je esus?) a mas na mlieko. nenechavala by som prevarenu vodu stat na slnku to urcite nie. jedlo y som riesila takymi tymi kupovanymi pripravenymi uz pre deti. a spanie by som vyriesila tak ze sup k sebe do teplucka do spacaku. my sme uz boli parkrat stanovat a robili sme to tak, teraz uz ma vlastny spacak-dospelacky- a zo spodu sme ho zatiahli gumickou aby sa nesuchala az dole ku noham :D aj teraz sa chystame stanovat, malinka ma 3 mesiace :D

miri_1
17. jún 2014

a este ma napadlo ze ako spacak sa da pouzit zimny fusak

seemani
autor
17. jún 2014

@miri_1 hej viem. no ale oheň bude až večer a malý pije mliečko okolo 7. Potom ide spinkať. a ja mu nepreváram už dlho vodu, iba zohrejem, tak preto ma napadlo že by som nechala odstáť na slnku.

lulistek
17. jún 2014

my tiez pojdeme asi s malou, ma 14mesiacov ... O mliecko sa nebojim lebo si dam teplu vodu do termosky 🙂) Beriem si aj fitloptu na uspavanie :DDD to bude

monicm
17. jún 2014

@seemani zistite si,či je v kempe elektrika,ak je to oficiálny kepm,niektoré mávajú elektriku kvôli karavanom,takže v tom prípade by si mohla vziať kanvicu a vodu prevariť,prípadne sa opýtaš v bufete,tam elektrika bude určite a myslím si,že aj vodu ti prevaria,ved sa u nich prestravujete,takže to pre nich nebude problém.čo sa týka stravy malého,kúp hotové jedlá,prípadne v bufete robievajú obyčajné varené zemiaky a aj mäsko na prírodno,to by predsa mohol,rovnako aj napr. polievku vývar,to robí takmer každý bufet.a spanie?medzi vami a je to,my sme tak boli s 9-mesačným v chorvátsku pod stanom na 3 dni a bolo super.netreba sa toho báť 🙂

seemani
autor
17. jún 2014

@monicm on s nami nikdy nespal 😀 má svoju postielku a rád spí tam, zvyknutý sám zaspať, preto sa trochu bojím. Ale raz to musí prísť ak ccheme s ním výletovať 🙂

monicm
17. jún 2014

@seemani tak mu vezmite samotný spacák či ako tu písala @miri_1, môžete použiť fusak ako spacák,možno mu to bude stačiť,ved uvidíte,sú to len dve noci,aj ked sa možno veľa nevyspíte,stojí to za to 🙂