Kam na predĺžený víkend s 10-ročným dieťaťom?

9. apr 2023

Ahojte, kam by ste odporucili ist na vylet (taky predlzeny vikend, 3-4 noci) s 10 r dietatom? Aby to mesto bolo pekne nie len pre nas dospelych, ale aby bol vylet zaujimavy aj pre dieta - teda skoro teenegera. Boli sme v Barcelone, Prahe, Parizi, Viedni a v par mestach tu v okolitych statoch. Tazko sa mi googlia atrakcie pre starsie decka, tak by ma potesil nejaky tip, ak mate vedomost, alebo skusenost. Dakujem 🙂

cookie29
9. apr 2023

A čo to dieťa zaujíma?

zmrzlinka2021
9. apr 2023

Budapest? Moznost navstivit aj tropicarium a take zaostale ZOO

autor
9. apr 2023

@zmrzlinka2021 tam sme tiez boli, zabudla som napisat. Aj v Legolande v Nemecku.

autor
9. apr 2023

@cookie29 nema nic take, ze vyslovene ta a ta oblast, celkovo zazitky ci uz v lunaparku, alebo v Barcelone lanovkou, ci v Prahe lodickovanie po Vltave, rozne ZOOparky, je to rozmanite.

guiseppinka
9. apr 2023

S 10 rocnym? Mozno londyn - ak uz trochu prebrali nejake tie zakladne pamatihodnosti alebo nieco z talianska - nepamatam si uz, ze co sa bralo... Ale pompeje by sa mohli spominat. Alebo potom z rakuskych graz, linz, salzburg, klagenfurt - tam je minimundus, ten je peckovy alebo potom mozno polsko - krakow, varsava, gdansk. Z nemecka mnichov, nürnberg, kolin, frankfurt...

missviolet
9. apr 2023

Londyn podla mna... ak nahodou ma rada Harryho Pottera, tak super ako denny program ist do studii... ale zas za to sa aj dost zaplati... alebo Rim...

autor
9. apr 2023

@guiseppinka v Londyne sme uz boli, ale vdaka za ostatne tipy, popozeram 🙂 Ono skor take nie naviazane na vedomosti v skole, ale nieco zazitkove staci 🙂

autor
9. apr 2023

@missviolet v Londyne sme boli. V Rime som bola sama a je to nadherne mesto, ale rozmyslam, co by tam oslovilo take dieta. Len chodit po pamiatkach je pre ne nuda

guiseppinka
9. apr 2023

Tak potom zvol rakusko a mas zazitkov a zazitkov - hallstadt, salzburg by malo byt nejake solne muzeum. Mnichov mas obrovske technicke muzeum, to bolo peckove (bola som tam v 18). Niekde na hraniciach nemecka s rakuskom je uzasna solna bana, potom sme sa tam plavili na nejakom jazere, bolo to krasne, ale netusim, kde to bolo... ale v rakusku mas ozaj vela veci... Kazdy bundesland ma paradne veci...
Rim nie, to je este skoro... To uz pockat a potom, ked sa budu ucit, tak ist pozriet...

jenn7
9. apr 2023

Mallorca. Je tam uzasne akvarium, poziciate si biky a hodiny sa prevozite popri mori, pozriete jachty, sadnete na hop on hop off bus a prejdete kopec krasnych miest....

jenn7
9. apr 2023

Alebo Europapark v Rust

annm81
9. apr 2023

@guiseppinka Tá oblasť Rakúska/Nemecka je podľa mňa top, ale v trochu neskoršom období, keď už sa bude dať ísť aj do hôr. Inak pozor na to Deutsches Museum - pre rekonštrukciu je dlhodobo v obmedzenej prevádzke - momentálne sa tam vôbec neoplatí ísť.

guiseppinka
9. apr 2023

@annm81 fakt? Opravuju ho? Este stastie, ze sme tam nesli

guiseppinka
9. apr 2023

Este mi napadlo slovinske pobrezie - izola, piran, portoroz, koper a taliansky terst

annm81
9. apr 2023

@guiseppinka Áno, je to niekoľkoročná rekonštrukcia. Prekvapivo ťažko sa hľadajú detailné informácie, ale koniec rekonštrukcie sa plánuje tuším na rok 2028. Beží to v nejakom značne obmedzenom režime (žiadna sieň výbojov, Altamira, baňa...) ozaj nuda. Keď už ale budeš v Mníchove a nevadí ti celodenný výlet mimo mesta, určite odporúčam Experimenta v Heilbronne - pre deti všetkých vekových kategórii perfektné interaktívne múzeum.

guiseppinka
9. apr 2023

@annm81 fiha, tak to je ozaj dobre vediet. A odkedy bezi rekonstrukcia?

annm81
9. apr 2023

@guiseppinka Tuším už od 2015, ale až do polovice 2022 bola otvorená aspoň tá sieň výbojov a baňa. Minulé leto to ale bola bieda. Tiež som tam šla s tým, že sme mali cestu okolo a to múzeum som mala prechodené zdola nahor 5x...takže sme vedeli, kam ideme...no ale nevedeli a odchádzali sme veľmi sklamaní.

guiseppinka
9. apr 2023

@annm81 ja som tam bola v 2006, tiez bezala vtedy nejaka rekonstrukcia a neboli vlaky a este nieco k dispozicii... Takze tak skoro sa tam nemusim zberat

betulinka1
9. apr 2023

Zober ho do Disneylandu tam si to uz 10 rocne užije super. Aj rodicia 😉

oli18
9. apr 2023

Tvoje dieta uz videlo vsetky najvacsie europskke mesta, ale videlo uz kravu prasa, ovce, zajace a sliepky? Vyber nejaky pobyt na slovenskej farme nech ide rano pomoct nakrmit zvierata, vypustit sliepky, potom okoli obeda pozbierat vajicka. Ak sa otepli, co predpokladam, nech vidi, ako sa ryluje zahradka a seje zelenina. Toto je dolezitejsie, ako Harry Poterovske muzeum, ci ruske koleso vo velkomeste.

sisa5
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janinah
9. apr 2023

V júni bývajú v českom krumlove slavnosti pĕtiliste růže,úžasný zážitok aj pre tento vek aj pre dospelych

smajliica
9. apr 2023

Nie je to EU ale Macedónsko - Skopje, Matka, Ohrid.

autor
9. apr 2023

@betulinka1 tam sme uz boli

autor
9. apr 2023

@jenn7 vdaka za tip, tam sme este neboli, pozriem 🙂

autor
9. apr 2023

Kocky dakujem, ale nechcem tu tie okolite staty sme dost pochodili, asi som to napisala nezrozumitelne 😅
Paci sa mi napad Mallorca a este zvazujem Billund + Kodan, len musim vymysliet transfer medzi nimi.
Ja by som rada aj do krajin Beneluxu, ale tam netusim, ci nieco zazitkove je.

autor
9. apr 2023

@dzina007 v Budapesti sme boli

autor
9. apr 2023

@oli18 no, pochadzame z dediny a mame babky, dedkov, aj vlastnu chalupu na dedine, takze od zbierania vajicok, krmenia a ciastocneho zahradkarcenia (sadenie prevazne a zber) to ma zmaknute 😉

sense
9. apr 2023

Moja 9 r mala zážitok aj z Pise, aj Brescia a Gardaland.....

annm81
9. apr 2023

Ak zvažuješ BENELUX, určite Holandsko stojí za zváženie - viacero zábavných parkov, múzeá (NEMO), viacero skvelých zoo (akvária, safari, zoo venovaná primátom), no a architektúra v mestách a aj vidiek sú veľmi romantické.