Kam na dovolenku v lete na Slovensku s ročným dieťaťom?

10. jan 2022

Malý bude mať v máji rok a v júli by sme chceli ísť niekam na dovolenku aspoň tu na SK a na pár dní. Chcela by som sa s ním už aj niekde kúpať. Boli sme ešte bez dieťaťa aj v Bešeňovej, boli ste tam niekto s takým malým dieťatkom?
Dajte tipy 🙂

fifina75
10. jan 2022

My sme boli minule leto v hoteli Senec, v cene ubytovania bol aj celodenný vstup do Aquaparku, a každý deň animačný program pre deti, s maskotmi aj keď tie menšie to ešte nevnímajú

mima1
10. jan 2022

My sme boli ked mal syn 3mesiace a aj neskor. Min tyzden sme boli par dni v tatralandii ale uz ma 1,5r.

petamich
10. jan 2022

baby friendly su aj Hotel Sitno, Partizan, XBionic v lete tiez ma animacny program atd. ale to asi este uplne nebude pre rocne dieta 🙂

jumama
10. jan 2022

Mne to pride, ze pri tych cenach vstupneho s tak malinkym dietatom Tatralandia je blbost. Ono si neuzije vsetky tie bazeny, tobogany, atrakcie… a ani vy, resp. jeden z vas bude musiet dietatko aj tak neustale strazit a tym padom si to neuzijete. Nechcete radsej nieco pokojne, nejake obyc kupko, mozno s detskym bazenom? Alebo najsamlepsie z pohladu dietata je nejaka kludna chata, kde si prinesiete nafukovaci detsky bazenik a ono sa vymaca dosyta aj niekolko razy denne, vyhra s hrackami vo vode a budete si isti, ze ta voda je cista….🙂

jumama
10. jan 2022

Liptovsky Hradok Dovalovo ubytovanie Krivan. Su to take izby s kuchynkou, je tam spolocny dvor, taka velka travnata plocha, kde su hojdy, kresla, preliezka, da sa tam isto aj bazenik priniest. A maju tam aj virivku v hlavnej budove. Vylety do okolia su napr. Rackova dolina, skanzen Pribylina, kedykolvek v Dovalove mozete k Belej alebo v blizkej dedinke Vavrisovo je taky kem a tam je dobry pristup k Belej… stavat sa tam daju z piesku, kamienkov hrady, voda je studena, ale dospelaka schladi fajn v lete… V Liptovskom Hradku je mozne navstivit hrad, je to kusok od Lipt. Mikulasa, kusok od Podbanskeho… zalezi, ci mate auto. Vsetko je dostupne aj s kocikom. Na Podbanskom sa daju aj elektrobajky pozicat a myslim, ze aj so sedackou deckou…. Kuchynka je vyhoda, nieco rychlo navaris dietatu a ak sa vam nechce varit, lebo aj mamina si chce oddychnut, je tam taka koliba pri Hradku, myslim, ze sa vola Pekelny kut alebo tak nejako… a aj v Hradku je nejaka restika, len tam bol mensi vyber.

jaga18
11. jan 2022

Vyhne, hotel Sitno. Tiež spomenutý Partizán v Táloch...

mlady_par
11. jan 2022

Hotel atrium,sitno,senec,druzba,patria, permon, partizan,sojka resort,remata

blskahruska
11. jan 2022

https://www.booking.com/hotel/sk/rana-u-bobiho....

urcite ranc u bobiho,su tam kone,zvieratá,môžte ich kŕmiť..

5peta1
11. jan 2022

Hotel Átrium Nový Smokovec. Za nás Top hotel, čo sa týka animácií. Ak ideme na dovolenku do Tatier, tak už len tam. Aj teraz v zime sa tam chystáme na lyžovačku.

mima1
11. jan 2022

@jumama my mame sice este starsieho syna ale nemyslim si ze mensí si to neuzil. Rano sme sli do bazenov potom isiel spat a poobede sme sa zas vratilii akupali sme sa dalej.
Aj ked sito nebude pamatat tak nevadi. Ak by som im mala fukat niekde na chate bazen to im mozem aj doma na zahrade.

loisgigi
11. jan 2022

My sme boli v Nízkych Tatrach, Hotel Bystrá! Majú aj wellness aj detsky kútik, aj vonku dačo majú, a okolie je tiež pekne!

emilka_1
11. jan 2022

Hocikam by som išla, ročne dieťa zobrať do akvaparku mi príde zbytočné, absolútne si to neužije a vy tiež nie aspoň nie tak naplno všetky bazény. Volila by som ubytko s vlastným bazénom, to je celkom fajn, nejaký detský kútik/pieskovisko/preliezky..
Príroda a možnosti na prechadzky sú dostupné asi všade.
My sme boli napr v Zuberci, sú tam turistické trasy vhodné aj pre kočík, alebo aj okolie Jasnej, tiež vhodné pre kočík.

poslednepogo
11. jan 2022

Aj ja by som volila napr. Zuberec, nejaká chata, možno aj s bazénom sa nájde, dá sa ísť s kočíkom, nosičom na túru, do skanzena, prípadne okúpať Oravice, cez kopec ste v LM, alebo na priehradu

katarina119
11. jan 2022

Ahoj , my sme boli minuleho roku presne v Besenovej , dcerka mala 10 mesiacov ,bolo to super ,z vody sa tesila, pospinkala si kludne v kociariku,dokonca sme s nou boli aj v jaskyni, v nosici som ju mala 🙂

vanilka83
11. jan 2022

Hocikde Tatry, Donovaly, Liptov,záleží na vašom rozpočte...môžte ísť do privátu ci do 4* wellness hotela,my sme chodili kade tade po celom Slovensku aj so 6 mesačným. Dobre sú všetky 3 hotely spoločnosti Trinity hotels, Senec v lete bol super,kuchynka na ohrievanie príkrmov, mlieka...bazén,animácie pre deti...jazero pod oknami,aquapark...a komplet všetky hotely sú plné vybavené pre deti takže ja odporúčam stačí si pozrieť stránku trinity hotely. Tam si vyberiete hotel v Senci,Banskej Štiavnici ci Tatrách.

zuzuliatko18
11. jan 2022

My sme boli pri liptovskom mikulasi, pochoeili sme mikulas centrum, boli sme v lipt. Jane na minislovensko, v tom dome naopak, pri lipt. Mare a v skanzene. Na maleho to bolo az az (Mal rok a 4 mesiace). Uz bol prehodeny na jeden spanok, no celu dovolenku spaval dva spanky cez den a vecer rychlo odkvacol, bolo to cele nanho dost.

zibi
11. jan 2022

Hotel permon podbanske. Maju tam bazénik pre malé deti, veľké ihrisko, detský kútik, vybrať sa dá z jedla, aj pre malé babo, úplne super

jasminkaj
11. jan 2022

@mlady_par ja spomínaný hotel Remata neodporúčam absolútne. Nielen pre malé deti, ale ani pre nikoho iného. Celkovo dojem z minulého roku v tomto hoteli otras.. miliarda schodov, bez výťahu, strava veľmi slabá, animácie nula bodov. Celý hotel je kaskádový, ak chce ísť napríklad dôchodca si zahrať bowling, ktorý je úplne dole, bez srandy má dosť čo robiť. Ja som malého nosila na rukách denno-denne vyše 240 schodov niekoľkokrát za deň a neviem si predstaviť zažiť podobný "oddych" znova. Ďakujem, neprosím 🙏

K otázke autorky - nám sa veľmi páčilo v už spomínanom hoteli Atrium v Tatrách, ale posledný rok veľmi dvihli ceny, neviem či sa tam ešte vrátime. Fajn bolo aj v hoteli Park v Dolnom Kubíne. Masarykov dvor vo Vígľaši je tiež super (lepšie sme sa nikde nenajedli, vari tam ten kuchár čo chodí do Telerána ževraj), ale zas tam je bazén až pre deti od 6 rokov (čo nám nevadilo, dcéra už vtedy mala 6). A páčilo sa nám aj V Salamandra resort 👌

mima1
11. jan 2022

@jasminkaj to si si zakupila fitnes pobyt 😂😂

jasminkaj
11. jan 2022

@mima1 áno áno.. ak sa chce niekto po Novom roku dostať do formy, netreba platiť Zoru Czoborovú, stačí týždeň na Remate 😅😅

lacibo
11. jan 2022

Villa Betula...da sa aj byvat, stravovat a celodenny program pre deti..mozno lepsie od tych 2, 3 rokov ale v pohode aj s rocnym

lacibo
11. jan 2022

10 min odtial je tatralandia alebo aj kupalisko v Lipt. Jane, Liptov je super cely

amima
11. jan 2022

Štúrovo. Červený smrek

ckatka
11. jan 2022

Úprimne - kamkoľvek. Ročný je spokojný tam, kde si spokojná ty. Najlepšie si poznáš dieťa a vieš ako dlho trebárs vydrží v autosedacke. My sme takto vlani podnikli dvijtyzdnovy trip s 9 mesačným, 5 ročným a psom...krížom krazom okolo celého Slovenska. Spali sme všade dva max tri dni. (Cez airbnb a hľadala som byty s práčkou, predsa taky krpec toho zaspini...) A striedali sme to - byt/penzion/hotel. Aby sme mali aj servis a aby sme neboli obmedzovaní. A každý deň bol bud výlet na nejaky hrad (nosic/šatka), alebo relaxačné kupko (super bolo vo Svidníku) alebo nejaká zaujímavosť (údolie smrti, chalúpka deduška vecernicka, Tokajské pivnice...). A poobede sme šli do reštaurácie. Bola to najlepšia dovolenka akú si pamätám. Nič sme nesilili a program sme robili za jazdy, proste sme prišli, opýtali sme sa domácich, čo tam majú zaujímavé a kde sa da dobre najesť...A tie rady boli lepšie ako akýkoľvek tripadvisor.
Toto leto chceme tak spraviť Balkan.

foxyfox
12. jan 2022

Bardejov, konkrétne hotel Alexander. Výborné jedlo, wellness, vnútorné aj vonkajšie bazény, park, možnosť ísť na Duklu, pozrieť tie tanky, pamätník. A samotné centrum mesta zapísané v UNESCO

zacharovi
12. jan 2022

My by sme chceli ist tu:
https://www.ranckralovalehota.sk/
Maju vonku detske ihrisko, odtial vsade blizo na atrakcie, mini zoo, kone a laka nas ubytko pre celu rodinku v chatke, úplne sukromie a klud ♥️ Boli sme tam s dcerkou v lete na festivale, dcerka si uzila, mali aj tie velke nafukovacie šmýkačky a tak. 😁

minutka
12. jan 2022

My sme s takym malym boli v hotel bystra. Trigan strbske pleso. Grand jasna. Vsade boli fajn herne a bazeny. A tiez primerana cena

noemi155
12. jan 2022

My sme tiež v Bešeňovej sa kúpať a mala mala rok aj kúsok
Vykúpali sme sa,aj jej sa strašne páčilo
Na výlety sme chodili kontaktná zoo,kvacianska dolina a boli to per zážitky

miladatmakova
12. jan 2022

Ja by som išla skôr niekam na vidiek. Skúste túto chatu je v peknom prostredí, oplotený pozemok, detský kútik majú aj kaďu. Keby som mala menšie deti volila by som toto.
https://www.hauzi.sk/chata-u-pltnika-palka

enoula
12. jan 2022

To uz je super vek, da sa ist na bicykel, zvieratka pozerat, dietatu staci aj bazen na záhrade. Takze vyberajte podľa toho ci chcete sa aj hybat trochu alebo viac menej jedno miesto. Liptov ponuka vela možností alebo Stiavnica a okolie, tajchy