Kam na dovolenku na Slovensku s deťmi?

mazula
16. mar 2016

Ahojte dievcence,sme zo zapadneho Slovenska a radi by sme isli s detmi niekam na dovolenku,zahranicie sme z bezpecnostnych dovodov zrusili a chceli by sem v lete niekam na par dni vybehnut,mate tipy?ak mate presnu lokalitu,prosim aj atrakcie,resp.moznosti vyzitia ,chalani budu mat v lete 3 a 7 diky moc

pragmaticka
16. mar 2016

My sme sa tiez presne z tychto dovodov rozhodli tento rok pre Slovensko. Prvy tyzden sme na Liptove (liptovskydvor.sk) a druhy tyzden na balatone (Hotel Azur). Uz sa hrozne tesim... 🙂 Co sa tyka nasho vyberu, v liptovskom dvore som uz bola a je tam proste uzasne, od jedla , cez ubytko a sluzby. Co sa liptova tyka, je tam kopec moznosti. Mame v plane jaskyne, aquaparky, kontaktnu zoo a nejaku lahku turistiku. Na balatone sme uz tiez zoparkrat boli, tam mame naplanovane s detmi hlavne kupanie. Hotel kt. sme vybrali ma zaroven aj obrovsky wellnes, v pripade zleho pocasia. Inak by sme tam chceli ist este na lod na Balatone, bicyklami popri jazeru a pod.

miku1
16. mar 2016

@mazula My ideme na Liptov, do Demänovskej doliny. Na Liptove máš kopu možností kam ísť. Stačí si len vybrať 🙂

evittam
16. mar 2016

@miku1 Supeeer, my tam tiež chodíme. 😉
@mazula http://www.apartmany-studia.sk/

moni244
16. mar 2016

my sme našli chatu v dedine Važec, na konci, kúsok od lesa a odtiaľ výlety do Tatier, Liptov a tak

miku1
16. mar 2016
ywca222
16. mar 2016

Ahoj.Pozri toto,boli sme tam vlani,a ideme aj tento rok... skvele miesto.. dobra cena... Areal ma minizoo,ale teda az taka mini nieje,vela zvieratiek tam maju... super detske ihrisko,chatky maju malu kuchynku,pv penzione restika,takze mozes kombinovat,grilovat mozes,lov pstruhov pre deti,ktore ti potom upecu... (pstruhy,nie deti :D ) Kupalisko je nedaleko...na konikoch sa da vozit... fakt skvele miesto 🙂 http://www.babica-bojna.sk/

mazula
autor
16. mar 2016

@ywca222 diky moc tam uz sme boli asi 4x nasi tam chodia kazdy rok so skolkou,ale dakujem aj tak

mazula
autor
16. mar 2016

@pragmaticka aj som tak premyslala ze ten smer Liptov,ja som z Kezmarku a ten smer sa mi moc nechce,to by som nemala pocit ze idem na dovcu🙂

evulienkaslx
16. mar 2016

My Liptov, Tatry, boli sme v Jasnej Hotel Grand, 3 studnicky. Permon je super pre deti. V zime priamo na svahu sme boli tu: http://www.skihouse.sk/index.php

Tento region ma toho strasne vela, co moze ponuknut...

evittam
16. mar 2016

@evulienkaslx V troch studničkách sme boli po dvoch rokoch teraz cez jarné prázdniny sa najesť 😉 . Úplne super.

lenkark
22. mar 2016

aj my tento ro práve kôli bezpečnosti rozmýšľame nad Slovenskom....boli ste tu niekto v Patinciach?ako vám bolo .... v starších diskusiách som práve našla welnes hotel Patince a chválili si to.... máme 4,5 a 2,5 ročných chlapcov

podlaaa
30. mar 2016

Môj manžel vymyslel že by sme strávili dovolenku trošku športovo na bicykloch, no nie som úplne stotožnená s týmto nápadom nakoľko máme 5 ročného syna viete mi poradiť?

lucka_klembi
28. apr 2016

Ahojte :D píšem diplomovú prácu na tému ,,Dopyt rodín s deťmi po službách ubytovacích zariadení na Slovensku" a chcela by som Vás poprosiť, ak by ste si našli chvíľku čas o vyplnenie môjho dotazníka 🙂 vopred ďakujem za ochotu :D
https://www.survio.com/survey/d/J9U2I6X9D4W4E8O7K

limitgirl
27. máj 2016

ja som bola už v terchovej, tam je pod tým kovovým Jánošíkom hotel a ten má také minimini zoo, malý bol z toho hotový a pritom kŕmil len kury, zajov, pozeral sa na osla, kačky ja som mu nosila trávu. hladkal mačku atd. potom hore na Jánošíka. trúfli sme si aj na dolné diery. potom som s ním bola na Martinských holiach, hore autom a pešo k vysielaču, nenáročné, krásne. boli sme na Oravskom hrade, chystám sa na bojnický. stavili sme sa pri Strečne na kompe, stojí 1 Eur a atrakcia nenormálna. V Senci zase chodí cez mesto a okolo jazier vláčik, tiež za 1-2 Eur trištvrte hodinu. chodíme často. na otvorení sezony je tu vždy super karneval v meste na pešej zóne. a tak

podlaaa
13. jún 2016

@limitgirl to znie fajn. Keď ste tam boli nepožičiavali ste si bicykle? rozmýšlali sme, že si iba prenajmeme ak by sme išli niekde na jednodňovú cyklotúru. Nemáš skúsenosti ? Jediné na čo som natrafila je požičovňa bicyklov v Žiline, ale neviem či sa nám to chce prevážať hore dole ak by sme boli ubytovaní v Terchovskej doline.

limitgirl
13. jún 2016

@podlaaa ahoj, žiaľ s mojim synom sa moc na biku nedá. ani sa nechce nechať voziť a na vlastnom ho ešte nebaví. tak len z auta alebo pešo. no ak nie je miesto v aute, tak holt požičať. alebo nosič na streche. ešte som taký problém neriešila.

podlaaa
15. jún 2016

@limitgirl chápem a čo ten prívesný vozík, ten čo sa pripne o bike. Ja som zisťovala a vraj v tej žilinskej požičovni topski ti bicykel dokonca dovezú na miesto napríklad na hotel penzión. Tak ešte takto zvažujem.

limitgirl
26. jún 2016

podlaa, to ano, ale ked máš 6 ročné dieťa, tak prívesný vozík už nejde

lune
26. jún 2016

Hotel Repiska, wellness, vylety, jaskyne, vrbicke pleso, ihrisko so skakacim hradom...vacsie deti turistika... pozrite zlavove portale...nam tam bolo super...

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katarinapekna
28. jún 2016

Bezpečnostné dôvody???? 😀 a čo rovno nenapíšete, že nemáte prachy nazvyš. 😎

porubenka
28. jún 2016

Vila Betula na Liptove. Chodíme sa tam pohrať s deťmi, je tam skvele, vonkajšie aj vnútorné ihrisko, koníky, zvieratká, vnútri detský kútik, detské stoličky... Super.

alabla
29. jún 2016

@katarinapekna no podla mna dovolenka na svk je castokrat drahsia ako pri mori....lebo tam vstupne, tam toto, tam hento....pri mori si proste pri mori a staci to 😀

mimusa37
3. júl 2016

Odporúčam rekreačný areál na Prednej hore (http://www.prednahora.sk/)
Atrakcií je tam veľa. V penzióne je hotel, všade okolo krásna príroda, takže sa môže ísť na prechádzku, blízko je nádherný park (pri liečbnom ústave, ale ani sme nevedeli, že sme pri liečebnom ústave, takže sa nie je čoho obávať 🙂), hneď pri penzióne je detské ihrisko, tenisové kurty, volejbalové ihrisko (plažový volejbal), neďaleko je možnosť vozenia na koni (asi 45 minútová prechádzka cez lúku), Muránsky hrad atď... hlavne krásna príroda a čerstvý vzduch 😉 nám sa tam veľmi páčilo, viac info na vyššie uvedenej stránke

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marinka70
26. aug 2017

Baby poradne kam ist na SR s 1,5r chlapcekom, je velmi aktivny takze by som chcela aby bol v hoteli napr detsky bazen a v okoli nejake zvieratka a podobne sme z Liptova tak skor nieco dalej. Dakujem

tomascin83
24. júl 2018

Tip na výlet pri Prešove s deťmi: vrelo odporúčam reštauráciu Korimanka (www.korimanka.sk). Súčasťou reštaurácie je rozprávková farmička, detské ihrisko, rybník, detský kútik a krásny pobyt v prírode do 20 minút z Prešova. Veľmi čisté prostredie. Chutne varia a majú aj detské menu.