Kam k moru s dieťaťom, ktoré má atopický ekzém?

luna81
20. júl 2015

Ktore more je najlepsie pre dietatko atopika, je lepsie pieskova al. kamienkova (okruhliakova) plaz ? Chorvatko alebo Bulharsko? Prosim o konkretnu lokalitu (vhodnu pre male dieta ) a vasu skusenost ci vam more ekzem zlepsilo alebo zhorsilo. Co ocakavat ? Dcerka ma 2 roky a chcem jej pomoct 🙂

maca21
20. júl 2015

nam odporucali cierne more, aj sme boli a chvala bohu sa to velmi zlepsilo

alysea
20. júl 2015

@luna81 najmladsia dcerka ma tiez ekzem a chodime opakovane do Bulharska.Vzdy pred letom sa jej objavi brutalny ekzem.Tu sa to prvy tyzden zhorsi ale druhy je to uz lepsie az to uplne vymizne a do dalsieho leta sa to objavi len velmi vynimocne.Urcite treba ist na dlhsie ako na tyzden.

nefertitka
20. júl 2015

ja mam informaciu z viacerych zdrojov, aj od lekarky, ze v Bulharsku je najmenej slane more, cize aj najmenej zdrave
Chorvatsko je vraj super, Taliansko, Turecko, Grecko

My sme s malou boli dva krat v Grecku, 4 krat v Turecku a vzdy jej ekzem zmizol minimalne na pol roka.Ale az tak mesiac po navrate domov.

luna81
autor
21. júl 2015

Dakujem za info... asi skusime to Chorvatsko,,, bojim sa toho piesku 🙂 Len este vybrat dobru lokalitu pre deti.

cacianka
3. feb 2016

viem že je to tu staršie...
na atopický ekzém by som ti poradila liečebňu v Trávnici pri Podhájskej, ale zasa neboli peniaze na zdravie pre deti, ale na panské vymýšľance, takže ju zrušili !!!
Voda z Podhájskej je na AE veľmi výborná, strašne si ju mamičky pochvaľovali, väčšine zabrala lepšie ako more a na dlhšie. skúste popátrať o možnostiach v podhájskej, aj cez rok aspoň na pár dní .
sesternica tam má ubytko, veľmi šikovné, keby niečo napíšte. aj preto o tomto viem lebo synovec mal veľmi silný AE, táto voda mu pomohla, a bývame blízko odtiaľ.

ralficka
3. feb 2016
Používateľ ralficka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od ralficka.

@cacianka suhlasim s tebou Podhajska je fajn 🙂

evulik858
3. feb 2016
Používateľ evulik858 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od evulik858.

@ralficka lenze podhajska sa s morom ani porovnat neda to je sto a jedno 🙂

cacianka
3. feb 2016

@evulik858 je to v niečom lepšie , v niečom horšie.
Podhájska tu za rohom, dá sa tam zbehnúť viackrát do roka, aj cenovo je to prijatelnejšie.
More - voda veľmi podobná, ale podnebie je plusom, len sa ta nedá dostať hocikedy a málokto na to má 2x ročne.
ked sa riešilo zrušenie liečebne v Trávnici, som čítala vyjadrenia mamičiek, že o tejto možnosti ani nevedeli, ani kožní lekári im neporadili, dozvedeli sa to náhodne ale boli tam veľmi spokojné. síce staršie priestory, ALE výsledky boli takmer zázračné, tak boli prekvapené. aj pokožka dlhšie vydržala ako po mori. ale samozrejme každé dieťa či dospelý to má inak. skúste si pohľadať staršie články, aj si už všetko nepamätám. len viem že čo sa bol synovec 2 dni kúpať na Podhájskej mal zlepšenie viac ako týždeň v Smrdákoch.

cacianka
3. feb 2016
evulik858
22. feb 2016
Používateľ evulik858 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od evulik858.

@cacianka tak jasne kazde ma svoje pre a proti.. 🙂

margaretka_9
22. feb 2016
Používateľ margaretka_9 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od margaretka_9.

Urcite kazde ma svoje caro

sojorez
22. feb 2016

My chodime do chorvatska,po prvej skusenosti s pieskovou plazou uz len okruhliaky,pretoze dcera mala piesok vsade a na ekzemovych miestach to bolo ako neziaduci peeling...tiez mame skusenost,ze prve dni zhorsenie ekzemu u jednej a sople u druhej ako sa telo cisti a potom neskutocna zmena...

alezbet
22. feb 2016
Používateľ alezbet je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od alezbet.

Kolko je vstupne na tu Podhajsku?

ralficka
8. mar 2016
Používateľ ralficka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od ralficka.

@alezbet na stranke to nemaju?

spominanyotec
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mishella
10. jún 2022

@alysea dobrý deň, viem,ze to je starší príspevok, ale prosím poradili by ste nám, kde konkrétne ste v Bulharsku boli? Počula som, ze niektoré plaze majú také drobné kamienky a nie piesok. Ďakujem za každú radu 🙏

alysea
11. jún 2022

@mishella chodime kazdy rok do Obzoru, je tam najdlhsia piesocnata plaz pri ciernomorskom pobrezi 🙂

mishella
11. jún 2022

@alysea ďakujem 😊