Kam ísť na dovolenku?

skrecok16
3. jan 2017

ahojte,neviem kam ísť na dovolenku,najradšej tam kde je teplo a nie je to ani drahé,dakujem za každu odpoved.

girlnextdoor
3. jan 2017

Tak toto je veľmi široká otázka... relatívny je pojem aj 'teplo' a aj 'lacné'... Chcete
- more, hory?
- letecky, autom, autobusom?
- ubytovanie? Hotel? Penzión? Súkromie?
- strava? All inclusive alebo bez stravy
- Max cena ktorú ste ochotní investovať...

Lebo človek nevie ani odkiaľ začať radiť 😅 😉

moni244
3. jan 2017

Tak toto je uz fakt lenivost 😀 ani zaklad nenapisat, aby ludia vedeli poradit 😀

skrecok16
autor
3. jan 2017

girlnextdoor,pri mori,letecky alebo autom,byvanie v hoteli so stravou,a cena nie vela ani malo.

girlnextdoor
3. jan 2017

My si zajednavame dovolenky vždy do konca decembra keď sú zľavy, čo máme malú tak nám najlepšie vychádza Bulharsko... Tento rok ideme Prímorsko, 8 dní, 4 hv hotel, letecky Sliač, all inclusive... Dvaja dospelí, jedno dieťa, 1460 euro...
Ale mimo EÚ (čo sme nechceli) tak dobre vychádza Tunis a opäť Egypt... Ono pomaly ísť niekde autom do Talianska alebo Chorvátska s varením vychádza skoro rovnako ako tam letecky...
Ale tam napr skús Inviu - zadaj si tam svoje kritériá a budeš v obraze aspon 😉

mom311
3. jan 2017

@girlnextdoor je to babyfriendly hotel kam idete? Mozem poprosit nazov hotela a cestovku. Tiez rozmyslame nad bulharskom. Dakujem

girlnextdoor
3. jan 2017

@mom311 ideme cez FIFO, hotel Jeravi, že je to odskúšaný hotel kde žiadne nemilé prekvapenia nehrozia. Akurát pozor, lebo jeden Jeravi je na Slnečnom a pár rokov dozadu postavili to isté v Prímorskú kam ideme my... my sme boli veľmi spokojní min rok v Bulharsku, tak ideme aj tento rok, chceli sme aj Grécko, ale tam sú samí Rusi a to ďakujem neprosím...

adia11
3. jan 2017

My sme uz trikrát boli na krete a keby sme nečakali malé tak ideme opäť tam 🙂

lili2015
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luliu
3. jan 2017

My ideme na Cyprus tento rok, tak dufam, ze vsetko bude ok 😉 Ale pridavam sa, ze Kreta je super

elief
3. jan 2017

@lili2015 v ktorom hoteli si bola, prosím? Práve vyberáme dovolenku na Kréte.. Pred dvoma rokmi sme boli na Rodose a Grécko mi učarovalo... Nám sa páčilo riadne....

adia11
3. jan 2017

My sme boli na krete prvýkrát v aquis arina sand, to bolo super, druhýkrát sitia beach, to fakt neodporúčam nikomu, a naposledy dessole mália beach, to bolo najlepšie zo všetkých troch, vhodne aj pre deti 🙂

elief
3. jan 2017

@adia11 dessole malia beach je na našom zozname, mame vytipované tri hotely...

adia11
3. jan 2017

Ten je naozaj dobry..rezort je veľký, stále je k dispozícii jedlo aj pitie, piesočnatá plaz dlha celkom, k ponuke boli aj vodné športy, more bolo zväčša kľudnejšie, asi tri dni z 12 sme mali vlny, a ked bolo mora dost, k dispozícii bol bazén aj virivka. My sme boli v júni co este nebol hotel úplne naplnený takze bol aj dostatok lehátok, len ku koncu pobytu uz poprechádzalo veľa ľudí co obsadzovali lehatka uz o 7 ráno

lili2015
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hettinka
3. jan 2017

@skrecok16 my sme boli minulý rok v Albánsku ... trochu som sa toho obávala, ale nakoniec počasie v auguste super, more ako čaj, piesok luxusný, ľudia milí, jedlo dobré a cena super, pre 4 letecky so všetkými poplatkami na 11 nocí s PP ani nie 2000€ (máme väčšie deti, takže platíme ako 3 dosp. + 1 dieťa)

elief
3. jan 2017

@lili2015 cena teda bezkonkurenčná, my ideme s dvoma synmi 15 a 20, hľadáme 2izby, keď mládež odrastie plánujeme last minuty, pri tejto zostave je to ešte problém, už síce menší, ako keď bol jeden dospelý na prístelke a dieťa na prístelke... Ale idem to ešte pozrieť... Hľadáme nejaký zlatý stred, 4dospelí je už pekná sumička, a rozpočet sme si stanovili...

lili2015
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hettinka
3. jan 2017

@girlnextdoor my sme chodili dlhé roky autom do Chorvátska, s 2 deťmi a cestou sme sa vždy vošli v hoteli s PP, anmáciami v rodinnej izbe (bud veľká izba, alebo 2 prepojené izby) do tej 1000€ ... ale my sme tam nechodili ani tak kvoli cene, ale aj z presvedčenia. Pri menších deťoch mi viac vyhovovalo ísť autom a byť si pánom svojho času, prípadne mať možnosť sa vrátiť aj skôr, ak by sa niečo stalo (čo sme našťastie nikdy nevyužili). Postupne sme prešli skoro celé pobrežie (okrem Istrie) ... čo sa mi prestalo páčiť je tá ich preplnenosť, fakt je to hlava na hlave posledné roky. Mimo sezony ísť nemožeme, takže do HR už len na veľkonočný pobyt, poznávačku, alebo tak ...
My sme chodili cez lacný Globtour, Vítkovice tour a Satur, kde sme vždy vedeli nájsť super ceny. V Chorvátsku stačí aj 3*, dokonca aj v 2* bolo fajn, čisto, len izba menšia ...

elief
3. jan 2017

@lili2015 áno, máme už niečo vybraté, musíme sa rozhodnúť do konca budúceho týždňa, Chorvátsko nás neláka, Grécko je moja srdcovka, a s deťmi, hlavne v puberte musí byť zo stravou, bo by som sa zbláznila z nich...

mima4
4. jan 2017

@skrecok16

to čo je cena nie vela ale ani malo?

do 1000 eur na osobu je OK?
alebo do 3000 eur na osobu?

kazdy ma ine predstavu čo je lacne, normalne...drahe...

a hlavne čo chce.

Najlacnejsie je postavit si na domasi stan 😀 v lete, mas aj teplo..v bufete si das karcinogenne parky 😀 a poriesene

cottonwomen
4. jan 2017

@mima4 🙏

gallina
4. jan 2017

@girlnextdoor Kde ste všade boli v Bulharsku? Aj my zvažujeme znova ísť do Bulharska (boli sme v Pomori), no chceme vyskúšať niečo nové. Ďakujem.

girlnextdoor
4. jan 2017

@gallina min rok sme boli na Slnečnom pobreží, hotel Blue Pearl, boli sme Max spokojní, hlavne s hotelom, naj 4 hv hotel čo sme boli, preto asi aj isli od min rok o 200 euro hore 😅 má skoro 10 tku číslo hodnotenia.
Tento rok ideme Prímorsko, hotel Jeravi.
Pre deti super pláž, more, strava vynikajúca, všetko lacne takže plienky a pod neberiem vôbec, dokonca aj opalovaky značkové sú tam lacnejšie.
Letíme zo Sliače, takže pre nás výhoda, že odtiaľ sú časy otletov 'normalne', lebo letieť s dieťaťom o 4 ráno alebo o 11 večer je o ničom...
Arabské krajiny nechceme, po x skúsenostiach máme už toho plné zuby tam...

loginexistuje
4. jan 2017

Ja chcem ist do Bibione na tyzden mame overene miesto bytik s klimou kusok od plaze (100 metrov od mora) objednavam vacsi aby detska mali zvlast izbu aj my a este obyvka s kuchynou. Nam to vyhovuje, obcas varime z polotovarov alebo sa ideme najest .. podla chuti ..
to vychadza ubytko aj s plazovym servisom do 500 eur v prvej polke leta (uz to mam zajednane)
potom ideme na Campfest do stanu (na to sa velmi tesime) a koncom leta do Neapola letecky chcem ist a po pamiatkach (tam zatial striehnem na letenky)

Osobne by som nesla do krajin turecko tunis egypt ... muz nechce ani grecko alebo bulharsko .. tak mi toho vela na vyber neostava.

a

ivica7
4. jan 2017

No v Bibione som bola a nikdy viac. To je skor pre dochodcov. More spoinave, plne plaze od hotelov a vo vode kracas pol kilometra, kym si zaplavec vo vacsej vode - to preto je aj taka spinava, to ten piesok, skor tahe bahno az. My sme teraz sa spoznavacky, napriklad len pred sviatkami to bol neapol na vikend, pozri http://bold.sk/neapole-vedia-postavit-jaslicky/ Tie jaslicky boli ozaj krasne, na predvianocny vylet to bolo fakt skvele.

karkulka1
4. jan 2017

@adia11 Ahoj, v tom Sitia Beach ste šli cez Koalu? Prečo by si ho vôbec neodporúčala? Čo bolo na ňom konkrétne zle? Díky za odpoveď.

loginexistuje
4. jan 2017

@ivica7 do bibione chodime uz viacero rokov po sebe, vzdy si kupujeme aj plazovy servis ... nemali sme este problem s cistotou plaze pravidelne ju cistia. Mne plytka voda vyhovuje kvoli malemu je tam dost atrakcií pre deti ...

standusina
4. jan 2017

@karkulka1 ahoj my sme boli tiey v Sitia Beach ale nam sa tam pacilo. Hlavne jedlo all inclusive bolo vyborne. Isli sme cez cestovku Koala ale uz to bolo asi pred 5timi rokmi. Je dost mozne ze sa tam nieco zmenilo, ale vtedy to bol hotel na urovni. Akurat program bol slaby

adia11
4. jan 2017

Išli sme cez Satur, po prvé bola kamienkova plaz, piesok asi na troch metroch.hotel bol pekny, izba v pohode, akurát ze sa lehatkach spávali 4 psy, kúpali sa v bazéne, pili z neho vodu. Ďalšia vec bola ze ked uz sme aj išli na plaz, museli sme dávať pozor aby sme tam nestúpili do mačacieho hovna, vsade smrad. Plaz bola príliš úzka, ledva tam vošlo lehatko, bola hneď pod cestou. A animátori sa venovali len francúzskej klientele. Boli sme v roku 2015.