Južný Cyprus alebo Korfu

rony7
10. júl 2024

Ahojte, nevieme sa rozhodnúť medzi dovolenkou na Južnom Cypre, kde máme vyhliadkové dva hoteli na Protarase (Tsokkos Protaras alebo Silver Sands), alebo Dome Beach v letovisku Ayia Napa. Neviem ktoré z týchto letovisk zvoliť, ak by mal niekto skúsenosti s danými oblasťami, budem rada 🙂 na Korfu máme vybrané Labranda Sands Beach Rezort - naň som počula dobré ohlasy ale aj ten Cyprus ma láka tak neviem ktoré zvoliť. Naše kritériá sú: pekná piesočná pláž s dlhým pozvoľným vstupom do mora, pekné čisté teplé more pokiaľ možno čo najmenej vĺn, aby sa dalo v okolí kde poprechádzať (nejaká pekná palmova promenada, obchodíky, reštaurácie..) a tiež aj možnosť výletov. Ideme aj so 4 ročným dieťaťom, tak aby to bolo zároveň vhodné aj pre dieťa. Nejaké animačné programy by sme uvítali tiež, detské atrakcie, večerné posedenia pri živej hudbe...

Budem veľmi rada ak máte niekto skúsenosti s týmito oblasťami a poradíte mi. Ďakujem 🙂

zuat
10. júl 2024

@rony7 labranda je veľmi rozľahlý rezort, ak vás dajú hneď na zaciatok domčekov, tak sa nachodite, ja som sa tam necítila dobre, ale inak na to čítam chvály. Dome beach je menší, kompaktnejší, dá sa tam ísť na krásnu pláž macronisos hneď z hotela, Palmová promenáda nie je pri ani jednom. Labranda má väčšie tobogány, dome beach ma taku menšiu smykalku

jazula
11. júl 2024

Závisí, aký typ dovolenky hľadáš…ak potrebuješ dlhú promenádu pri mori, Dome Beach nebude dobrá voľba 😁.
My sme boli teraz na konci juna v Dome Beach a boli sme veľmi spokojní (zostava ja, moja mama dôchodkyňa a 3r dieťa). Na kľudný pobyt s malým dieťaťom ako stvorené. Maličký rezort, majú oddelené bazény pre deti (väčší, kde sa dalo normálne plávať, ale bez plavčíka, takže tam malá skákala odušu a maličký s kopou šmýkaliek pre škôlkarov), tieto bazény sú pod stromami alebo je prekrytie plachtou, super. Keď vyjdeš záhradnou bránkou z rezortu, si pri nádhernej piesočnej pláži s pozvoľným vstupom do mora. Lehátka tam sú za poplatok - 2 lehátka + slnečník 7,5€ na celý deň. Vo verejných wc špeci wecko s komplet príslušenstvom vo veľkosti pre deti (snáď top atrakcia pre naše drobátko 😂).
Ale - v hoteli máš jeden obchodík (aj keď mali fakt všetko), vonku pri pláži ďalšie 2 a to je všetko. Večerný program veľmi kľudný - minidisko a potom nejaký pokojný koncert miestnych umelcov. Nám to v tomto zložení veľmi vyhovovalo, ale ísť tam bezdetná s kamoškou, umriem od nudy 🙂.

andrejka2424
11. júl 2024

Naši bolo vlani v Labrande a páčilo sa im veľmi. My ideme tento rok do Ayia Napa Atlantica Callisto a ide odtiaľ pomenáda, napešo sa vieme dostať k Nissi Beach,aj Landa. Pri hoteli ale vyslovene pláž pre deti nie je , skaly a tak.Na Cypre budú pravdepodobne vyššie teploty. Ak si v skupine Cyprus, tak Dome často spomínajú. Poväčšine v dobrom.

rony7
autor
11. júl 2024

@andrejka2424 vedela by si mi prosím zistiť od nich aj aké výlety sa odtiaľ dajú podnikať?

matkahelka
11. júl 2024

@rony7 v Sandy beach sme boli, vrelo odporucam, urcite sa tam este vratime. more podobne tomu na cypre, priezracne, teple, pozvolny vstup.mnozstvo mini rybiciek v mori, deti ich nahanali. plaz je jedna z top na korfu, ocenena modrou vlajkou. za rezortom z morskej strany mensia promenada- obchody, bary, taverny, posta, banka, mini retro pristav. kazdy vecer tusim kazdu hodinu chodi z rezortu hotelovy vlacik do mesta. vecerne programy boli, z amfiteatra sa vzdy ozyvala nejaka hudba a smiech, my vsak toto nevyhladavame, takze aky program konkretne bol, neviem.

andrejka2424
11. júl 2024

@rony7 Tip travel asi má na stránke pod každým hotelom naspodu vyfotené výlety.Aj Hydrotour to tak má.Pod termínmi a info o hoteli,pláži to máš aj s cenou vypísané.

zemko99
11. júl 2024

@jazula no ale vieš ísť predsa pešo napr.k Nissi a tam už je to lepšie 🙂

jazula
11. júl 2024

@zemko99 je to možné 🙂, my sme skúsili ísť popri pláži, ale tam nebol žiaden chodníček…v noci po piesku sa nám nechcelo skúšať, kam to povedie. A do “vnútrozemia” sme nešli, nám to vyžitie tento rok úplne vyhovovalo 🙂
Ak by som šla na dovču bez detí, tak idem rovno do hotela pri Nissi beach 😁

evka64
14. júl 2024

@rony7 na Korfu sme boli dca roky dozadu v polke jula a more bolo chladne, 3r.dcera tam ani nevkrocila

slavomira236
12. aug 2024

@rony7 uz si bola noekde?? Ked chces peknu plaz a more urcite juzny cyprus. My sme boli na dome teraz. Horuco nebolo 32 stupnov cez den voda teplucka. No za obchodmi musis ist busom do centra aiya napa. Popri plazi je kamenisty chodnik prejdes az k nissi..ale makronisos je top voda teplucka. Hotel taky priemer.bazeny fajn tiez voda tepla

slavomira236
12. aug 2024

@rony7 hotel tsokos protaras patri pod tu istu siet hotelov ale nieje na plazi ako dome.

slavomira236
12. aug 2024

@rony7 so mnou co boli na dovolenke hovorili ze minuly rok boli v protarase ale kupat sa chodili radsej do oblasti aiya napa tak teraz zvolili radsej tiez dome