Je v máji/júni lepšia voľba Tenerife alebo Mallorca?

vikusjk
18. mar 2024

Caute kocky, tie, co ste uz viac scestovane po ES ostrovoch, je lepsia volba koncom maja, zaciatkom juna Mallorca, alebo Tenerife? Viem, ze voda bude asi v oboch pripadoch studena, ale tak predsalen mozno pocitovo co by bola podla vas lepsia volba? Plus samozrejme na oboch ostrovoch je co pozerat, teda nebudeme sa len vyvalovat pri vode 😅

gumkac19
18. mar 2024

@vikusjk podľa mňa bude teplejšia voda na mallorce
Tenerife má okolo Atlantic ten je stále chladný

melanta
18. mar 2024

Tenerife je voda studená aj v lete. Na Mallorce je v lete teplé more, na Tenerife je celý rok studený oceán. Vyžitie je z môjho pohľadu lepšie na Tenerife. Ale ja som voči Tenerife zaujatá, takže nemusím byť objektívna. Ale veď choďte na jeden ostrov teraz, na druhý nabudúce.

vikusjk
autor
18. mar 2024

@melanta vdaka, presne to mam v plane, len sa rozhodujem, ktory dat ako prvy a najblizsie budem moct z prace az tak koncom maja sa uvolnit. Ja lubim teple more, ako v Emiratoch, cize toto bude pre mna ee moc, ale tak mozno v neoprene nejaky jet ski by som skusila. Inak kupanie teda neviem, neviem 😅 Ale tak ta teplota vody bude asi v tom obdobi na oboch ostrovoch cca rovnaka. V com vidis lepsie vyzitie na Tenerife pls? Rada si dam poradit ;) mne sa z videi zdaju oba ostrovy krasne a ze na oboch mas co vidiet

valeva
18. mar 2024

My ideme v polovici mája na Sicíliu, tam je vraj teplejšie more ako Tenerife. Ale skúsenosť s Tenerife - Bolo v pohode aj v novembri. Áno je to Atlantik, ale užili sme si to. A to som tiež teplomilná.

tilly
18. mar 2024

My sme včera prišli z pevniny (alicante/Valencia). Kúpali sa len otužilí, ale na pláži bolo super, bolo 26 stupňov a jemný vánok. Plus to ovocie za pár eur na trhu, ktoré už aj naozaj chutilo, krásne mestečká na pobreží. Úžasne bolo. Minulý rok som tam bola aj v máji aj v júni aj v októbri. Dalo sa normálne kúpať.

tiezjedna
18. mar 2024

@tilly Marbella koniec februára 👍 naprostá paráda to bola

kiki68
18. mar 2024

@vikusjk Teneriffa, sme tu teraz a teplotne je to o dost lepsie, toto je uz v maji istota, ze mas teplo. Mallorca je tak jul-September

kiki68
18. mar 2024

@vikusjk Mallorca aj Kanare su konstantne studene more

tilly
18. mar 2024

@tiezjedna my sme boli aj cez vianočné prázdniny a na nový rok sme takto na pláži len plavkách hrali futbal. V piatok som aj vliezla po kolená do vody, decká by išli aj úplne, už sa kúpalo pár ľudí, ale nemali sme náhradné oblečenie, tak sme im nedovolili

natasha1988
18. mar 2024

@vikusjk Na Malorke sa vzdy uz v maji normalne kupem, aj deti..Na Tenerife je studene more cely rok.

tiezjedna
18. mar 2024

@tilly ja a deti sme tam tiež vliezli, manžel nie 😀 My sme na konci januára vrátili z Barbadosu, takže ten bol tak vyhriatý a zvyknutý na teplé more, že toto by ho celkom iste zabilo😂

deedol
18. mar 2024

@kiki68 mallorca nema konstantne studene more 🙂 jul-august-september je nad 26 stupnov, boli sme minuly rok zaciatkom septembra a malo nad 26. maj/jun neviem, este sme tak neboli.

kanare som riesila minule s niekym, kto tam byva, a vraj sa nemam riadit udajmi na nete o 23-stupnovom mori, lebo ze vraj pri brehu je teplejsie. ale opat neviem, ci to plati uz pre maj/jun. kanare som si odlozila na cas, ked bude syn vacsi a bude zvladat aj studensiu vodu.

kiki68
18. mar 2024

@deedol no neviem, ked su zvyknuti na 28 stupnov v Cervenom mori, tak 23 stupnov je chladne. Mne skazenej tymi 28 stupnami bolo 23 ako studena sprcha. Ja roky potapam, mame dost info od ludi okolo a Kanare, Mallorca, Menorca su chladnejsie skrz teplotu vody. Ale kompenzuje to slnko

deedol
18. mar 2024

@kiki68 ja ale pisem, ze sme mali 26+ 🙂 nie 23, to je studene aj pre mna.

vanilkovazmrzka
18. mar 2024

Mallorca

tiezjedna
18. mar 2024

@deedol my sme boli v júli na Gran Canarii a voda bola chladná aj pri kraji. Nie vyložene studená, ale v júli rozhodne očakáva človek teplejšie more.

deedol
18. mar 2024

@tiezjedna toto presne ma zatial odradza 🙂 ale na mallorce v septembri sme boli vo vode stale, vobec sa nam nechcelo ist von. ked je vonku 30+ a voda ma 26-27, tak bol v nej syn aj dve hodiny a nestazoval sa na zimu 🙂

vikusjk
autor
18. mar 2024

Wow babule dakujem vam za vsetky reakcie, akoze ja ratam s tym, ze voda bude chladna, ale odreagovat sa konecne od prace, to potrebujem uz teraz a to este musim dva mesiace vydrzat 🙈 Tazko sa rozhodnut, asi pozriem letenky a ceny ubytiek tesne pred tym a zvolim podla toho. Na vykupanie sa tuzi dcera zase po Dubaji, ale to ked tak az nejaky november, nechce sa mi uskvarit sa 😅

kiki68
18. mar 2024

@deedol my sme mali okolo 11.9 minuly rok 23 stupnov more na Mallorce, boli sme na juhu.

deedol
18. mar 2024

@kiki68 my sme odchadzali 9.9. z palmanovy, tiez juh, a mali sme 26. Mozno prisla nejaka burka?