Je možné predať letenku?

vehnagerkolia
11. nov 2022

Ahojte, kúpila som 2x letenky a nakoniec sa nam nebude dať ist. Stornovať sa uz nedaju. Je to mozne predať? Zmena mena + údajov je vraj mozna.

petamich
11. nov 2022

zrejme podla toho, ci by sa to oplatilo - zmena mena a udajov na letenke je spoplatnena, cize ak ste napr. kupili letenky za vymyslim si 35€ a zmena udajov je 150€, tak nie take asi nepredate 🙂

simona20201309
11. nov 2022

@petamich 👍 a záleží aká cestovka. Naša chcela za zmenu mena 400e

petamich
11. nov 2022

@simona20201309 uff tak to potom jedine, ze tie letenky su okolo sveta 😅 inak bude ten predaj narocny

noami12
11. nov 2022

@vehnagerkolia mne sa podarilo za 70 e zmeniť meno, cez wizz air ale to už je dobrých 6 rokov dozadu.

simona20201309
11. nov 2022

@petamich cestovka invia.... nakoniec sme nechali letenku prepadnúť, aj keď bola 3x drahšia.

maranco
11. nov 2022

@vehnagerkolia pozri na stránke spoločnosti, koľko stojí zmena a tak daj inzerát ak sa to oplatí miesto kúpy novej letenky.
Prípadne si zisti koľko stojí zmena termínu, keby ste šli neskôr.

Ja som tak pred viac ako 10 rokmi predal na bazoši letenku, keď spoločnosť rušila danú trasu takže v pôvodnom termíne by nelietali a zmena termínu na skorší mi nevyhovovala.
Volal som na Slovenskú pobočku tam nechceli zmeniť meno iba max vrátiť peniaze za letenku, potom som volal na Českú pobočku tam mi bezplatne zmenili termín aj meno.

kacusik69
13. nov 2022

velmi pravdepodobne sa to potencialnemu zaujemcovi neoplati, zmena mena sa pohybuje od 100 eur+ v zavislosti od leteckej spolocnosti, kym novu letenku si cestujuci dokaze niekedy kupit za zlomok ceny… vyslovene by sa to vyplatilo asi len tomu, kto sa urgentne potrebuje dostat do destinacie a letenky uz su realne vypredane… takze sanca na takuto nahodu je veeeelmi mala