Išli by ste na dovolenku bez deti?

gabuska36
10. júl 2013

baby moja známa ide na dovolenku len s dcerou a manželom k moru a 2 deti 5 ročne necháva u rodičov....zaujíma ma či by ste aj Vy išli bez deti..........pekný deň

sea23
10. júl 2013

ahoj,neviem si to predstavit....dieta som chcela a to,ze uz nebudem nikdy sama,a budem mama je zavazok ,bez dietata na dovolenku mozem ist,ked bude v puberte a nebude chciet ist s nami...traz som mama na 100 percent

sedmokravka
10. júl 2013

chapem to, zavidim 😀 napriek tomu by som nesla. dovolenka je aspon pre nas kvoli detom, vsetky spomienky co mame su prave z takych obdobi a zostat u babky a dedka... tak to jej zavidim dvojnasobne, ze sa da 😀 😀 😀

tinki
10. júl 2013

Možno si potrebuje oddýchnuť..Nemám rada takéto ohováranie a vyvyšovanie sa nad ostatné maminy..Ak to ty či tvoja známa neurobíte, či urobíte, je len vaša vec. Nie je to týranie a tým pádom nás do toho nič nie je..Nemyslím, že je to potrebné rozoberať..

blumka
10. júl 2013

ja by som sla, ale nie od takych malych a len za predpokladu ze aj s nimi by sa so niekde na spolocnu dovcu, bud pred alebo po tej samostatnej

henikav
10. júl 2013

Keby som si potrebovala oddychnut a mala moznost, tak by som to vyuzila. Ved preto ze si dovoli oddychnut este nie je zlou matkou, ked sa po cely rok o deti prikladne stara. Vzdy je lepsie aj pre deti oddychnuta, spokojna a usmiata mamina ako nervozna, pokrikujuca zenska, ktora z hrdinstva deti nedala k rodicom ani na hodinku. Predpokladam ze deti sa tiez tesia na prazdniny u starkych, ktori ich budu maznat a venovat sa im. Aj ja ked som bola mala som chodila ku starkej a velmi rada. Skor mam hrozu zo znamych ktori by vsetky moje rozhodnutia a ciny kritizovali a rozoberali mne poza chrbat, bez toho aby skutocne videli do mojej situacie 😉 😀

k_a_j_k_a
10. júl 2013

tak my bez deti chodievame. ja a MM. vzdy mi je deti luto, lebo mi chybaju, ale vzdy sa aj tesim, ze si s MM vyrazime. ale robievame to tak, ze deti nasilu nestrkame po rodine. ideme skratka vtedy, ked uz deti program maju a my sa donho zmestime. ale nespravila by som to, ze jedno necham doma a druhe beriem so sebou. aj k starym rodicom a vlastne vsade chodia deti vzdy zasadne spolu. od roka, ked zacali chodit, tak som kazdemu povedala, ze mam dve deti a ked chcu, tak si ich mozu bravat, ale spolu. jeden kus nedavam - proste dvojbalenie 😀

horana
10. júl 2013

Ja nie pretoze pre mna je cas s detmi vzacnost a vzdy bola a spolocne prezite chvile sa mi za tych 9r s nimi nezumovali.
Deti tak rychlo rastu, "co nevidiet" 🙂 uz s nami chciet chodit nebudu. Ja si to od miminovskeho veku uzivam plnymi duskami, aj ked samozr. by ich obcas clovek aj roztrhol . Prezivat ale ako objavuju a prezivaju chatu, hory ci more je pre mna dar, akokolvek to moze zniet klisovito ale je to tak. Ja by som si nevedela bez nich predtstavit more, nejake krajsie vynimocnejsie prostredie...praveze vzdy vymyslame vzhladom na ne.
My sme si ale dost uzili, pochodili ako dvojica s muzom aj pred detmi sami... a ako vravim za par rockov az do staroby budeme opat chodit sami, s pubertakmi a vyssie to uz nebude to co teraz. Ved uz teraz sa starsi trhne aj sam, tabor, pribuzni atd.

Ale chapem aj ludi ktori chcu deti odlozit a zrelaxovat sa bez nich. Lepsie pre deti ked je s nimi energiou nabity rodic potom, nez ked citia ze rodic by sa s nimi na dovolenke nudil, bral ich ako brzdicku. Nie je vonkocom horsi rodic preto. Mna napr. nasi odkladali takto a vycitat som im to zacala az neskor ako starsia, ked som sa dozvedela ze ja som nebola pri mori, nasla som spatne ich fotky a zavidela, ako malej zabe mi bolo jedno ze som u oblubenej starkej a polievam muskaty a varim s nou - k stastiu stacilo.

barcelona94901
10. júl 2013

aj tu su mamičky čo išli na dovolenku hned po šestonedelí si oddychnuť a bábo bolo u babky ,takže čo je proti tomu vek 2 a 5 rokov? 😀
niekto chodí bez detí,niekto nie

xenicka13
10. júl 2013

my sme tak boli v marci, dvaja starsi boli u babky, je to normalne

pragmaticka
10. júl 2013

urcite by som isla a dokonca to uz teraz s partnerom planujeme. Sice este nemame vlastne deti, no uz teraz si uvedomujeme aka je to zataz na partnerstvo ako take! Preto sme sa uz teraz dohodli, ze uz od malicka (hned ako prestanem kojit co planujem polroka) budeme ucit deti chodit na prazdniny ku starym rodicom a my si zatial vychutname dovolenku, kde sa budeme venovat len sebe navzajom! Myslim ze vo vztahu je to velmi dolezite. Ved v podstate su vsetci spokojni - deti maju zmenu, stari rodicia sa tesia tyzden ci dva z vnucatok a my mame konecne cas jeden na druheho. Ked deti vyrastu a zacnu si uvedomovat ze bez nich ideme na dovolenku, chceli by sme to potom robit tak, ze tyzden ci dva na dovolenke s nimi a druhy tyzden ci dva sami. Myslim si ze dovolenka bez deti partnerstvu / manzelstvu len prospeje!!

jeemima
10. júl 2013

ja mam sice zatial iba rocnych drobcov ale buduci rok ( ak bude vsetko ok, ak nie tak to dalsie leto ked budu mat 3) planujeme urcite s mm ist na dovolenku sami....myslim ze na tom nie je nic zle ak deti na dovolenku s rodicmi nejdu....pre mna je napriklad dolezite aby som okrem matky bola aj partacka pre svojho mm,,..a velmi mi zalezi na tom aby sme s mm mali niekedy cas len pre seba...aj kazdy weekend odkedy drobci neboli kojeni kazde 3 hodinky si davame zalezat na tom aby sme si mohli sami vybehnut aspon na kavu alebo pivko vecer, alebo do prirody....a nemyslim ze sme preto zli rodicia, ved svoje deti milujeme, dennodenne zahrname laskou a urobili by sme pre ne vsetko aby boli stastne....a nechavame ich vylucne s mojou mamkou ktoru vidaju kazdy den na hodinku dve takze je im prirodzene travit cas s nou.....nevravim ze je to ok ist prec na 2 tyzdne ale par dni myslim ze je ok...a stopercentne ak su deti starsie ako 3 kedy su uz ozaj zvyknute byt bez mamy (skolka).....a druha vec je ze niekedy si treba uvedomit ze pre deti nie je dovolenka vzdy dovolenka a hlavne u malych sa to casto meni na trapenie horucavy , byt mimo svojho prostredia, cesta, klima to vsetko je tiez zataz ...

edie63
10. júl 2013

mozno som najhorsia matka pod slnkom, ale mojim tajnym snom je ist na dovolenku bez dietata. 😎 len este som nemala odvahu na to 😀

zuzanka.h
10. júl 2013

ja osobne asi nie, ale predĺžené víkendy či jedno- dvojdňový výlet bez malého bežne praktizujeme

emilia25
10. júl 2013

no my s manzelom tiez sme boli sami sice len jednu noc na chate ale velmi velmi to bolo uazsne a krasne.je dolezite aby vztah nebol v stereotype a rodicia boli stastny ako sa hovori stastny rodicia sa rovna stastne deticky.

cicimotinka
10. júl 2013

ja by som sa na to pozerala ako zo strany matky, tak zo strany detí... matka si tiež raz za čas potrebuje oddýchnuť, povenovať sa v pokoji partnerovi (a tým nemyslím sex, ale pokecať, dať kávu, prechádzku len tak vo dvojici), takže dať niekam detičky, nevidím problém, my máme staršieho tiež teraz na prázdninách... ale zase z pohľadu detí - deti sa tam musia tešiť, brať to ako "bonus navyše" a nie len tak, že "jáj, nás odložili, majú iné plány"... dovolenka? no prečo nie, ak viem, že deti u starých rodičov budú mať program, užijú si to a budú to tiež brať ako "svoju dovolenku od rodičov"... ale ak by mali byť niekde len tak zavreté (lebo starí si netrúfnu ísť s nimi na ihrisko) a nútené jesť "špenát a hrášok", lebo je to tak zaužívané... tak to by som dovolenku obetovala a vzala aj deti, prípadne nikam nešla...

tehulka2011
10. júl 2013

aj my ideme na 10 dni bez dietata, ha! 🙂

ivett1
10. júl 2013

ako, ak som to správne pochopila, tak jedno dieťa berie a dve nechá doma ... a čo je na tom divné?...nepíšeš nič bližšie ... v akom veku je dcéra - kam ide na dovolenku po Slovensku, alebo niekam k moru...určite ako každá mama chce mať všetky deti pri sebe, takže s mužom majú svoje dôvody na to, aby vzali so sebou len jedno dieťa ... nechápem, otázky tohto typu ... veď to je každého súkromná vec...a čo by som urobila ja?... tak to netuším... neviem si ani predstaviť, že by som mala tri deti a z toho dve dvojičky... 😉 ... naše dve deti nám bohato stačia😀 ... a máme v pláne aj dovolenku bez detí (chcú ísť samé k starým rodičom...😵...) ... takže ... 🙂

stanislavao
10. júl 2013

podla mna 5 rocne dieta uz chape a je dost nefer, ze tie deti neberu na dovolenku. ako sa asi budu tie deticky citit, ked starsia sestra ide na dovolenku s rodicmi a ich nechaju doma? mne je tych deticiek luto. ja chapem, ze mozno su zle, chcu si oddychnut od nich, ale to moze poznacit tie deti na zvysok zivota. aspon moj nazor. mozu si mysliet, ze ich rodicia nemaju radi a pod. na letnu dovolenku k moru by som bez deti nesla. tiez by som si rada oddychla, ale sme rodina, su to nase deti a urcite by som ich nenechala doma. deti maju vodu, more, dovolenky radi a preto by som isla urcite aj s nimi.

linda20111
10. júl 2013

A tomu sa tu niekto cuduje??? Zena co ma tri deti si chce raz za rok oddychnut?? Jezis maria ako si to dovoluje ze necha deti doma??? Ja sa skor cudujem ze este berie tu dceru/sice neviem vek, mozno ze uz vacsia/. Myslim si ze nieje nic lepsie ako ist si trochu vyvetrat hlavu od kazdodennych povinnosti a ta zena s 3detmi ich ma urcite az az. Ja by som tiez isla bez - hned ako sa to bude dat tak vypadneme s manzelom tiez niekde mimo na par dni, lebo mam sice len jedno dieta ale byt s nim nonstop je velka zataz. Nie preto ze by som ho nemala rada, to nieje o tom lebo ho milujem, ale treba si trochu oddychnut, nacerpat nove sily aby som sa z toho nescvokla , zo stereotypu.

zuzitko74
10. júl 2013

Ťažko povedať, nemusí byť za tým len túžba oddýchnuť si od detí. Nevidíme do jej situácie. Mňa hneď napadlo, že možno to staršie dietko more potrebuje zo zdravotných dôvodov a rodinka nemá peniaze na to, aby išli všetci. Ale to samozrejme len vymýšľam. Čo by som urobila ja? Vzhľadom na to, že učím deti, že sme rodina a nie skupinka individualistov bývajúca v jednom byte, tak by sme si asi urobili dovolenku spoločnú. Inak osobne si myslím, že zabaviť jedno dieťa je väčšia fuška, ako keď sú všetci spolu. Spolu sa super zahrajú a mojou úlohou je len dozerať, aby sa neprizabili, alebo nezatúlali.

jahodnicka
10. júl 2013

@tinki - 100% souhlas, kdyby se tak každý staral sám o sebe

mima4
10. júl 2013

ja si myslim, ze to ci ist iba s manzelom na dovolenku do velkej miery zohrava vztah s tymto manzelom. Pokial zena nema si co s manzelom povedat, nema s nim hlboky vztah, tak potrebuje mat na dovolenke deti. Pokial vsak tuzi po case iba so svojim muzom a plne sa iba jemu venovat, tak nema psychicku ujmu ze par dni je bez deti. To je moj nazor.

marecek1
10. júl 2013

Ja by som dieťa určite zobrala k moru/na dovolenku so sebou, ALE: nepohoršujem sa nad ľuďmi, ktorí dieťa so sebou nezoberú - možno na to majú dôvod: manželské problémy, potrebujú čas jeden pre druhého, aby sa obnovil ich vzťah, byť chvíľu spolu - ktovie? pokiaľ sa im o deti budú starať zodpovední a milujúci starí rodičia - tak to možno prospeje všetkým, starkí si užijú vnúčatá, vnúčatá starkých, no a rodičia samých seba... mne osobne by môj syn na tej dovolenke pri mori hrozne chýbal, sme zvyknutí, že ho od malička berieme všade so sebou - len sem-tam si ukradneme nejakú chvíľku (romantickú večeru) s mm, ale vtedy máme k synovi dohodnutý dozor - väčšinou starkých...

janeita
10. júl 2013

Podla mna na tom nie je nic zle, to ze pridu deti neznamena ze par sa ma prestat milovat tuzit po sebe, po romantike, s detmi su denne , no dvaja ludia potrebuju trosku "fyzicna" vzajomneho zblizovania. A pri detoch sa to niekedy neda.
Pripadne mozu byt vo veci nejake vztahove problemy, a pri troch detoch by sa asi tazko udobrovali.
Jednoducho chcu trosku sukromia 😉
deti aj tak raz "vyletia z hniezda", aspon tak matka na nich nenaplipne ked si bude uzivat aj manzela.

959touareg
10. júl 2013

gabuska36
ci by som aj ja isla bez deti na dovolenku? moja odpoved je ano, samozrejme a bez akychkolvek vycitiek svedomia.a vobec sa nepovazujem za zlu , sebecku matku .a je mi uplne jedno co si mysli o tom okolie a ludia ako ty. detom dam vsetko, co im vidim na ociach od malicka, maju sa ako prasata v zite. aj na dvl chodia ked chcu s nami, no ked si chceme vyrazit iba my s manzelom, tak to aj tak urobime. mame pravo byt spolu sami a deti tomusia pochopit. dost okolo nich clovek skace cely rok, cely zivot.
nenavidim rodicov, co sa biju do prs a najma co odsudzuju takych, co to urobia. co je na tom zle? niektori rodicia si nevedia dvl bez deti predstavit, niektori naopak, prave vtedy si oddychnu. clovek-rodic sa denne venuje detom tak preco si od nich neoddychnut prave na dvl? napr. ja neuznavam vlacenie malych deti po dvl. . tie deti z toho nemaju nic a je im uplne u prdele ci su pri mori, ci u babky na zahrade v nafukovacom bazene. a najradsej mam reci rodica ked napise, ako si to jeho malicke, skoro polrocne, rocne decko uzivalo. no jasne a zazitky bude mat do konca zivota.
nech mi nikto nepovie, no rodic si nemoze vtedy oddychnut a navyse ked je dieta zle, place aj tam, vtedy sa dovolenka meni na peklo a manzelia sa tam dokazu pohadat na smrt. nepisemo chudakoch turistoch, ktori si zaplatia nie malo penazi za dvl a musia to pocuvat. najma ked byvaju v hoteli vedla seba. ja som nazoru, ze male deti treba nechat doma a s manelom si tu dovolenku uzit. clovek si viac oddychne, zblizi sa navzajom a nacerpa ovela viac energie ked je tam bez deti.
ale pochopim aj opacny nazor. no nepochopim ludi ako ty, co sem do diskusie zadaju takuto temu a cakaju reakcie zien. a pritom sa to teba vobec netyka. 😠

sante81
10. júl 2013

isla by som, a hned, som s detmi kazdy den, venujeme sa im stále, aj teraz v lete sa snazím starsiemu zabezpečit program cez prázdniny, aby sa nenudil.- zoo, kupaliska, vylety. aj rodič potrebuje vypnut, aspon pár dní v roku, nevarit, starat sa len sám o seba, oddychnut, my sme ako deti chodili babke na prázdniny na cely tyžden a nasi rodičia aj ked na dovolenku nesli, ale boli sami. a dietatu prospeje tyžden napr u babky, babky vyse dovolia, byt aj dlhsie hore, dieta si prázdniny u babky určite uzije, nemusí mu byt mama za ritou 24hod/7dní

maca_p
10. júl 2013

SOM SI POVEDALA, ze ked zacnem opät zarabat aj ja, hned si vyrazim sama na damsku jazdu. tyzden bez deti, bez muza. a to s lahkostou bytia, bez vycitiek svedomia.
😉
momentalne kedze nechcem zahalat doma, babka bazen nema, tak tie nase deti bravam ako kocence so sebou, lebo ved kam by sme ich odlozili. neviem, ci im to vadi, ci nie, vyzeraju zdravo, nemaju nejake psychicke traumy apon badatelne a tak lietaju oz od 4 mesiacov. no na matku roka asi na MK nebudem, ale ved kto by aj sutazil, ze ano 😀

vroni
10. júl 2013

My sami na dovolenku nechodievame (predlzeny vikend za dovolenku nepovazujem), ale ani takuto potrebu necitim. Nasi raz boli sami, mala som tusim zo sedem rokov a roky rokuce som to brala ako "strasnu krivdu", ze ma nevzali so sebou 🙂 Ani coby matku ma tato predstava nelaka. Ak niekomu inemu taka dovolenka vyhovuje, jeho vec, nevidim na tom nic zvlastne ani odsudeniahodne.

hradnapani
10. júl 2013

ano, ja po tom aj celkom tuzim 🙂 a to svoje dieta milujem. Keby mi vydrzal co len tri dni bezo mna u starych rodicov, idem okamzite 😉

kikimon
10. júl 2013

ja by som to deťom nikdy neurobila.. 😒