India

10. sep 2024

Chystám sa do Indie no každý ma odhovára vraj sa budem chcieť vrátiť ešte v ten deň.. a vraj zistím čo je to realita oproti Európe a budem sa dlho spamätávať.. vraj všade cítiť výkaly??
To ozaj až tak?? Necakam naleštené zlate kľučky ale ozaj až tak?? Boli ste tam niekto?

bluka2
10. sep 2024

Mna by skôr trapila ta (ne)kvalita vzduchu než výkaly, ale tak však sa tam chystáš, tak sa sustred na to pozitívne 😄

hiro
10. sep 2024

Nuz mimo EU vzduch smrdi, smog, dym + vsetko mozne ludske . Ale zvyknes si. Bez toho by to nebolo ono 🙂

bluka2
10. sep 2024

@hiro vzduch smrdí aj v EU a zas sú aj krajiny s lepším vzduchom mimo EU, napr. nový Zéland, ale tak India to veru nie je

veronka1996
10. sep 2024

India je veľmi, veľmi široký pojem. India je krajina extrémnych kontrastov - luxusné rezorty, honosné business centrá i extrémna chudoba, slumy a špina. Bola som v Bangalore, v Novel Business Park - to je klasické business centrum ako všade na Západe, odtiaľ som letela do Goa, Cansaulim - krásne pláže ako na Bali a pod. Ale za múrmi týchto bublín je to iné, hlavne si treba vziať so sebou vlastnú vidličku 🙂
K tým výkalom: tie som necítila nikde.

maranco
10. sep 2024

Ak si žena daj si pozor na skupinové znásilnenie, stav vzduchu nájdeš tu https://waqi.info

bluka2
10. sep 2024

Zober si FFP2 masky a pouzivaj vonku, keď je AQI nad 150… nad 200 by som von ani nešla za žiadnych okolnosti

kika193
10. sep 2024

Toto sa mi dako nezda, citim z prispevku naivitu. Dufam, ze ides so zajazdom alebo do ultramoderneho komplexu.
Nejde o to, ze v indii citit splasky. Pocas naozajstnej navstevy Indie mas zmysly vybicovane na maximum a to rozhodne neprehanam. Vone, ludia, situacie, krik, spevy, zvierata... dazde rinuce sa ulicami, sucho, spalujuce teplo.

strongi
10. sep 2024

Dcéra bola, výkaly nespomínala, že cítiť, ale z jedla bola dva dni odpísana, predsa ich strava a naša, inakšie chudoba, ale nebála by som sa ísť, mali sprievodcu. A neboli v ultra resorte. Každý má inú predstavu o dovolenke, väčšinou odhovárajú tí, čo tam neboli alebo necestujú. A nie každý má rád resorty, ja ich napríklad neznášam.

bu1bu
10. sep 2024

Pozri si na yt film/ dokument od Patrika Paulinyiho: Po Indi za kanibalmi a najfarebnejsim festivalom. Bezna India mimo turistickych tras. A jedno upozornenie, India ma vazne problemy so sexualnym nasilim… Dufam ze tam nejdes sama alebo s partiou dalsich “bielych” zien. Ja cestujem rada a vela ale Indii sa zatial vyhybam.

nikoletta1712
10. sep 2024

Ja som bola minulý rok v Indii…Neskutočný zážitok, nedá sa to opísať…Pred 4 rokmi som bola v Nairobi a to som si myslela, že nič “ horšie” neexistuje…No a potom som prišla do Indie….Akože hrozný život, chudoba, odpadky, hluk, masaker…To proste musíš vidieť…

gemerka17
10. sep 2024

Ver tomu, že vrátiť v ten deň sa nebudeš chcieť. Neviem aký zakomplexovaný ľudia ti to tvrdia. India je veľmi veľmi rôznorodá a rozhodne stojí za návštevu. Budeš mať veľmi silné zážitky do konca života. Aj ja ich mám. Nezabudni, že v tejto krajine treba ísť vždy so sprievodcom pokiaľ nie si ultra extra scestovaná, čo keď sa toto pýtaš, tak ťažko.
India - kravy máš všade, odpadky detto. Indovia sú inak milí, nie sú nebezpeční, radi sa s tebou aj odfotia (však si biela). Krajina má veľa čo ukázať, je to zážitok za zážitkom. Odporúčam rovno spojiť s nepálom.

bluka2
10. sep 2024

@nikoletta1712 Nairobi je celkom vyhľadávaná destinácia pre expatov, o voľne miesta sa ideme pobiť 🙃 vysoko položené mesto, teda príjemná klíma, žiadna malária, skvelý sociálny život, kopec medzinárodných ľudí, kopec nádherných miest. Že nič horšie, však je to jedno skvele mesto

tenerifka
10. sep 2024

@bluka2 ty ako zena scestovana mas na to inu optiku😝
Realne, co by ta prekvapilo? Ja sa priznam, ze ak do Indie, tak jedine Kerala, par dni na luxusnom hausbote po tych kanaloch (nadherne pozerat sa na okolie), popritom vyjst na pevninu pozriet nieco zaujimave, potom par dni niekde v horach v luxusnom boutique hoteli a potom ist odtial este tyzdeñ na Maldivy😎. Ja v tom mojom zivote, co mi zostava, nepotrebujem hardcore typu Nai Dilii ci Mumbai (to mi staci pozriet na Youtube), na svete su ovela zaujimavejsie miesta

nikoletta1712
11. sep 2024

@bluka2 Ja myslím tým Kiberu slum…