Ideme na dovolenku a bojím sa chorôb

2. jún 2024

Ahojte, ideme po skoro 10r na dovolenku k moru. Prvý krát so synom. Všetko zaplatené, dovolenka je o tri týždne. Mala som v pláne týždeň pred nechodiť už na ihrisko a do kolektívu ale v okolí sa vyskytol čierny kašeľ a kiahne. Tie majú dlhú inkubačná dobu. Neboli sme priamo s nikým nakazeným ale s deťmi čo boli s nakazenými a môže im choroba prepuknúť (kiahne sú najinfekcnejsie ešte pred prvou vyrazkou). Mne je až zle z toho že by sa nám toto malo stať. Čo spraviť aby syn nedostal ? Už samozrejme budeme mimo deti dovtedy ale ak sa nakazil včera tak to akurát prepukne pred dovolenkou

kristinka92
2. jún 2024

my sme tak rušili práve dovolenku 2dni pred odchodom 🙄máte to poistené? bohužiaľ s tými detskými chorobami nespravis nič.. tiež som nechodila do detských kolektívov a predsa

autor
2. jún 2024

@kristinka92 a o akú chorobu išlo ? Máme 100% poistenie storna ale aj tak sa bojím. Aj či by to ozaj vrátili ak by bolo choré napr len dieťa

kristinka92
2. jún 2024

napis mi správu pls

sono2
2. jún 2024

Mala si dat syna zaočkovať minimálne.
Stále môžeš. Minimálne o starosť menej s kiahnami

autor
2. jún 2024

@sono2 nemôžem teraz očkovať je po inom ockovani

martinka13
2. jún 2024

Nemusíš sa báť. Pokiaľ máte poistené storno, peniaze vrátia. S chorobami nič neurobis. My sme za 13 rokov stornovali kvôli chorobe 1x. Chodíme viac krát do roka. Nemysli na to. Čo bude, to bude. Hlavne, že ste poistení

autor
2. jún 2024

@martinka13 ďakujem táto štatistika mi celkom pomohla 😅 ja som taký stresator za všetko. Že budem tŕpnuť v strese celý čas do dovolenky či náhodou..

anonymous87
2. jún 2024

Ja ti plne rozumiem. Ja som tiez vzdy v strese pred kazdou dovolenkou 😅 tiez si platime storno, ale tak clovek sa tesi a potom bum…

tilly
2. jún 2024

Toto mám vždy. Tento stresicek pred cestou. Či akurát tesne pred alebo na sa niečo nestane. A to cestujeme každý mesiac aspoň raz. Aj sa nám už stalo. Naposledy sme všetci 🤮💩 po ceste a potom sa mi vo vegas syn 🤮🤮, dva dni mu bolo zle. Aj teraz, budúci pondelok letíme na poznavacku, kde sa vela chodí a ja som si včera zvrtla členok tak, že ho mám dvojnásobný 🙊. To je život 🤷‍♀️
Keď boli malí, vždy niečo mali pred cestou.

martinka13
2. jún 2024

Poznám to.... Som presne taká istá. Teraz, keď deti podrástli je to už trochu lepšie.

pankpanda
2. jún 2024

Aj my vela cestujeme a ja stale stresujem, davam im imunoglukan, niekedy sa posledné dni vyhybam kolektivu event.nosim rusko 😁 a mam stale kopec liekov zabalených, ale väčšinou nieco chytia dva dni pred odchodom, ale take slabe sople alebo tak,ze sme nevynechali zatial ziaden výlet/ dovolenku. Ale proti kiahniam su zaockovani, to som stresovala rok co rok inak.