Hotelové švédské stoly - jedlo so sebou

20. júl 2022

Ahojte. Viackrát som na dovolenkách videla, že mamičky pri raňajkách balili deťom do krabičky ovocie na neskôr. Je to vôbec povolené alebo nejako obmedzené koľko si môžem zabaliť ovocia? Viem, že je to blbá otázka, len nechcem nepríjemnosti, ale ani prísť o možnosti.

bosorka2302
20. júl 2022

nemalo by sa vynasat vobec, ked ma all inclusive tak vzdy je nejaky snack a ovocie aj pri bazenoch a plazi

veronika3110
20. júl 2022

nooo.. asi ti nikto nič nepovie, ale ľudia budú určite zazerať.. prípadne sa niekto priebojnejší ozve :D Keby si ten, kto príde na raňajky prvý zobral napr. všetky párky a zbalil si ich, lebo ich bude chcieť aj neskôr a ostatní by nemali nič, tak by to bolo blbé... a mne by to osobne bolo trápne.. :D to že niekto iný nemá žiadnu hanbu.. no čo už s takými...

majlo1234
20. júl 2022

kludne si vezmi, ak potrebujes a nemas nic pre dieta, pre kus jablka/bananu alebo jogurt este hotel neskrachoval. Ako vysokoskolacka som robila v alpskom hoteli ranajky a ludia si bezne vzali maly snack na svah

anjelicek26
20. júl 2022

Zavisi, v akom type hotela ste...ako pise kocka vyssie, v lepsich hoteloch su proste vsade mensie otvorene snack bary a ovocie a pitie vsade v areali a na plazi tiez... takze nic extra nepotrebujes... deti si obcas nieco od stola vzali, pekny strapec hrozna ci melon a sli het, nikto na nich nezazeral...

autor
20. júl 2022

Ja aj mužovi stále pindám nech si naloží iba toľko koľko zje, aby to nešlo potom do koša 😁

bosorka2302
20. júl 2022

na cypre boli dokonca v jedalni aj cedule ze nevynasat jedlo,ale tak slovaci si balili. Ine narody som si nevsimla ale slovaci hej 🙂

petamich
20. júl 2022

myslim, ze ked vezmes jogurt, jablko alebo banan pre male dieta nikto ti nic nepovie 🙂 alebo jeden kolacik/zemlicku ale vo vseobecnosti premiestnovat do kabelky pol stola, to uz asi OK nie je :D ja viem, ze vzdy je vsade nejaky snack ale napr. s malym (ma rok) som sla ulozit ho spat v kociku bokom od vsetkych bazenov, k moru a sedela som na lavicke a ked sa zobudil bol hladny, tak som mu dala ten banan z ranajok obcas alebo kapsicku z domu 😂

laurita285
20. júl 2022

Ja som to na SVK a CZ už videla napísané že sa jedlo nevynáša von, takže očividne slováci a česi to robia 😂

sashabb
20. júl 2022

Ja väčšinou zoberiem to, čo mi malý nezje. Prečo by sa to malo vyhodiť, keď on mi to neskôr zje? samozrejme tak, že by som si doniesla dózu a balila, určite nie.

kvetinka75
20. júl 2022

@laurita285 my sme dosť často chodievali po SK hoteloch a ľudia bežne robili deťom chlebíčky a balili koláče. Keď ich na to personál upozornil, tak sa ešte oduli, že veď majú to zaplatené. Ale zaplatené majú raňajky a nie celodennú stravu, aby odtiaľ potom vyniesli pol kuchyne. niektorí fakt nenažraní, arogantní. Len čo najviac zobrať a ušetriť. Keď som videla, že majú 2 malé deti a berie 4 obložené rohlíky, k tomu koláče, ovocie, aj za neho mi to bolo nepríjemné.

rdi
20. júl 2022

Ako stalo sa mi, ze som si vzala ale len to, co som nedojedla, nikdy som si nic takto v miskach von nevynasala

majka1921
20. júl 2022

Zavisi podla mna ze kolko. Myslim, ze ak dieta si vezme napriklad 1 jablcko, alebo 1 zemlu co nedoje na ranajky, tak nikto nebude zazerat.
Ale prist na ranajky s dozami?! a naberat je sedlacina prvej triedy. Prepadla by som sa od hanby asi.
Cize odpoved - nie, nema sa to robit.

cervenaruza123
20. júl 2022

Vo vacsine hotelov mas moznost si popytat jedlo na zabalenie, ak chces desiatu alebo nestihas ranajkovat v hoteli. Ale tak je rozdiel do obedarov si tam nakladat kopu jedla pre dospelych a je rozdiel vziat si strapec hrozna pre dieta. Napriklad my ked sme boli v hoteli a dcerka jedla hrozno, bezne si ho v ruke odniesla von a dojedala tam, nemusela nutne ho dojest na mieste. Ak sa nechces citit blbo, spytala by som sa personalu, ze potrebovala by si pre dieta ovocie na desiatu, ci si mozes vziat z ranajok alebo ci ti vedia oni nieco pripravit. A budes to mat jasne.

autor
20. júl 2022

Ja si pamätám ešte ako dieťa ako mala moja babka radosť, že si zabalila do tašky tie malé masielka 🤣 normálne z toho mám traumu. Tak podľa mňa kto má peniaze na dovolenku v hoteli tak si vie skočiť aj do obchodu pre pár kúskov ovocia. Budeme sa teda riadiť svojimi zásadami aj ďalej a nebudeme pokúšať.

0silvia0
20. júl 2022

Tak ako pise @anjelicek26 je to dajme tomu v pohode, ze dieta si vezme do ruky a ide s tym von z jedalne. Ale dozicky a vynasanie pobaleneho jedla je nevhodne. Ked to niekto robi, nech robi, mne by bolo trapne.

pribinak
20. júl 2022

@laurita285 ako spoznas Slováka v Radkusku, Turecku či na Cypre? Vynáša jedlo …

zuzinka888
20. júl 2022

Presne preto moj manzel odmieta na dovolenke rozpravat po slovensky. Neskutocne ako si robime hanbu v zahranici ale aj doma.

terez246
20. júl 2022

My sme mali all inclusive hotel a snacky bohužiaľ neponúkali doobeda ovocie tak, ako sme doma zvyknutí dávať na desiatu. Tak som v obchode kúpila pár banánov a melón a vybavené. Zvyšok dňa už bol ok. Nemala som potrebu brať z raňajok. Tiež mi to je proti srsti. 😊

au1994
20. júl 2022

Tu som si spomenula na jednu našu dovolenku, kde bola s nami na hoteli taká no, obeznejšia rodinka zo Slovenska, mama a tri deti, ktorí si na raňajkách tiež takto balili jedlo. Keď ich s tým konfrontoval prevádzkár, tá žena normálne spravila cirkus, že to je kvôli tomu, že dávajú na obedy a večere malé porcie a im to nestačí. 🙈😂😂 po tomto cirkuse zúrivo opustili jedáleň. Všetci hostia sme tam sedeli potichu a nevedeli sme, či sa máme smiať alebo ako na tú scénu vôbec reagovať.

luliu
20. júl 2022

Vo všeobecnosti sa von z jedálne nesmie vynášať nič, to že sa to robí je úplne o niečom inom. A ak si niekto vezme banán pre dieťa na neskôr je to pre mňa OK. Ale ak tam niekto bali celé ruksaky, je to choré a hanba, už som zažila aj to. Ani rýchlosť na ceste sa nesmie prekračovať a pozri.....

bosorka2302
20. júl 2022

starsia pani raz si potajme vajcia na tvrdo davala do vrecka, asi sa bala ze od jednej kedy je obed nevydrzi.

alantroj
20. júl 2022

Ako kde. My chodime iba AI. A nie je pravda ze lepsie hotely maju ovocie na plazi a bazene a horsie nie. Teraz sme boli 4/5 a mal pri bazenoch len fast food a 3ka kde sme sa presuvali mal ovocie vsade. A v oboch ludia brali jedlo von. V tom drahom cele taniere. Ja som isla za zamestnancom a spytala som sa ci mozme si vziat ovocie so sebou a povedal ze ziadny problem. V oboch dovolili. Ak nechces trapas proste sa spytaj. Uz sa nam aj stalo ze sam zam. nam ponukol nech na cestu domov vezmeme detom do auta aspon banan. Inde (napr Grecko) strazili a kontrolovali ci nikto nic nevezme.

bimbambom
20. júl 2022

Ja to robím , ale pýtam sa . Avšak beriem si len jedlo ,ktoré treba spotrebovať a v rozumnom množstve . Čiže žiadne maslá, paštéty, jogurty , teda nič zabalené, lebo to sa použiť vie inokedy 🙂

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sissy27
20. júl 2022

vo všeobecnosti je zakázané jedlo vynášať z priestorov reštaurácie z hygienických dôvodov - pretože potom to hostia aj tak nezjedia a skončí to niekde plesnivé za posteľou, prípadne sa to v tom teple rozkladá v smetnom koši pri posteli (stačí naozaj pár hodín), odtok upchatý vianočkou a podobne, nie vždy sú izby vybavené tak, aby tam bolo kde uložiť bezpečne jedlo. Okrem toho v all inclusive hoteloch máš nonstop k dispozícii nejaké jedlo, snacky, ovocie, fakt nie je potrebné si naberať do krabičky.
Ak zoberieš dieťaťu jeden banán alebo jedno jablko, tak si myslím, že sa tým nikto extra zaoberať nebude, ale ja by som sa teda aspoň slušne opýtala obsluhy...

maca1984
20. júl 2022

Ak si niekto vezme banán, jablko atd, či pre seba alebo dieťa- to ešte pochopím. Ale vynášať v miskách nabalené komplet menu, to mi hlava neberie. Alebo na tanieroch.
A hlavne ak je to hotel all inclusive, kde vo väčšine prípadov sa dá po celý deň niečo na jedenie nájsť "na každom rohu".
Pred covidom sme zažili ako niekto z personálu hotela upozorňoval jednu pani pri odchode z reštaurácie, že jedlo je zakázané vynášať -pani mala v uzatvárateľnej miske niečo a na tanieri zákusky/, spustila taký krik, že sme počuli že je to slovenka. "ona si zaplatila, ona si vezme čo chce" a s týmto /ulovkom" odkráčala na pláž.
Vonku "milion" stupňov- Egypt...a potom že sa ľudia doserú. Pardon za výraz.

lienka9
20. júl 2022

Ja zvuknem brat jeden oblozeny chlebik do servitky a mozno jednu marhulu/jablko..syn vacsinou na ranajky nic nezje,radsej jedava neskor v klude..takze mi to nepride ani blbe a ani mi nikto nic nepovedal..samozrejme nikdy by som nebrala 10 chlebov,alebo platov sunky,ani pol kila ovocia.ale ak vezmes naozaj s citom podla mna je to ok.

margaretka_
20. júl 2022

Ak by som videla rodinu s dietatom, ze berie kusok niecoho, tak to beriem uplne v pohode. Lebo ved ani to dieta nemusi jest akurat v ten cas alebo co. My sme tak vzali raz cisty rozok, aby mal krpec na neskor, lebo sa asi slabo najedol alebo co, uz si nepamatam 😀

alantroj
20. júl 2022

@lienka9 ja berem kusok chcebika ked chcem ryby v mori nalakat

amelie2017
20. júl 2022

Povolene to nie je, ani v jednom hoteli, v ktorom som pracovala. Je to hlavne ochrana hotela. Zabalim si rano chlebik so sunkou, cely den ho budem mat na plazi, o 17. ho zjem, dostanem zaluducne problemy a udam hotel, ze ponuka pokazene jedlo. U nas, ak sa niekto pyta, ci si moze zabalit toast na cestu a pod., davame podpisovat papier, ze na ich vlastnu zodpovednost. Dalsia vec, platis si ranajky/obed/ veceru v danej restauracii, nie celodenne jedlo. A nie, nerobia to len Slovaci/Cesi. Robia to vsetci. Najhorsi su v tomto francuzski gipsy. To je des. Tam ani ochranka nepomahala a vynasali kila jedla. A potom izba cela od cokolady, donuty plavajuce v bazene. A to pisem o 5*