Hotel Noah s Ark, Cyprus

riasofia
30. apr 2018

Prosim prosim , tie co ste boli v hoteli noah ark s detickami , vsade citam ze nic siroko daleko nieje , co mi neprekaza no chcela som sa opytat ci je priamo v rezorte nejaky obchodik kde je mozne kupit napriklad mineralne vody popripade plienky a take ako nafukovacky formicky do piesku a podobne . Okrem ineho budem rada este za nejaku doplnlovu info na co sa pripravit co nezabudnut a tak 🙂 dakujem 🙂

nuska
30. apr 2018

My sme tam boli dávno, cca 4 roky dozadu. Vtedy tam boli dva malé obchodíky, kde mali plienky, niečo na opaľovanie a nejaké nafukovačky. Pravdupovediac som ich ale nikdy nemala to štastie vidieť otvorené. No vtedy to bola prvá sezóna, čo sa cestovalo na Severný Cyprus, tak predpokladám, že sa to zmenilo. A v blízkosti je jeden hotel, tak možno tam sa niečo nájde, za tie roky možno je tých hotelov viac, lebo to tam bolo vo výstavbe. Inak tam bolo super, len niektorý sa tiež sťažovali na all inclusive, že to nebolo také ako sú zvyknutý inde, že proste to jedlo nebolo nonstop k dispozícii, že deťom nemali čo na desiatu dať, že ak tak museli v reštaurácii kupovať. Nie všetky bary boli all inclusive, len označné, ale v tých bola akurát aj tá voda zadarmo, takže to sme brali z tamať. Ja nie som práve náročný cestovateľ, vtedy sme boli s 2,5 ročným synom.

adazmrzka
17. jún 2018

@riasofia my sa tam tiez chystame za 3 tyzdne tiez by ma zaujimalo ci sa tam da kupit v obchodoch nieco pre deti.

riasofia
autor
27. jún 2018

@adazmrzka my sme sa uz vratili , bolo tam DOKONALO treba sa ale obrnit trpezlivostou ohladom transferu ak idete z letiska LARNACA je mozne ze vas zdrzia na tureckych hraniciach .. cesta do hotela z letiska trva 1 a pol hodiny az 2 hodiny. Dalsia vec - depozit na recepcii hotela po novom nechavate 100 eur v hotovosti!!
- izbu v posledny den vam predlzia iba od 12:00 do 18:00 za 20€ na osobu ! Plus ak chcete aby vas od 12 pustili na plaz a najest sa treba zaplatit dalsich 20€ na osobu ( preto pytaju ten depozit aby sa ludia nemohli vyhovorit ze nemaju )
a dalsia vec (ale to nemusi kazdemu vadit) obsluhovali a 90% pracovnikov boli cernosi , mne to bolo neprijemne ale ako vravim to som ja .
Az na tieto 3 neprijemnosti to bola jedna z nasich najlepsich dovoleniek .
Obchodiky su tam 3
- v jednom su same hracky do piesku, nafukovacky a tak. .
- v druhom klobuky, slapky , plazove tasky
a v tretom sladkosti, pochutiny, cigarety , opalovacie kremy , sprchove gely..
Dufam ze som pomohla 🙂

adazmrzka
27. jún 2018

@riasofia dakujem krasne velmi si pomohla. Takze All inclusiv neplati az do konca pobytu? Aj som take citala niekde ze si museli veceru doplacat. Leteli ste domou vecer? My by sme mali letiet naspat vecer cize aj izbu by som chcela predlzit kedze mame rocnu dcerku. Cez aku cestovku ste isli? Ake bolo ubytko a ake bolo more? Dakujem za odpoved. 😉

riasofia
autor
27. jún 2018

@adazmrzka isli sme cez firo - chyba , delegatka hrozna .. po dlhej dobe sme isli cez sk cestovku a uz zase dlho nepojdeme , po nas prisiel turnus cez rakusku cestovku a uplne iny pristup k nim mali .. leteli sme tam 11:20 na izbu sme prisli o 19:30 (ale nas naozaj podusili na hraniciach, inym sa to uz nestalo ze tak dlho tam boli, my sme udajne boli "nahoda" .. spat sme leteli o 23:55 o 19:30 odchod z hotela s tym ze veceru otvaraju o 19:00 tak budete mat co robit my sme isli 2 dospeli a dve deti a teda len tak tak sme sa stihli najest (no mama sa nenaje asi 😀) ale do 18:00 je pri mori restika kde sme sa boli aj na obed napapat avy sme sa nemuseli furt obliekat do hotela tak ked tak aj tam sa da papat este aj pred tou 19stou keby ste potrebovali a ze na vecer o 19stej uz iba sa dopapate ;) je to tam uzasne , krasne , more teple krasne, plaz cista , mala si to tam zamiluje 😉 more bolo triaku burlivejsie ze boli ah vlnky ale uuuplne na lavej strane plaze za molom neboli ziadne vlnky bola tam vytvorena tym molom taka "ticha voda" alebo ako to nazvat 😀 myslim ze vy s nou budete hlavne tam 🙂 co mi trosku vadilo pri mori celkom fuka neda sa tam byt cely den .. my sme to robili tak ze doobeda sme boli pri mori isli sme na obed potom sme uspali deti a pobede ihrisko a tobogany a potom ked tak este more alebo opacne od rana detsky bazen, miniclub tobogany a poobede az do vecera more 🙂 je to tam obrovske co je vyhoda lebo vobec nieje treba obsadzovat lehatka nikdy nemate pocit ze je tam hlava na hlave vzdy sa tam da "schovat" niekde .. iba na ranajkach a vecerach je to citit ked je hotel plnsi inak vobec teda aspon my sme tak mali 🙂

riasofia
autor
27. jún 2018

Na cypre je +1 hodina casovy posun a let trva 3 hodinky - cestou tam , super vsetky deticky zvladli perfektne 🙂 , cestou spat sme boli uz vsetci unaveni posrazdeni tak to uz bolo trosku tazsie ale zvladli sme 🙂

riasofia
autor
27. jún 2018

@adazmrzka A pozor na slniecko , ja mam 7 mesacnu dcerku a natierala som ju tam 4 x do dna a aj tak ma opalene nozky s kocika vo jej trcali .. nezda sa to akecto slniecko tam ozaj uplne inak opaluje aj mna opalilo ako nikdy 😀 .. davajte si pozor na seba 🙂 voda tam nieje pitna ale vaade vsade su kelimky alebo flase s balenou vodou , na izbach su rychlovarne konvice takze da sa tam aj ta voda z flase pre malicku este prevarit ked tak 🙂 .. bolo tam uzasne .. urcite si to tam vsetci uzijete 🙂 prajem krasnu dovolenku 🙂

adazmrzka
27. jún 2018

@riasofia dakujem. My ideme tiez cez firo a tiez tie iste lety ako ste mali vy. Pevne dufam ze nas nezdrzia tolko na hraniciach bo neviem ako udrzim malinku tak dlho sediet. My sme boli minuly rok na Rhodose a to mala malinka pol roka a vedela len sediet tak to bola pohodka teraz ked chodi tak neobsedi. 😂

adazmrzka
27. jún 2018

@riasofia dakujem este raz uz sa velmi tesime. 😊

adazmrzka
27. jún 2018

@riasofia a este som zabudla aka bola strava? Vyberiem aj nieco pre malu alebo mam zobrat z domu nejake vyzivy?

riasofia
autor
27. jún 2018

@adazmrzka vsetko tam mate aj pre malicku 🙂 netreba nic brat .. mozno vezmite nejake 2 hippky zeleninoce pre istotu a kasu ak ma rada na vecer inak maju vsetko 🙂

adazmrzka
27. jún 2018

@riasofia dakujem tak nebudem brat len na cestu zoberiem a vecer pije mliecko tak berieme nutrilon.

radka279
14. júl 2022

baby boli ste niektorá v tomto hoteli teraz jún - júl 2022 na dovolenke? Ako ste boli spokojné s obsluhou, službami, kvalitou jedla a nápojov apod. ?

medica88
16. júl 2022

@radka279 tiez čakám ze niekto odpovie:D aj my sa chystame🙂

radka279
25. júl 2022

@medica88 my uz sme tu 😎. Recenzie z tohto roka neklamu. Napoje ak alkohol je turecky, mne nechutili. Zostala som nakoniec pri kole. Kava zo samoobsluznych automatov len taka voda. Jedna kafeteria pri hoteli tam max. presso. Koncept all inclusive velmi zly hlavne co sa tyka napojov. Obedy len taky fast food. Vecere a ranajky OK. Bary za 20 Eur, aby ta obsluzili inak stojis v rade pri bare

radka279
25. júl 2022

@medica88 pred 2 rokmi zmenili managera hotela a ludia su velmi nespokojny co sa konceptu all inclusive napojov tyka. Problem tu je aj obycajna chladena voda, napoje v plechovke alebo v umelohmotnom pohari. Inak izba OK, krasny bazen, ciste more super

medica88
2. aug 2022

My sme boli všetci piati so všetkým spokojní. Raňajky a večere super,obedy sa už trošku zvykli opakovať ale nebol to žiadny fast fond. Ryža,hovädzie mäso,či jahňacie na spôsob perkeltu,ci grilované kuracie mäso,grilované ryby( výborné) ,parboiled zelenina,polievky nie sú pre náročných,skoro každá chutila na kyslo,ale kuracia a brokolicová boli vynikajúce. S nápojmi býval problém len na obede taky ze občas nebola cola( lebo to bral skoro kazdy a nestihali doplnat do chladnicky ale po10minutach uz tam novu bola)Inak sprite,fanta,voda, dzus bez problémov vzdy. Na raňajkách a večerných všetky spomenuté napoje+ 3druhy dzusov( riadne z krabice ,žiadne riedene s vodou)+ alkohol ( ten som ja moc nepila,iba prosecco,ktoré bolo Martini prosecco rosé,pivo nie je také ako nase). Na raňajkách si nájde úplne každý si myslím( studeny bufet,teplý- volske oka,prazenica,omelety,cerealie,lievance,wafle, 5druhov dzemov,nutela,cerstva zelenina,salaty,free lactose maslo,v bezgluten.pecivo, gratinovana zelenina a kopa ineho,večere takisto,výber obrovsky. Kava taka vodava hotelová, ale mali tam aj Turecku, a riadne presso v kaviarni. Najedia sa aj malé deti ale ja som mala pre istotu aj výživy ovocné so sebou..lebo malý v jedálni robil všetko možné len nie jest,ale vzala som so sebou pečivo a ovocie,melon do obedarika,a potom to na plazí vždy skapal lebo už bol samozrejme hladný. Takže tak

evulienkaslx
15. nov 2022

bol niekto tento rok v tomto hoteli, rozmyslame nad FM, ale na Tripadvisor mali zle recenzie? Byvali ste v hlavnej budove ci vilkach, rozmyslame nad rodinnou izbou. Pozeram to cez hydrotour. Vdaka

medica88
16. nov 2022

@evulienkaslx boli sme tam tento rok v auguste...bývali sme vo vilkách.. mali sme rodinnú izbu,keďže mame 3deti...a perfektne,do inej už ani nepôjdem. Dve predelené izby spojené len dverami,obrovská terasa,2kupelne,nemám čo vytknut

evulienkaslx
16. nov 2022

@medica88 vdaka za odpoved, bolo cisto? nebol vecer hluk? napr. amfiteater nebol velmi blizko? strava a pod.. vdaka

medica88
16. nov 2022

@evulienkaslx áno čisto.. ale pripravte sa na to ze v izbách sú koberce...a pochybujem ze ich tepuju po všetkých hostoch..ale naše koberce boli ok..Asi majú silné vysavace:D
Áno,amfiteáter tam je...ale disko nebýva každý večer. Keďže sme mali v "posádke" aj 1,5rocne babo tak sme si vybavili vilku co najďalej od amfiku. Keď boli okná zatvorené tak nebolo takmer nič počuť. O strave sa rozpisujem v príspevku vyššie. Ale strava za mňa úplne ok,bolo tam snáď všetko.

radka279
16. nov 2022

@evulienkaslx za mňa nie. A čo viem, tak bola všeobecná nespokojnosť (písala som čo mi vadilo vyššie). Tripadvisor neklamal. Pozri recenzie aj na Invia. Ale je to aj o tom, čo očakávaš za tie peniaze. Rok pred tým sme boli v Kaya Artemis a boli sme veľmi spokojní. Limak tiež super.

evulienkaslx
16. nov 2022

@radka279 vďaka, majú teraz dobrú cenu na tento hotel. Kaya a Limak vychádzajú aj skoro o 1000 e drahšie na 12 dní pre nás. Neviem, či to risknut s Noahs..... Boli sme teraz posledné roky na Rodose a Krete, pred tým Turecko Belek, Lara, Cyprus sme este neboli

radka279
17. nov 2022

@evulienkaslx pokiaľ si chceš napr. vychutnať miešané drinky, tak tie mne osobne nechutili, manželovi ani čistý alkohol ani drinky. Na raňajky max. broskyňový džús, prip. ich čaj, inak všetko presladené umelými sladidlami (to sa týka aj drinkov). Výber jedla raňajky a večere za mňa dostačujúci. Obedy slabšie. Najhoršie bola na tom pitná voda, ktorá tam bola na čapovanie z tých 20l nádob aké vidíš napr. u lekára alebo niekde vo väčších firmách a to už bolo dosť zlé. K tomu tam boli plastové malé 2dcl poháriky. Koľkokrát ani voda nebola. Obsluha zlá, napr. keď si chcela víno k večeri, ani si sa nedočkala, o kvalite pomlčím. Často si nedočkala ani toho džúsu. Nakoniec tam chodila čašníčka s obsluhovacím stolíkom, ktorý asi po 3 dňoch nakoniec odstavili a obsluhovali sme sa sami. Obsluha nevedala ani základy z AJ, a čo som čítala na stránkach hotela, že ani turecky. Deti spokojné, lebo mohli piť coca -colu a ja som sa nakoniec pridala. Fanta bola taká zvláštna pre nás európanov (tie boli vo veľkých chladničkách, aj tie niekedy už boli po obede prázdne). Možno po tej vlne kritiky sa to tento rok zmení.
Keď to zhodnotím celkovo, tak dovolenku sme si užili, ale zhodli sme sa, že dosť Turecka a ideme tento rok na Rodos 😀

radka279
17. nov 2022

@evulienkaslx Ja som vybrala Noahs pre to, že je to väčší areál, má väčšiu pláž a veľký bazén a to množstvo ľudí sa tam viac rozloží. Nakoniec som zhodnotila, že som sa tam riadne nabehala, lebo všetko bolo "ďaleko" 😀 Ale zase nebolo to hlava na hlave, cez deň v baroch neboli veľké rady na nápoje, vždy bolo voľné miesto pri pláži, pri bazéne apod. Aj program v amfiteátry sa nám páčil, živá hudba v bare tiež super.

evulienkaslx
21. nov 2022

@radka279 Dakujem, tak sme sa rozhodli ist nakoniec do Beleku v Turecku, boli sme posledne roky na Rodose, tak ideme do Turecka pre zmenu. Ten Cyprus ma nakoniec odradil.