Grécko - Lefkáda

viera
14. máj 2016

GRECKO-LEFKADA ideme v juli.
Prosim kto ste boli minuly rok, alebo 2roky dozadu…VASE postrehy, co navstivit, comu sa vyhnut, co bolo super,kde bolo super…DAKUJEM!

beata279
14. máj 2016

@viera
ahoj my sme tam boli asi 4 roky dozadu, bola to krásna dovolenka....
odporučala by som si určite požičať bud štvorkolku alebo auto a prebadať plaže osamote. my sme mali štvorkolku a všade sme sa dostali. najdi si stranku recko.name a tam popísané kam určite ísť. v rámci mesta sme sa prešli k vodopadom kde sa kupala aj jackie kenedy. išli sme sa pozrieť aj na okolité ostrovy. taktiež sme využili fakult, výlet na onasisov ostov a pod. inak sme všetko brazdili osamote...
kým nie je hlavná sezona , nájdete určite aj opustené pláže..my vyhladávame hlavne tie, lebo nemáme radi plné pláže...a jedine v grecku sa nám to vždy podarí...

viera
autor
14. máj 2016

@beata279 No tak to je asi tak ako s nami…Tiez mam radsej menej ludi na plazach…Ktore plaze sa ti pacili…Skus dat nazvy, ak si pamatas…Ake okolite ostrovy si navstivila?Na skorpios som citala, ze sa neda ist, iba ak tak okupat,ci?…

beata279
14. máj 2016

ak si dobre pamatám išli sme na ostrov meganisi či tak nejako...
fakult. výlet itaka a iné... to sme si obehli kapitánov a popýtali sa kedy a kam chodia... neriešili sme vobec nič cez delegatku.... resp. nikdy nič cez ne neriešime, aj ked im sa to nepáči a pokúšajú sa nás odhovoriť, kedže prídu o peniažky.....
pláže si už velmi nepamatám egremni, milos. to vždy manžel vytlačí mapu ostrova a hladá na tej stránke recko name "tajné cestičky" k opusteným plážam... ale všetky pláže tam boli úžasné... ludia ako vždy v grecku strašne príjemní a úctiví... jedlo úúúžasné, ešte sa nám nestalo, že by nám na nejakom ostrove nechutilo alebo sme mali zdravotné problémy
chodí tam mimochodom strašne vela čechov...tak som si miestami v meste ani nepripadala, že som v grecku..haha
vždy na každom ostrove sa na nás zabávali, ked sme si požičiavali štvorkolku a opýtali sa čo s stane, ked nám ju ukradnú...
až nám je lúto, že tento rok grécko neuvidíme....
naozaj pozrite tu stranku a tam je naozaj všetko, hodnotenia pláží, hotelov, reštaurácií... a taktiež krásne fotky

viera
autor
14. máj 2016

@beata279 Dakujem.

horana
15. máj 2016

@viera Asi uz vies ze na niektore plaze sa nedostanes, nakolko ich este neopravili po zemetraseni, ktore postihlo ostrov na neskoru jesen minuleho roka. Napr. na Ergemni, ale mozno ani Gialos a pod. Ostatne plaze zapadneho pobrezia budu este geologicky nestabilne, tie ktore su pod utesmi, treba so davat pozor...

horana
15. máj 2016

Plaze co su pekne tak skoda by bola vynechat:
-Agiofyli
-Porto Katsiki
-Kathisma
-Ergemni
-Kavalikefra
-Megali Petra
-Milos
-Agios Nikitas
-Pefkoulia
Co sa tyka vyletov tak vodopady pri Nidri

viera
autor
16. máj 2016

@horana Ahoj, to som ani nevedela o zemetraseni…Tento tyzden aj tak budem volat skrz ubytko cez booking, tak sa ich nato opytam.Dakujem.

horana
16. máj 2016

@viera Tu je odkaz na video kde vidno ako sa rucalo pri zemetraseni zap. poberezie pri pohlade z mora.

https://www.youtube.com/watch?v=II8m7gvlXGY


na konci videa mas pohlad na oficialne najkrajsiu plaz Lefkady Porto Katsiki, najprv plaz a potom schody-vyhliadku nad nou.
Co to sa opravi do leta, snad, aj ked mam echo ze prace meskaju oproti harmonogrmau a potom geologovia sa vyjadrili ze kupat by sa malo na vlastne nebezpecenstvo, nakolko predsa len nik nemoze zarucit cca este aj dalsi rok po zemetraseni ze sa nejaky balvan este nasledne neuvolni, ktory uz uvolnilo zemetr. ale zatial nespadol, je to skratka riziko.

Takto dopadla cesta + zavaly zeminou na nej na 2. najkrajsej plazi Ergemni:
http://www.mylefkada.gr/eidhseis/katestrammeno-...
toto som poucula vyjadrenie ze toto leto sa urcite nestihne opravit, aj ked drzala by som im palce...

Tu je dalej videjko o ceste na Gialos, su to ako skoro vsetky tie nadherne plaze zap. poberzia dlhe serpentiny nez sa autom zostupalo na uroven mora, tu to prechadzaju peso...toto by snad do polky leta mohlo byt keby nemeskali opravene?

https://www.youtube.com/watch?v=zWr2uClGxyc

Kazdopadne niektore z tych plazi ktore som menovala vyssie zial zrejme sa nebudu dat vidiet. Ostatne budu, nakolko to boli zname a velke plaze, preplnenejsie, kedze ludia sa budu musiet rozdelit pomedzi tie zostavajuce.
Aj napriek tomu je na Lefkade nadherne a prave prijmy z turizmu im treba aby sa pozviechali z tych skod ktore aj na majetku mali miestni ludia znacne, daj si do googlu "earthquake lefkada 2015" a prepni na obrazky

viera
autor
16. máj 2016

@horana Dakujem.Za vsetky info.

anit05
17. máj 2016

@viera a kedy vyrážate ?, my plánujeme autom na Lefkádu 14.7., máme ubytko vo Vassiliki, ja sledujem ešte stránku recko-autem.cz , kde sú aktuálne info z ciest do GR

viera
autor
17. máj 2016

@anit05 🙂My ideme tiez od 14.7. do 28.7., letecky z Viedne do Preveza a spat a cez booking.com ubytko Esperides Villas v Katouna.Prvy krat takto, lebo uz ma to nebavilo s CK…Tak som zvedava ako to dopadne…A tak isto som chcela autom, len dost dlho podla mna by sa islo…Ako to poriesite Vy autom?…Prepite niekde ,alebo to date za jeden den?

sobicatko
17. máj 2016

@viera akou spolocnostou idete a kolko vas stali letenky?

anit05
17. máj 2016

@viera ešte neviem, "bojové stretko" so spolucestovateľmi máme budúcu nedeľu, tak sa šoféri dohodnú, ale asi to dáme bez prespatia, príp. krízové prespatie na pumpe

jaborca
11. máj 2017

@anit05 Ahoj, natrafila som na túto diskusiu. My sme boli vo Vasiliky pred 5 rokmi. Boli ste tam vlani spokojní? Rozmýšľame, že by sme si to zopakovali. Nám sa veľmi páčilo. Kde konkrétne ste bývali?

anit05
11. máj 2017

@jaborca ttp://www.georgelefkada.gr/ boli sme spokojní, nekúpali sme sa vo Vasilikách, naša naj. pláž bola Agiofili, inak stredisko super, obchod temer vedľa nás, dobré ceny, taverna v Pondi - obžerstvo 1. stupňa 🙂, príp. kuk môj príspevok https://www.modrykonik.sk/group/7486/?q=anit05

jaborca
11. máj 2017

@anit05 dakujem. Zistila som, ze my sme byvali u tejto rodiny, no v inom dome 🙂 studio imperial 🙂 este raz dakujem👍

zuzkamark
11. máj 2017

Nam sa na Lefkade najviac pacili tieto plaze: Egremni, Porto Katsiki a Agiofili