Fľaša pre dieťa do lietadla

nela01
6. jún 2024

Ahojte ako to je s flasou do lietadla pre dieta.Mam namysli kontrolu potrebujem mu vziat vodu a vsade pisu ze len 100ml moze byt do lietadla k sedadlam to plati aj pre vodu vo flaske pre dieta?Ako to riesite s vodou ked flaska ma 200ml.Ja som taku 100ml nenasla.Myslim ze by mu ani nestacila voda 100ml na taku dlhu cestu.

maranco
6. jún 2024

@nela01 malému dieťaťu môžeš zobrať viac vody, na kontrole ti môžu dať z fľaše odpiť
ostatný si kúpia vodu za kontrolou, alebo napustia do prázdnej fľaše
v lietadle môžeš mať koľko potrebuješ

nela01
autor
6. jún 2024

@maranco aha a to si mozem zobrat napr z domu pre dospelych prazdnu flasu aj napr litrovu len nie plnu teda ?

maranco
6. jún 2024

@nela01 pre dospelých na kontrole prenesieš prázdnu fľašu a po kontrole si dopustíš z vodovodu

nela01
autor
6. jún 2024

@maranco a aj teda dietatu mozem vziat tu 200ml flasu ? Ked je 100ml :D prepac ja sa v tom nevyznam

nela01
autor
6. jún 2024

@maranco chapem super dakujem za vysvetlenie

maranco
6. jún 2024

Výnimku tvoria: lieky, tekutiny prepravované zo zdravotných dôvodov alebo osobitných požiadaviek na stravovanie, vrátane detskej výživy (detské kaše, polievky, šľahané pokrmy, tekutiny v rámci pitného režimu dieťaťa a pod.) v množstve potrebnom po dobu trvania letu. Bezpečnostný personál vopred upozornite na prepravu detskej stravy.
https://www.bts.aero/informacie/bezpecnostne-pr...

ja kým čakám na letisku tak jednu malú fľašu dopijem a po kontrole, ju napustím vodou

tramtada31
6. jún 2024

@nela01 Ano, aj detskú vyzivu, len z toho budeš musieť asi ochutnat/odpit. Inak predávajú sa aj take skladacie flase, ktoré vylejes pred kontrolou, poskladas do ruksaku a po kontrole napustíš vodou

bluemoon24
6. jún 2024

@nela01 vetsi mnozstvi tekutiny je povolene pro deti do dvou let. Vetsinou nechaji i vetsim, ale nemusi. Jinak mas 2 moznosti - vezmes prazdnou flasku a za kontrolou naplnis nebo v dutyfree shopu koupis vodu s sebou do letadla.