Existujú skutočne pekné ostrovy v Grécku?

canama
12. jún 2013

Chceme ist k moru, vyslovene sa vykupat a oddychnut si, ziadne cestovanie, pojdeme so 16 mes. dcerkou. Aby sme nemuseli letiet daleko do exotiky, rozmysala som nad nejakym Greckym ostrovom, ale chcem aby bol maly, tichy, ubytko a strava velmi kvalitne a tiez plaz a more vyborne, proste kvalitna dovolenka, nie niekde medzi davy slovenskych a ceskych turistov. Viete odporucit nejaku destinaciu? Alebo to mam vzdat a hladat radsej last minute do Karibiku? Dakujem za tipy.

kikina84
12. jún 2013

myslim ze takato destinacia ani v ramci EU neexistuje,kde by neboli davy ludi..to by som potom odporucala nejake seyschely,albo male divy..pripadne si prenajat nejake sukromne miesto na ostrove..ale to su drahe špásy..

kvetinka211
12. jún 2013

@canama ak chces menej cechov a slovakov v europskych destinaciach (tiez to neznasam 🙂, tak musis ist smerom bud dlhsia cesta, vyssia cena, drsnejsie more, chladnejsie pocasie, prenajatie celeho domu ... ideal je potom mat k dispozicii bazen. Ale vyplati sa to 😉

pempusik
12. jún 2013

my ideme tento rok na Kos, boli sme tam pred deviatimi rokmi a mozem len odporucat.
Konkretne mame tento hotel: http://www.mitsishotels.com/Hotels/family-villa...
ale mozem odporucat vsetky mitsis hotely. kvalitne, dobre sluzby, ultra AI a cenovo pristupne, si myslim. Kos je mensi ostrov, takze aj na vylet sa da ist a necestuje sa vela.
Pridavam este nejake fotecky na inspiraciu 🙂

lubika39
12. jún 2013

Kos je super, aj ja odporucam, boli sme prsene v Tigaki, plaze piesocnate, more krasne ciste. Ostrov je maly, ale je vela co pozerat, presli sme ho autom, potom sme si este na 2 dni pozicali skuter a aj bicykle....paradna dovolenka 🙂))

usacek79
12. jún 2013

Takao destinacia rozhodne v Grecku existuje a nejedna!
chodime do grecka 20 rokov a uz sme vystriedali vela ostrovov a teda su take, ktore su vyslovene pokojne, par ludi, ziadne diskoteky, rusne letoviska... Ja osobne take vyhladavam tiez, takze urcite viem, ze su a teda mozem povedat, ze napriklad -
ostrov Kalymnos
ostrov Skiathos
ostrov Karpathos
ostrov Thassos
ostrov Telendos
ostrov Kos
atd atd
toto su take mensie ostrovceky, naozaj velmi pokojne, Grecko ma asi najkrajsie a najcistejsie more (ani Jadran sa miestami nechyta), pri tychto malych ostrovoch to plati absolutne, plaze v drvivej vacsine pieskove, niekedy mozno jemny strk...
Zazila som plaze, kde nebolo nikoho, okrem nas...
Co sa tyka stravy - Grecko je pomerne lacne, takze ja odporucam chodit bez stravy (alebo max ranajky) a da sa krasne a za dobry peniaz odstravovat v miestnych restikach (ceny su zhruba ako u nas, okolo 7-8eur vecera na osobu v pohode sa da..)
ale su tam aj All incusive hotely, len teda na tych malych ostrovcekoch ich zas vela nie je..
My sme boli v takom ultra luxusnom na Kose, letovisko Lambi, hotel Blue Lagoon, tam teda aj ta strava bola spickova, a plaz poloprazdna, pieskova samozrejem, ale bolo to dost drahe..
Ale idealne je naozaj zavolat napriklad do CK Aeolus (oni sa specializuju na Grecko), povedat, co chcete a oni vam 100% nieco vyhovujuce odporucia 🙂 alebo chodte na ich stranku a precitajte si konkretnych ostrovoch, tak si mozete urobit predbeznu predstavu tiez 😉

bona
12. jún 2013

Osobne som tam nebola, ale pocula som chvaly z viacerych zdrojov na ostrov Lefkada, mam pocit, ze nie je tak casto v ponukach CK ako ine grecke ostrovy. Skus popozerat to..🙂 Napr. tu: http://www.aeolus.sk/grecko/lefkada/ Inak, mne sa velmi pacilo aj na Korfu, Egejske more je krasne a pride mi omnoho cistejsie nez Stredozemne..🙂

salome_82
12. jún 2013

My s manželom milujeme ostrov Thassos, je to menší Grécky ostrov pri pevnine. Boli sme tam už 2x a ešte sa tam plánujeme vrátiť. Keď máte menšie dieťa, tak odporúčam ubytovanie v meste Potos, no určite sa choďte pozrieť aj na Kekes beach. Potos je malé mestečko, je tam promenáda a piesková pláž, kolotoče, stánky s občerstvením a suvenírmi. Kekes beach je súkromná pláž, leží sa na veľkých mramorových kameňoch, do mora vedú rebríky, ale na jednom konci je plážička vhodná pre malé deti. Majitelia okrem pláže vlastnia reštiku, veľmi chutne varia a tiež zopár izieb. Izby sú riešené tak, že v jednom rade vedľa seba je šesť izieb a pred nimi je dlhá terasa. To znamená, že z vonku vojdeš priamo do izby, nie je to klasický penzión. Spolu je tam 12 izieb. Na Kekes beach chodí málo ľudí, s manželom sme si to miesto zamilovali 🙂 Boli sme tam, keď sme spolu ešte len chodili a nemali bejby a jeden rok sme bývali v Potose, no každý deň sme sa motorkou odviezli na Kekes a tak ďaľší krát sme sa ubytovali už priamo na Kekesi :D Majiteľ, starší pán aj vie niečo po slovensky, veľký sympaťák, i keď svojský 🙂 Ak chceš, pošlem Ti adresu cestovky, cez ktorú sme tam išli. S manželom sme to zhodnotili tak, že keď má človek deti, je lepšie bývať v Potose, keď deti nemá je lepší Kekes, ale záleží od toho, čo chcete večer robiť.
Potom sme ešte boli na Skopelose, natáčal sa tam napr. muzikál Mama mia, pekné miesto takisto. Malý ostrov je aj Skiatos, je hneď vedľa Skopelosu, ale teda neviem ako tam je, len v jednom lietadle sme sa viezli dovolenkári, čo išli na Skopelos aj Skiatos. Ale nás dostal ten Thassos so svojím Kekes beach 🙂

billam
12. jún 2013

Odporúčam Kretu - Santa Marina Family resort

http://last-minute.travelagent.sk/kreta-ostrov/...

vivianaba
12. jún 2013

Ahoj, my sme boli na ostrove Samos. Neviem ci to slovenske cestovky ponukaju, my sme isli cez nemecku a nie je to ostrov masoveho turizmu. Bolo to sice uz v roku 2007 a mohlo sa to zmenit, ale ostrov sa mi vobec nezdal prepchaty ludmi, boli tam same mensie hotely a apartmany. Byvali sme v apartmane bez stravy ale domaci nam kazde rano doniesli cerstve pecivo takze ranajky sme mali 😎 A na veceru sme vzdy sli do inej restiky a na to doteraz spominam ako na gurmansky zazitok.
Mame velmi radi kombinaciu hory a more a toto Samos ponuka, prenajali sme si jeep a presli po ostrove aj na take plaze kam sa inak neda dostat (len lodou alebo terennym autom). Hlavne mesto Samos ma krasne starobyle centrum, inak na ostrove pestuju hrozno a je tam dostat dobre vino. Plaze skor male, pieskove.
Cenovo to tam bolo skor drahsie, potraviny drahsie ako v Nemecku (co som bola prekvapena, ale co uz). Pocasie - brutal teplo, ale aj dost veterno co bolo fajn a zaroven je to vraj oblubene miesto pre surferov. Boli sme na severnej strane ostrova a fakt tam bolo vidno vela surferov az vonku daleko na mori.
My sme mali vtedy velmi velmi tazke zivotne obdobie a mala som aj zdravotne problemy z toho a prave taka uplne pokojna dovolenka na Samose ma vyliecila (aspon fyzicky) z neskutocnych bolesti hlavy.

A ten Karibik - si si ista ze je vhodne rocne obdobie na Karibik? Aby ste nevystihli nejake dazdove obdobie. Ja som tam bola pred vela vela rokmi na Silvestra a to bolo super, krasna dovolenka, pocasie ukazkove.

dolce251
12. jún 2013

suhlasim s usacek79, v grecku najdes take destinacie urcite. S mm sme uz precestovali zopar greckych ostrovov a mozem len odporucit, nadherne more, priroda, uzasna grecka strava, tiez by som odporucila ist bez stravy, uz len kvoli greckej kuchyni. Hotel ti velmi neviem taky odporucit, bo my vacsinou chodime bez stravy do apartmanov a precestujeme cely ostrov, ale tiche zatoky a destinacie najdes isto aj na rodose, zakynthose, korfu alebo kose. Skus popozerat na nete kadejake recenzie, o greckych ostrovoch je toho kopec na nete.

cleona
12. jún 2013

Velmi pekny je aj Zakynthos. Krasne pieskove plaze, cistulinka voda. Moznost vidiet aj morske korytnacky. Len treba davat pozor na ubytovanie - v akom meste. Vacsie mesta (Laganas a pod.) byvaju hlucnejsie aj s diskotekami ale v mensich je povacsine klud a su tam mensie sukromnejsie plaze. My sme boli spokojni ale zase pravda je ze sme tam neboli s malym babatkom ale iba ako par.

tehulka2011
12. jún 2013

"nie medzi davy slovenskych a ceskych turistov" - akoze davy inych turistov by Ti nevadili?

Za seba odporucam hotel Lindos Princess na Rhodose.

melpomene
12. jún 2013

Ja by som ti odporúčila ostrov Korfu. Je to myslím najsevernejší ostrov z gréckych ostrovov. Nájdeš tam hlučné miesta a rovnako aj veľa tichých miest. Je tam čo pozerať hoci je to malý ostrov a máš aj kde lehniť ak sa ti nikde nechce ísť. 🙂

jana0910
14. jún 2013

Bola som na Krete a na Rhodose, ale jednoznacne vyhrava Rhodos.... este sa tam urcite vratime 🙂

dagmars
14. jún 2013

Pre fajnšmekrov odporúčam Skiathos! Je tam ale veľmi malo hotelov. Borovicova pláž s pieskom s trblietavymi striebornymi kamienkami som v živote nevidela a to som uz precestovala takmer všetku exotiku sveta! Z tých ostatných ostrovov je takým najkomerčnejsim Rhosos, pekne historické centrum na večernej prechádzky.

magica78
14. jún 2013

odporucam Thassos je to mensi ostrov ,boli sme v Limenarii menej SK a CZ turistov. a je to tak kludnejsie ze sa da oddychnut.ked sme si pozicali auto tak okolo ostrova je to 100km a mozes sa zastavit na roznych miestach. predavju tam super med s pomarancami, alebo orechami, figami,... je super , krasn lom kde sa tazi mramor, zensky klastor a plaz kde sa palia sviecky a plnia sa sny 🙂

danim
14. jún 2013

Zakynthos- oblast Laganas velmi odporucam- krasny jemny piesok, pozvolne ciste more, my sme boli na plazi v hoteli Anastasia, cca 10 km z letiska do hotela.. pre rodiny s detmi idealna dovolenka. Navagio plaz krasna- na Zakynthose, na Lefkade tiez krasna biela plaz, na Kos-e sme boli v Mastichari.

froschka
14. jún 2013

Odpoviem uplne jednoducho....kto nebol v kribiku tak nevie co je to nadherna dovolenka.
Tym nechcem povedat ze Grecko je slabe, urcite je v nom nespocetne mnozstvo nadhernych miest, ale kazda preferovana destinacia ako Grecko, Taliansko, Bulharsko, Chorvatsko, Egypt, Tunis, Spanielsko maju svoje plus a minus...
Karibik je proste RAAAAAAAAAAAJ, stravili sme tam svadobnu cestu 17 dni 🙂 tak viem o com hovorim.#
Takze pokial nechces davy SK a CZ turistov tak si to namier do Karibiku...jedine minus je dlhy let a vyssi rozpocet ale stoji to za to 😵 😵 😵

talula
14. jún 2013

Skiathos 🙂 tam az tolko turistov nebeha, hlavne nie made in CZ + SR 🙂 ja by som vyskusala aj Korfu lebo je tam vela zelene...

horana
15. jún 2013

Canama: existuju, ibaze musis vyberat konkretne lokality a zaroven sa to trosku bije s tym "ubytko a strava velmi kvalitne" - teda podla toho co tym konkretne myslis. Poviem tak, ked pojdes do oblasti s lux. hotelovym komplexom, velkym, nebude tam jediny, plaz uz bude vzdy relativne plna. Ked ti "ponuknem" zastrcenu dedinku na Lefkade a zoznam bombovych plazi ci uz aj v nej a potom v dosahu do 20min prenajatym autom, na ktore vsak niektore z nich sa budes trosicku predierat, bud porastom a uzkou cestickou alebo drevenymi strmsimi schodmi, ale nic nezdolatelne, aj s 2 malymi detmi sme to "dali", v tej dedinke jednoduche ale ciste ubytko apartmanik, kazdy den upratko, ale atmosku tvori prave ona nekomercnost a malost, je tam citit tep praveho Grecka, nie komercneho pre turistov, ale bez stravy - co sa vsak da vybavit v miestnych tavernach kde je strava typu podla mna lepsia a kvalitnejsia nez na svedskych stoloch all incl. a sice typu cerstve ryby vsemozne, ale fakt cerstve, vonava zelenina, cerstva jahnacina a ako podakovanie za kazdu objednavku kazdy majitel daco svojho zdarma navyse bud melon so skoricou chladeny krajany alebo domaci jogurt s domacim medom ale taky ze doteraz ho mam v chutovej pamati - tak taketo daco toto doporucit viem. Male pekarnicky s miestmymi vychatavkami. Plaze hod si do googlu Egremni a prepni v googli na zalozku Obrazky (na ceskom servri venovanom grecku je o nej diskusia v zmysle ci ste zazili plaz kdekolvek s vacsim pocitom volnosti a slobody a je to pravda, len to treba nazivo zazit, plnsia moze byt len v mieste ustia schodov ale uz len par desiatok m na nejdnu ci druhu stranu tych niekolkych km plaze ste sami), potom hod do googla obrazky plaze Megali Petra alebo Porto Katsiky..takyto zoznam napr. na tej Lefakde kazdy den inu bomba plaz to mozem dat na tyzden, dva...Ono je to super tyrkys kvoli jemnym ciastockam vapencoveho podlozia uz Homer o Lefkade basnil v tomto duchu, podla mna nie tak prvlanovo ako Karibik, ale ja mam to grecke v pozadi na rebricku este vyssie, je to vsak o osobnych preferenciach. Alebo obdobne ostrov Karpathos, tiez ale dedinka bez hotelov a strava kombinacia taverien a obchodu. Aj dalsie este zastrcenejsie ostrovy napr. Ikaria ale tam zlozitejsia cesta v tom ze treba prestupovat na miestne lietadielka v Atenach, nie su tam lety priame. Ukazka plaze napr. kuk google na heslo "ikaria seychelles beach", a tak podobne...

Inak aj na inak vcelu natrepanom Corfu sa da najits stylova dedinka s lux. ubytkom (napr. Liapades a ine) a ked vies ktore plaze su zastrcene ale super, da sa aj tam takyto program naplnit.

bianka1234
15. jún 2013

My sme si predvčerom rezervovali dovolenku na Zakynthose - vraj jeden z najkrajších ostrovov. Ideme s ročným drobcom do Zante Royal family resort § waterpark koncom augusta. Teraz som začala čítať recenzie na tento hotel a začínam sa trochu báť - len málo pozitívnych. Nevie mi tu niekto poradiť? Je to naša prvá takáto dovolenka. Doteraz to bolo len Chorvátsko autom a mrzelo by ma, keby to nestálo za tie peniaze.

tilly
15. jún 2013

jasne, v grecku je kopec krasnych malych ostrovov... ked chces klud, tak nechod na kos, kretu, rodos a take tie velke, ale thasos, kalymnos, zakynthos, santorini a pod. su krasne male romanticke ostrovy, mozes si pozicat auto (mavaju aj autosedacky) alebo skuter (co asi s malym dietatom nie) a prejazdit cely ostrov...
mne sa velmi paci thasos, je to taka romantika, klidek, len je trosku zlozitejsi a dlhsi transfer z letiska

marinakk
30. júl 2014

Ano su grecke ostrovy nadherne, precestovala som cele Grecko a Thassos je specialna destinacia 🙂 ktrou ma rada cela rodina. odporucam

liv1
30. júl 2014

@tehulka2011 paaana beka, len nie Lindos Princes a uz vobec nie Rhodos 😀. Boli sme tam a rozhodne davy ludi, plaz absolutne nevhodna pre male deti a vlastne ja som tiez nebola spokojna s plazou. Celkovo dobre hlavne pre deti ze sa zahraju v bazenoch a dobre jedlo ale to je vsetko. A podla mojho nazoru je Rhodos "skaredy" oproti takej Krete napriklad.

Zakyntos je ze vraj velmi pekny, zeleny 😉

cobhan
30. júl 2014

Mozem ti napisat kam rozhodne nechodte..vsetko ostatne je dobra volba - urcite nie Mykonos, stretnes tam sice kadejaku celebritu, ale prave kvoli nim tam chodia davy a zije sa tam hlavne v noci, Santorini je zbytocne predrazene a Rhodos a Kreta su uz moc turisticke a pocas sezony preludnene

moukuska
30. júl 2014

No takze pridam aj ja par rad, ak mozem.
Kalymnos, Telendos - total nevhodne pre deti. Kalymnos hornaty ostrov, vela schodov. Na Telendose nic nie je doslova zdochol pes, mozno 1 taverna a urcite necakaj Karibik.
Zakynthos - urcite nie Laganas, kopec opitych anglicanov, najrusnejsie stredisko na Zakynthose. Vedla Kalamaki je ovela pokojnejsie a spojene plazou az do Laganasu. alebo hladaj Vasilikos tiez krasne plaze a klud.
Lefkada - nadherny zeleny ostrov, ale ubytovacie kapacity nie su pri tych najkrajsich plazach, tam si treba pozicat auto a vyletovat.
Karpathos - nadherny ostrov, este tam nedorazil masovy turizmus, zachovava si tradicny styl.
Thassos - skor jednoduche ubytovanie a sluzby.
Ked si budes vyberat, sustred sa uz na konkretne strediska na tych ostrovoch a nie na ostrov ako celok. Lebo na kazdom jednom najdes rusne aj kludne strediska, rozne plaze.

Neodporucam porovnavat neporovnatelne, Grecko s Karibikom. Kazda destinacia je uplne ina a ma svoje caro, svoje specifika. Sluzby na uplne inej urovni 😉 tak vela zdaru drzim palce.

simca06022011
30. júl 2014

Minuly tyzden Thassos, bolo krasne, nebola som tam ja, ale mamina s bratom a tam nemozem ine fotky pripojit kde vidno aj ubytko... ale urcite krasa 🙂) (a to sme riadni rozmaznanci). Odporucam pozriet aj hodnotenia na bookingu priamo k hotelu/ubytovaniu kam by si chcela ist.

lubka131
26. jan 2015

Ahojte, tento rok chcem vyrazit na Lefkadu, doporucite nejaku SK cestovnu kancelariu? lebo vela som toho nenasla....dakujem.

snopkulka
26. jan 2015

U nás jednoznačne TOP - ZAKYNTHOS 😵 😵 páčil sa mi aj Thassos a Korfu, nenadchla nás Kréta 😅

misela40
26. jan 2015

ak grecko, tak Samos - uzasny ostrov, plno pamiatok bez davov navstevnikov, ziadna tlacenica na plazi, myslim, ze sme tam nestretli ziadneho cecha ani slovaka (naopak, tych sme stretli v rovnikovej afrike) - pre nas najlepsia europska dovolenka.