Epilepsia a let lietadlom

nicolenicki
20. máj 2023

Ahojte,

Nájde sa tu niekto kto má epilepsiu a lieta lietadlom ??? Tento rok idem prvýkrát lietadlom odkedy mám epi a popravde trošku sa bojím aj napriek tomu že som bez záchvatov už 11 rokov a moja doktorka ma ubezpečuje že mi nič nehrozí 🙈🙈🙈 bola by som rada za každú radu ❤

kacena4
21. máj 2023

dcera ma epi a boli sme niekolkokrat nic sa nestalo

jeanne14
21. máj 2023

Tiež som letela a teda nebol to dvojhodinový let ale rovno do USA. V pohode všetko.

ninusa221
21. máj 2023

@nicolenicki ja mám letíme každý rok mám epi ešte dlhšie ako ty a nikdy sa nič nestalo

nicolenicki
autor
21. máj 2023

@ninusa221 fakt ? Tak to je super 🤗 ... ja mám epi cca 14 rokov ... od 15tich do 18 som nemala záchvat, v 18tke prišiel lebo som porušila životosprávu (alkohol, vynechanie liekov + ani minúta spánku) a toto kombo bol zrejme spúšťač, keďže aj teraz si zvyknem vypiť a nič sa nedeje chvála bohu, aj sa ideme zabavit do rána a tiež všetko ok (klop klop) .. ale pravda že sa vždy vyspím... potom od tej 18tky až doteraz nič a budem mať 29... môžem šoférovať, športujem a aj syna som porodila prirodzene bez problémov...ale teraz trošku panikárim 😄🙈

nicolenicki
autor
21. máj 2023

@jeanne14 waau tak to je super a chcem sa opýtať letela si v noci ? Ak hej tak ako si zvládla nočný let ? Lebo aj toto je taky môj strašiak ak náhodou budeme letieť v noci či to nieje veľké riziko, predsa čas letu si človek nevyberá

ninusa221
21. máj 2023

@nicolenicki zle som si prečítala ja že máš 11 rokov epi 😂 sorry ja mám 10 rokov epi 3 roky som nemala záchvat a keď mi začala vysádzať lieky tak som dostala pred 2 týždňami 🥲. Ale tiež keď mám lieky normálne som si vypila chodila na zábavy žila normálny život už v lete som si chcela robiť vodičak ale no tak budem si musieť počkať? Ako to je inak stym vodičakom? Kedy si si mohla robiť?
Inak rada neviem či berieš lieky alebo nie ale ja si vždy dam do kufra a aj do príručnej tento rok ideme zas letecky tešila som sa že konečne bez liekov no tak taký prd makový 😀.

jeanne14
21. máj 2023

@nicolenicki letela som aj v noci 2x áno, prvý let trval 12 hodín, plus papierovacky na letisku atď, a bolo to v poriadku. 🙂

nicolenicki
autor
21. máj 2023

@ninusa221 fu to vážne? Tak to ma mrzí... Ja beriem lieky a lekárka tiež uvažuje že skúsime vysadiť a samozrejme oboznámila ma so všetkými rizikami a je vraj viac ako 80% pravdepodobnosť že nenastane recidíva ale stále tam je riziko 20% takže ja na to asi kašlem a zostanem na liekoch fakt nechcem riskovať že do budúcna to dostanem...predsa mám dieťa som s nim sama a k tomu aj jazdím a nedajbože by sa mi to stalo za volantom.. Čo sa týka vodičaku tak keď som si ja robila tak bolo to že 5 rokov bez záchvatu som musela byť .. teraz to vraj zmenili na 2 roky ..a ešte k tým liekom ja si ich určite beriem, lekárka mi napíše papier v SK aj v AJ že môžem mať väčšie množstvo liekov keďže ideme na 15 dní .

niky338
1. máj 2024

@ninusa221 ja keď som si chcela robiť vodičák neurologička mi dala papier aby som ho pri notárovi vypísala a on mi dal pečiatku že som vyše roka nemala epi takže som sa na vodičák vyprdla