Egypt verzus Turecko

alexaa10
16. júl 2013

Ahojte mamičky, poradte aké máte skúsenosti? Dcérka má 34 mesiacov a chceme ísť na dovolenku buď Egypt alebo Turecko poradte. Ako teraz je to Egyptom?

janie80
16. júl 2013

http://www.teraz.sk/zahranicie/egypt-nepokoje-d...
http://spravy.pravda.sk/svet/kategoria/nepokoje...
Do Egypta by som urcite nesla... 😔 bola som tam, je to nadherna krajina, pamiatky a vsetko, chcela by som sa tam urcote vratit, ale teraz urcite nie... Su to silene povahy, nikdy nevies, kedy im prepne a zautocia na turistov ako v 2010 http://www.ceskatelevize.cz/ct24/kalendarium/96...

lenusiatko
16. júl 2013

Bola som niekolkokrat v Egypte aj v Turecku, pocas leta jul - august by som asi nesla s detmi ani do Turecka ani do Egypta. Je tam sialene horuco, Turecko je prijemne v septembri, urcite nejaky kvalitny 5° hotel, ale take male deti by som tam dobrovolne asi nezobrala.

yidaky
16. júl 2013

@alexaa10 No my sme boli 1x v egypte /este bez deti/ a 2x v turecku /uz s detmi/. Prvykrat sme boli min. rok, mladsia mala vtedy okolo 21m. Starsia 5,5r. Takze moje skusenosti: s detmi urcite turecko a 5* hotel. Pre deti je to turecko fakt super. A hlavne bezproblemova strava. V oboch pripadoch/v turecku/ bola vzdy strava aj pre deti, rovnako dietny bufet....nase baby /vzdy sme tam boli so 4 detmi od 2 do 6,5r./ a ziadne problemy so stravovanim. Bol velky vyber jedal. A ako bonus...kopec atrakcii pre deti, tobogany, detske bazeny, kryte pieskovisko aj na plazi....inak v pohode jedli aj kooopec ovocia. Aj lad sme mali v napojoch.
Ked sme boli v egypte strasne vela ludi malo crevne problemy /a tiez to bol kvalitny 5*hotel/. Takze by som neriskovala.

yidaky
16. júl 2013

@alexaa10 Este ma napada, ze min. rok sme boli koncom jula v beleku a teraz zaciatkom jula v lare. S horucavami sme naozaj nemali vobec problem....

dejnas
16. júl 2013

my sme boli v egypte, ešte ako slobodní, bezdetní... hotel 4* úplne postačil (v týchto krajinách sa odporúča brať 3* a viac, menej ako 3* určite nie)... strava bola úžasná... pitnú vodu sme mali balenú v neobmedzenom množstve.... boli sme v júli, ale tie horúčavy sa dali zvládnuť, je tam iné ovzdušie, pofukoval vietor... určite chceme ísť znovu do egypta (aj s deťmi).... ale určite nie teraz 😝

karakula
16. júl 2013

@alexaa10 Ja by som s malým dieťatkom išla asi radšej do Turecka lebo v Egypte je fakt možnosť žaludočných problémov a asi by som sa bála, treba tam dávať predsalen pozor. Inak nepokoje v Egypte nie sú v strediskách, to si nemôžu dovoliť veď iba z turizmu prakticky žijú. Ale kvôli tej strave by som volila Turecko.

ivett1
16. júl 2013

@alexaa10 Aj keď Egypt žije hlavne z cestovného ruchu ...sú to nepredvídateľní ľudia a neviem, či stojí za to riskovať dovolenku s malými deťmi v tak nepokojnej krajine ako je toto leto Egypt ... čo keď niekomu z demonštrantov napadne myšlienočka, že s rukojemníkmi - turistami môžu dosiahnuť rýchlejšie tie svoje politické ciele 😕 ...
takže.... asi by som volila Turecko, keď už ...aj keď, ani tam to pred nedávnom v Ankare nevyzeralo ružovo... ale ...tak je to "bližšie"...😉 ... hádam by tam skôr ten vládny špeciál doletel aj sa vrátil, keby sa niečo zomlelo...
PS: teploty nerieš, tie sú pri mori vždy dobré ... je tam "iný" vzduch ... a tak aj vysoké teploty lepšie znášaš ako u nás - vo vnútrozemí..

aliza
16. júl 2013

@alexaa10 ja by som do Egypta s dietatom nesla a asi ani bez ... 😝. A teraz tie nepokoje...urcite nie! A hlavne ludia tam....muzi su slizki, doterni, nedaju pokoj. To sa nam v Turecku nestalo. Ani uroven sa neda porovnat. V Egypte hnacky, v Turecku ani raz a to sme jedli a pili uplne vsetko, lad, zrmzliny... aj deti, maly mal 11 mesiacov, ked sme boli 1x. Rozhodne odporucam Turecko!

pralinka25
16. júl 2013

ja odporucam s detmi radsej Turecko. boli sme aj v egypte ale este bezdetni bolo tam fajn ale ja by som tam s dietatom nesla aspon nie s mensim. turci deti miluju maju podla mna omnoho lepsie jedlo a celkovo sa mi to tam zda lepsie usposobene detom tie sluzby. a my sme boli v auguste po dva roky s malym a dalo sa tam vydrzat uplne v pohodeco sa tyka tepla

ivett1
16. júl 2013

PS: my sme boli aj v Egypte aj v Turecku ... s deťmi...vždy sme si vybrali dobrý hotel a tak nás črevné choroby obišli ... ako... určite by som nevylúčila takú super dovolenkovú destináciu ako je Egypt len z dôvodu, že sa obávam, aby naše deti nemali hnačky a pod... pre mňa je skôr dôležité to, že to nie je krajina momentálne "bezpečná" ...

alexaa10
autor
16. júl 2013

Zle som sa vyjadrila prepacte ja som skor myslela ze ako to teraz tam to vyzera ohladom nepokojov v Egypte.My sme tam uz boli a bolo super.Ale neviem ako teraz s detmi, dcerka ma 34mesiacov teda v oktobri 3roky. Niektory hovoria ze nepokoje turisti ani tam nepocituju a iny zase neodporucaju kvoli letisku.A v Turecko sme neboli.

alexaa10
autor
16. júl 2013

DAKUJEM vsetkym za rady.

dejnas
16. júl 2013

@alexaa10 ja osobne by som teraz obávala... a to mám na egypt len tie najlepšie spomienky a určite by som tam ešte chcela ísť s rodinou... aj ministerstvo ZV sa vyjadrilo - že radšej necestovať.... mne nestačia ubezpečenia pani z cestoviek alebo delegátov, že v turistických centrách sa nič nedeje... proste raz sú tam nepokoje, tak mám obavy.... a letisko detto... tiež dúfam, že sa to tam časom upokojí, lebo skutočne tam ešte chceme ísť všetci spolu.... keď nie teraz, tak o rok, dva.... proste keď budú vhodnejšie podmienky 😉

jaaty
16. júl 2013

@alexaa10 ahoj, tiež som bola v Egypte asi 5x a túto krajinu milujem, ale v súčasnej politickej situácií by som tam veru nešla ☹. Naposledy sme boli pred 4 rokmi, keď mala Hanka presne 2 roky, no odvtedy už len Turecko. No verím a teším sa na to, keď sa do Egypta, aj s Hankou, opäť vrátime 😉

sandrika1986
16. júl 2013

Ahoj, od roku 2004 do roku 2011 som chodievala do Egypta, spolu som tam bola 7x a bola som spokojná. 2x som bola s dcérkou keď mala rok a potom keď mala necelé dva roky. Boli sme v oblasti Makadi Bay cez Kartago Tours. Makadi Bay je vhodná oblasť pre deti, je to približne 30 km od Hurghady. Čo mám známych priamo v Hurghade, tam je situácia pokojná. Neodporúčajú fakultatívne výlety do Káhiry a pod. Budúci rok už pôjdeme aj s najmladšou dcérkou do EAR 🙂

959touareg
16. júl 2013

@alexaa10
to ti nikto neporadi za Egypt, nakolko situacia sa tam moze zmenit zo sekundy na sekundu. teraz je tam klud a super a poradim ti -chodte do toho, mozno zajtra rano sa tam uz budu lomazdit. 😒 to nikto nevie ani samotni Egyptania.
az by ste tam isli teraz, v tychto dnoch tak by som isla, je tam klud.okrem Kahiry aj vylety uz vsade robia. v letoviskach je pohoda.
ale to je momentalna situacia. ono mozno kym tam pridete,tak priamo na mieste tam vas moze zastihnut opat prevrat, demonstracie...
s tak malym deckom pocas neistoty tam co teraz je by som v ziadnom pripade nesla. ak by ste isli dospeli iba, tak ok,chodte. 😉

alexaa10
autor
17. júl 2013

@959touareg to mas pravdu zatial to stale zvazujeme 🙂 ale asi skor turecko a ked nie tak ostava Nyiredháza madarsko

dorkica
15. aug 2014

dievcata egypt hilton long beach bol niekto ?
potrebujem recenzie🙂)

martinhorvath
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martinhorvath
Odpoveď bola odstránená
Zobraz