Egypt v októbri

simca115
28. aug 2022

Dobrý deň,
chcem sa spýtať ohľadom dovolenky v Egypte , chystáme sa tam budúci rok ,na cca 2 týždne, akú destináciu by ste odporučili, tipy na výlety a celkové názory na tuto krajinu. Ďakujem🙂

julie19
28. aug 2022

@simca115 v októbri super počasie ;) to bola naj dovolenka na október, jedine mínus veeelmi veľmi skoro už tma večer … destinácia podľa toho čo chcete robiť, my sme boli marsa alam lebo snorchlovačka 😅… nasi boli teraz napr Hurghada lebo boli s kamošmi a chceli viac mesto, nákupy, výlety atd… páčil sa im Luxor, jeep safari spojené s beduinskou dedinkou a mini ZOO, akvárium … boli aj na snorchlovacke ale to vraj je krajšie v Marse tak neviem 🤷‍♀️

pribinak
28. aug 2022

@simca115 názor na krajinu? Dovolenkový rezort a výletné destinácie sú jedna vec, život v Egypte mimo nich niečo úplne iné
V októbri pri Červenom mori je výborne pocasie

pribinak
28. aug 2022

Ešte jedna vec, treba si v cestovke overiť či sa dá všade kúpať v mori
Teraz po 2 smrteľných útokoch žralokov sú niekde zákazy - čerstvý návrat kolegu z dovolenky

marcellka32
28. aug 2022

@pribinak ja by som do toho mora nevosla, práve kvôli tým žralokom, je pravda že boli vydrazdeni ľuďmi, ale aj tak

pribinak
28. aug 2022

@marcellka32 tak veľa ľudí chodí do Egypta kvôli snorchlovaniu a potápanie

mareri
28. aug 2022

bola som a bolo super. Počasie skvele, vratila som sa ako čokolada

maca1984
28. aug 2022

Najprv si urči priority, potom vyberaj.
Lebo napr.v Sharme má mnoho hotelov prístup do mora len cez mólo (kvôli koralom) a ak máš malé deti, to asi nie je zrovna ideálne.
V Marse zasa "nič nie je", takže nečakaj žiadne nákupy.
V Hurghade toho zas moc nenašnorchluješ...
Do Egy chodíme roky, teraz ideme v sept. (Sahl Hasheesh)