Dovolenka v Turecku - oblečenie na raňajky, obedy a večere

19. aug 2023

Dobrý večer, chcela by som sa opýtať pre niekoho možno blbu otázku, ale nie sme moc scestovaní, tak nemám to moc ako vedieť. Ideme prvý krát do Turecka, do luxusnejšieho hotela, a tak ma napadlo, či sa tam na raňajky obedy a večere, patrí obliekať nejako fakt že slušne ako napríklad šaty. Nie som šatová, obliekam si väčšinou kraťasy nejaký top, alebo rifle. Na dovolenky tiež balím aj tie cyklošortky a tak, ale zatiaľ to neboli nejaké extra dovolenky, len také Chorvátsko a na Slovensku niečo. Nechcem sa tam cítiť ako sedlák tak samozrejme by som si nejaké šaty prikupila, ale ak máte niekto skúsenosti že chodia ľudia poobliekany bars jak aj v takých lepších hoteloch (kraťasy a top, sukňa top) tak nebudem zbytočne kupovať do blba. Ďakujem

pribinak
19. aug 2023

Nemusíš mat nevyhnutne šaty.
Slušne kraťasy a tričko stačí.

vani190493
19. aug 2023

Hocičo letné, ľahký matros, striktne zvyknú byť len večere, že chlapy nohavice pod kolená. Šaty, sukne, kraťasy... Nič formálne.

hladamematku
19. aug 2023

NIE

ninka99865
19. aug 2023

Normlane slušne oblecenie. Na obedy sme chodili v plavkách a natom niečo, večere slušnejšie sle žiadne nohavice pod kolena ani nič špeciálne..

simona92101
19. aug 2023

@ninka99865 vo vacsine lepsich hotelov je uz dresscode,plavky niesu akceptovane ani s prehozom.

zara0201
19. aug 2023

Závisí od hotela. My ideme teraz na dofcu a vyslovene vyzaduju casual, ani slapky na nohy. Vecera dlhe nohavice u muzov...no zo skusenosti - malo kto to dodrziava. Ale na veceru sa vzdy snazime ist v satoch, koseli. Ranajky a obedy trochu volnejsi styl (kratasy,top).

ninka99865
19. aug 2023

@simona92101 tak to by som ani nešla, žeby som sa z pláže chodila chystať na obed keď mám all inclusuve 🙄

kitycat
19. aug 2023

Vazne nemas aspon dvoje saty co by si tam striedala?

Ak uz idete do ozaj lepsieho hotela, tak aj odev by mal byt primerany. Ci v cuklokrstasoch tam chces byt? 😅

beata_k
19. aug 2023

@ninka99865 V plavkach sa nikde neobeduje.

ninka99865
19. aug 2023

@beata_k nepovedala som že v plavkách, ale bežne sme chodili z pláže rovno na obed, samozrejme všetci oblečení

abbey1
19. aug 2023

Stačí normálne slušnejšie oblečenie. Čiže žiadne plavky, ani cyklistické nohavice a podobne. Tie top hotely majú drese code a napr vyžadujú dlhé nohavice u mužov.
Úprimne, ani by mi nenapadlo ísť jesť v plavkách a pod do jedálne. To je vhodné do plážovej reštaurácie. Tá je práve na to, aby hostia nemuseli späť do hotelovej reštaurácie.

zara0201
19. aug 2023

@beata_k nájdeš typy...ešte im kvapká zo zadku...je to otras,úroveň nula.

beata_k
19. aug 2023

@zara0201 Veru. Alebo si na seba hodia nieco sietkovane a myslia si, ze su oblecene.

zara0201
19. aug 2023

@beata_k to je len tak, chytro vyžrať celý all inclusive. Nezdržiavať sa úpravou...

ninka99865
19. aug 2023

@zara0201 kriste pane, toto je presne ten dôvod prečo si ľudia o tomto fóre myslia čo si myslia

petamich
19. aug 2023

v takmer kazdom ubytovani, kde sme doteraz boli, bola na obed plazova restika s obmedzenym menu pre tych, ktorym sa nechcelo obliekat a chceli jest v plavkach a do hlavnej restiky sa v plavkach ist nemohlo (aj ked tie radoby oblecene slecny/panie so sietkovanym prehozom vzdy boli) a na veceru obzvlast sa ludia slusne obliekli (nie netreba saty a kosele, to zas nie, len proste slusne) a fo tych a la cart restauracii, co byvaju, tak tam sa uz ludia naozaj pekne obliekali (teda vacina(, ze saty, sukne, topy a kratasy (neriflove)

guudy
19. aug 2023

@autorka vystacis si s riflovymi/nejakymi slusnymi kratasmi a trickami. Ber cokolvek vzdusne na bezny den. V turecku sa nam nestalo, ze by niekto riesil dress code. Samozrejme, ak nemas plavky na sebe, to ta obratia pri ranajkach a veceriach. Cez obed byvaju k dispozicii vonkajsie rest., takze tam staci prehodit nieco cez seba, napr plazove saty. Ak chces ist obedovat to inej ako vonkajsej rest, tak sa treba prezliect z plaviek. Odporucam pozriet web vasho hotela…

abbey1
19. aug 2023

@beata_k
@zara0201 A ešte sa potom hádajú s čašníkom, že však sú oblečení. Zažili sme.

guudy
19. aug 2023

Uzite si dovolenku😊

zorkahorka
19. aug 2023

Nemas pokyny z cestovky? My sme boli na rodose a cestovka nas upozornila, ze hotely od 4* na veceru pozaduju slusne oblecenie, a teda nie kratasy. Ja som chodila v satach

misana84
19. aug 2023

@ninka99865 v plavkách sa neobeduje…

zara0201
19. aug 2023

@abbey1 hej. Ale tak na niektore veci musi clovek vyrast

nenne27
19. aug 2023

@ninka99865 nie ja si presne myslim ze tvoje komentare su dovod preco si ludia o konovi myslia to co si myslia.no class

zojkaaa
19. aug 2023

My sme v delphine imperial antalya a tu veru maju dlhe saty na veceri a chlapi kosele, v kratasoch a tricku by som sa tu blbo citila

autor
19. aug 2023

@kitycat hej v cyklokraťasoch tam chcem byť, sa nepocikaj od smiechu. Ja nikde nepíšem že idem tam v nich chodiť, ak si si všimla čo som písala v zátvorke - kraťasy top, sukňa top... Žiadne cyklošortky som tam nespomínala. A najviac ma vedia nasrať takéto všadebolky vysmievavé. .. a nie šaty nemám, mám možno dve sukne a k nim nejaký top.

Plavky som nenosila na stravovanie ani tu na Slovensku ani nikde, takže v Turecku by som si ich už absolútne nedala do reštaurácie.
@pribinak
@vani190493
@hladamematku
@ninka99865
@simona92101
@zara0201
@petamich
@guudy ďakujem krásne 😊
@zorkahorka
@zojkaaa
Ďakujem vám dievčatá, tak zabalíme si aj niečo také ako ste vypísali, možno ešte niečo prikupim. Z cestovky nemáme žiadne takéto pokyny čo sa týka oblečenia. Ďakujem a pekný večer vám prajem

zara0201
19. aug 2023

Pozri stránku hotela. Bude v angličtine. Tam by to mali mať uvedené.

autor
19. aug 2023

@zara0201 áno hneď to idem kuknúť. Ďakujem

belaanabela
19. aug 2023

@autorka
A o aký hotel 🏨🇹🇷 sa jedná? Ja chodím len do 🇹🇷 a vyberáme 5*🏨 a nikdy sme problém s drescode nemali ✅
Za to môj otec na Rodose áno,musel si ísť kúpiť dlhé nohavice 👍

guudy
19. aug 2023

@zojkaaa my chodime do podobneho hotela, rusky su vzdy oblecene ako na ples, ale to nikto neriesi, ostatne narodnosti su tak ako som pisala vyssie 🙂

kabinka11
19. aug 2023

@petamich Presne, tiež sme boli v resorte, kde sa obed podával na dvoch miestach. V tej vonkajšej restike bolo 90% ľudí v plavkách.