Dovolenka v Turecku bez pasu

20. aug 2024

Dobr den,
Stala sa nám veľmi nepríjemná vec, vycestovali sme na dovolenku. Pasy som samozrejme zbalila, synom taktiež. Sme letecky v Turecku a na hoteli sme zistili že pas mladšieho sme nechali doma a zobrali miesto neho neplatný pas druhého syna.! Hotel to rieši s delegátom keďže na letisku si to nikto nevšimol ani my ! Mali nas ubytovať ale stále čakáme na delegáta ktorý nas vysadil a odišiel na další hotel. Vie nám niekto poradit čo v tomto prípade môžeme robiť ? Som úplne v strese nikto sa nám ani neprihovoril a bojim sa že aj keby to nebol problem využijú to aby nám nedali izbu

maranco
20. aug 2024

Na Veľvyslanectve Slovenskej republiky v Ankare vystavia náhradný cestovný doklad.
Nech ti z domu niekto pošle aspoň fotku toho pasu, rodného listu a podobne.
https://www.mzv.sk/sk/web/ankara/sluzby/pomoc-v...

zooeynka
20. aug 2024

Meno na letenke syna a v pase nebolo totozne a on presiel a vycestoval? Na neplatny pas druheho syna? To im system na letisku nevyhodil ze pas je neplatny? Neveriiiiiim

hipuska
20. aug 2024

No, to je sila

abbey1
20. aug 2024

Normálne vám načítalo pas na letisku? Veď to nie je, že človek si nevšimol. Veľmi zvláštne.
Riešte to s konzulátom.

autor
20. aug 2024

Mladší syn nemal ešte vlastnú letenku sedel ma mne, jeho pas len otvorili nikto nič neskenoval tuším

abbey1
20. aug 2024

Colníkov podáva všetky pasy. Ten ich kontroluje

luliu
20. aug 2024

Neexistuje, všetky pásy skenuju, na oboch stranách

abbey1
20. aug 2024

Odkiaľ ste leteli? Ani na Svk ani v Turecku si nikto nič nevšimol?

misana84
20. aug 2024

Akoto, že máte starý synov pas… veď ten sa odovzdáva pri tvorbe nového

misana84
20. aug 2024

No ako vám písali, kontaktovať veľvyslanectvo… ani kópie dokladov nemate?

mclissa
20. aug 2024

Aj dieta co sedi na kolenach ma vlastnu letenku ktora sa skenuje na letisku, len nema vlastne sedadlo.
A zvlastne, ze ste teda presli no. A tak ako pisu hore, treba vystavit nahradny cestovny doklad. A toto nie je dovod aby vam nedali izbu.

jenn7
20. aug 2024

Tak toto je ine scifi. Ked si predstavim ako dokladne nam prezerali pasy a davali do systemu, az neverim ze sa vam takto podarilo vycestovat. Nech vam niekto posle fotku pasu z domu, nech vas aspon ubytuju a zajtra cestujte na konzulat.

mclissa
20. aug 2024

@jenn7 Podla mna tu zlyhal ludsky faktor ak teda neskenovali, iba otvorili ako tvrdi autorka. A ocividne ani necitali a neporovnali mena. Lebo neni mozne aby im skener neukazal neplatny pas.
Hej no scifi zistit v cudzej krajine, ze vlastne dieta je na cierno, len nech z toho neurobia kovbojku, ze ho uniesli 🙈

luccija
20. aug 2024

@misana84 tiež mám doma starý dcerin pas.
Stane sa...na to sedia ľudia na veľvyslanectve zatiaľ nech ti niekto pošle aspoň fotku kópie.
S izbou to nemá nič spoločné normálne vás ubytujú.Odflakli to videli dieťa nie je to nebezpečná osoba...

jenn7
20. aug 2024

@mclissa ale ze presli az cez 2 kontroly mi hlava neberie. Asi tam fakt zohralo ulohu ze je to dieta a odflakli to. Drzim im fakt palce nech si to poriesia. Velmi blba situacia.

luliu
20. aug 2024

Za mňa vymyslena téma. Neverím

kacusik69
20. aug 2024

Vsetky pasy aj ten pre infanta sa skenuju - bez toho nevyda boarding pass a neakceptuje na let na check-ine a neplatny doklad vyhodi chybu… rovnako system vyhodi “duplicitne udaje” - meno, datum narodenia cim tiez upozorni na chybu… odkial ste leteli a akou spolocnostou?

galganka
20. aug 2024

Tu sa pripnem z čistej a neskrývanej zvedavosti. Ako sa toto reálne mohlo stať mi totiž hlava neberie. Toľkokrát mám kontrolovali pasy ľudia, skenovali mám ich, skenovali sme si ich sami... Že nechápenzí... Deti sme im zdvíhať k okienku museli, najmenšiu porovnávali s fotkou aj spiacu, všetko prezerali... Takže, som zvedavá...

ptvw
20. aug 2024

@misana84 keď vyhlásis ze si stratil a necháš si na pamiatku tak ti ostane, akurát, že sa nesmieš odrbkat ako v tomto prípade, aj tak je to cele divne ze to nikto neskontroloval

sasa1310
20. aug 2024

nech niekto príde k vám domov a na mail pošle fotku toho jeho platného pasu. Tam by to malo načítať potom cez foto čiarový kód. Ja kvôli tomu vždy mám na maily odfotené pasy
Okrem toho neverím, že jeden syn dostal na svoje meno dve letenky, keď ste mali zarezervované letenky na druhého syna. Výmysel toto celé

luliu
20. aug 2024

@sasa1310 a čo myslíš, že ťa pustia cez hranice s mobilom? Neexistuje

sasa1310
20. aug 2024

@luliu nie, ale pri strate toto veľmi pomáha pri vybavení náhradných dokladov na veľvyslanectve v danej krajine, aby človek pri strate dokladu napr. mohol rýchlejšie odletieť

nela01
20. aug 2024

Ahoj moja odpoved sice nepomoze ale toto sa vam ako mohlo preboha stat zeby si nevsimli takuto vaznu vec na letisku ??? My sme z turecka prisli minulu nedelu a teda naozaj nechapem.Z turecka sme na letisku vytahovali pasy dokonca 3x naspat a kontrolovali detom aj tvare 1neho sme museli stale dvihat aby mu riadno bolo vidiet do tvare a skontrolovali tvar aj s foto v pase a samozrejme ostatne veci ci su platne.

sasa1310
20. aug 2024

určite je to výmysel, lebo však do Turecka musí byť pas platný ešte 150 dní po návrate a tu píše o neplatnom pase, ktorý by im systém nepustil. Takže baba nedomyslela. A hlavne, keď sa ide aj cez colnicu na letisku nie iba cez check in

muchotrafka298
20. aug 2024

Toto je cele vymysel, neviem, ci si autorka prispevku myslela, ze sme tu vsetci vysedeni v kosiku alebo co. Vobec sa taketo nieco nemoze stat, pretoze tie pasy sa skenuju a kontroluju niekolkokrat, bez ohladu na vek dietata. Toto by ani Andersen nenapisal 🙈

vero96
20. aug 2024

Nie je možné, aby pasy neskenovali len pozreli

mclissa
20. aug 2024

A este obzvlast do Turecka sa mi zda pas musi mat platnost niekolko mesiacov, cize pri checkin letenke by hned ukazalo chybu.

gab
20. aug 2024

s neplatnym pasom by ta nepustili ani z letiska v Turecku von k autobusu. Platnosť pasu musí byť minimálne 5 mesiacov po návrate.
Jednoducho nemozne, uz len preto, aby s neplatnym pasom presla 2 colne kontroly.
Lepsia rozpravka nebola?

a mozno si autorka robi bodky do kalendara, kolki prispeju do diskusie. 😂

muchotrafka298
20. aug 2024

@gab nielen, ze by ju nepustili v Turecku ani k autobusu, ale v BA by nepresla ani cez prvu kontrolu.

dominikamacakova
20. aug 2024

Som zvedavá či sa niekto fakt takto nudí 😅