Dovolenka v Rakúsku

andulinne
20. mar 2018

Ahojte, tento rok by sme chceli ist s demi do Rakuska na dovolenku. mate niekto skusenost? viete mi odporucit oblast, hotel a pod? Vyhladavace si viem pozriet samozrejme, zaujima ma konkretna skusenost. Dakujem

didaiva
20. mar 2018

Ahoj. Nam sa pacilo v Gostling an der Ybbs, byvali sme v penzione Lobkowitz. Blizko lanovky na Hochkar, na Otscher, do hodinky Mariazell.

didaiva
20. mar 2018
dominika6
20. mar 2018

@andulinne záleží či chceš turistiku,dobrodružstvo alebo vodu..lebo to je ako ked sa niekto opýta,,kam na Slovensku..,,uresni čo chceš..
za mňa je top Podersdorf..

andulinne
autor
20. mar 2018

jasne sorry doplnim. Mala by to byt rodinna dovolanka, detick dve 3 a 6 rokov. Nieco uz s nimi aj odslapame, ideal v blizkosti tych ich krasnych jazier a na okoli aktivitky pre deti. ale v podstate mi staci referncia na dobre ubytovanie, autom sa vieme pohybovat.

felycity
20. mar 2018

@andulinne pre mňa srdcovka je Korutansko/Bad kleinkirchheim odkiaľ robíme výlety, po okolí sú krásne jazerá Worther see, Ossiachersee, Milstattäter see takisto sa dá vyviesť lanovkami ( úplne v pohode s malými deťmi - je to pre nich zážitok) + spojiť s kúpaliskom alebo plavbou po jazere, sú tam aj prírodne zoo, hady či Haidi park... pozri kaerntnencard.at , niektoré ubytovania poskytujú kartu zadarmo a tým padom všety výlety uvedené v karte ( lanovky, plavby, vybrané kúpaliska, zoo) sú zadarmo... ubytovanie záleží aké sú požiadavky ( hotel - apartmán s kuchynkou) najlepšie vybrať miesto , napísať do turistickej informačnej kancelárie a oni ti pošlú ponuky podľa tvojej požiadavky

meluela
20. mar 2018

@andulinne pozri aj urlaub am bauernhof (https://www.urlaubambauernhof.at/), mne sa to velmi paci ... deticky sa tesia zo zvieratiek 🙂

andulinne
autor
20. mar 2018

@felycity dakujem toto sa mi velmi paci, tiez som pozerala dnes korutansko alebo Tirolsko

jumama
20. mar 2018

My mame moznost chodit ku svagrovcom k Bodensee - Bodamskemu jazeru. V jazere sa da kupat, byva v nom teplucka voda, je viacero kupalisk spravenych tak, ze v areali aj aj vstup do jazera aj do bazenov. V okoli su perfektne vylety - v Dornbirne muzeum Inatura - lepsie prirodne muzeum pre deti som zatial nikde nevidela. Feldkirch - zoo zakomponovana v lese, v ktorej su lesne zvieratka, vratane vlkov, vsade maju automaty na krmnu zmes - a inak bez vstupneho - daju sa z ruky krmit medvedici cistotny. Ostrov kvetov Mainau, vylet lodou po Bodamskom jazere do Lindau - Lindau ma krasne historicke jadro, ale aj po okraji je nadherne prechadzat sa kolo jazera. Affengerg v Saleme - tam zase je areal, kde ziju makaky, ku ktorym je volny pristup, pri vstupe vyfasujes par pukancov do ruky a mozes ich krmit... Je tam aj viac v okoli, podla toho kde by ste si vybrali byvat, my sme byvali u svagrovcov. Ubytko si hladajte na sukromi cez airbnb. No a cestou ta - da sa to aj za jeden den z SK zvladnut, ale radsej sme volili medzizastavku v Salzburgu - popozerali sme si ho a potom sme byvalli zase cez airbnb v takej dedinke blizko - a cestou sme sa stavili este na vodopadoch a takych prepadliskach pri rieke Slazach....

millada
13. mar 2019

Poprosím ak niekto má typy na penziony, farmy v Rakusku pri nejakom jazere. Konkretne linky, najlepšie z vlastnej skusenosti 🙂

felycity
13. mar 2019

@millada konkretne linky nemam, ale odporucam Korutansko - cast Millsttater see alebo Osiacher See, Salzbursko - cast Fuschl am See alebo Wolfgangsee, alebo Zell am See. ....toto su casti, kde sa daju fajn robit vylety do okolia.

millada
13. mar 2019

@felycity dakujem☺A na akych strankach sa da najst ubytko?

felycity
14. mar 2019

@millada ja väčšinou si pozriem kam konkrétne chcem ísť napríklad bad Kleinkirchheim alebo Millstatt a napíšem do turistickej ich kancelárie a oni mi potom posielajú ponuky, dá sa aj cez booking alebo ak dáš do vyhladávača accommodation in Austria /unterkunft in Osterreich...ak máš nejaké konkrétne predstavy , pokojne napíš , možno budem vedieť poradiť

millada
14. mar 2019

@felycity , dakujem za typ, vyskusam to takto vyhľadať a keby niečo, ozvem sa 🙂

zuzulkazu
12. máj 2019

ahoj, mozem sa spytat kam ste nakoniec isli? my tiez planujeme tento rok, rovnako stare deti ale blby termin prelom jul august a vsetko normalne vypredane :(

andulinne
autor
12. máj 2019

@zuzulkazu ahoj nie, nakoniec sme dali Mallorcu.

millada
24. jún 2019

@felycity
@zuzulkazu
@andulinne,
Chcem sa opýtať, čo treba pred cestou do Rakúska - myslím, kde kúpiť diaľničnú nálepku? Dá sa aj u nás v SR? A ako sa potom platia mýta, ak sú nejaké na ceste?

andulinne
autor
24. jún 2019

@millada my sme nakoniec neboli, ale dialnicnu treba urcite, kupite ju blizko hranic na pumpe. Najmensia je desatdnova za 9,20. teraz sme ju brali kvoli ceste na schwechat.

felycity
25. jún 2019

@millada známku na pumpe dostanete kúpiť ak nie tak po prekročení hraníc na prvej pume, potom sa už neplatí nič, jedine, že by ste išli na nejaký výlet ako sú vysokohorské cesty na Grossglockner a pod. tam sa platí niečo ako vstupné ( ale to sú výlety, nie po ceste tam a späť)

zuzulkazu
21. júl 2019

Baby, nebol niekto na dovolenku v grobmingu?

khu
1. jan 2020

@felycity ahoj. Prosím ta vieš mi odporučiť nejaký hotel penzión v tejto oblasti? Ďakujem ti

felycity
9. jan 2020

@khu ahoj, skus pozriet nieco v bad kleinkirchheim alebo napis do turistickej info kancelarie , zadaj poziadavky a oni ti poslu ponuky, aj na zlavovych portaloch byvaju ponuky