Dovolenka v Poľsku - Vroclav, Štetín, Poznaň

lusiena
11. dec 2016

Chceli by sme v lete 2017 navštíviť tieto mestá a chcem vás poprosiť o všetky dobré tipy na výlety a zaujímavosti, ktoré nenájdeme v turistických sprievodcoch... 🙂 Máme 13 ročnú slečnu, takže ak bude niečo zaujímavé aj pre puberťáčku, tak to rada privítam... 🙂

bibaryba
11. dec 2016

My sme boli v lete pri mori v polsku a bolo perfektne. Neďaleko od Stetina . Ťažko radiť každému sa páči niečo iné. Niekto chodí po kostoloch iní po obchodoch,zoo ... poukladajte na nete čo by ste chceli vidieť a hlavne sa potom keď sa ubytujete spýtať domácich oni radi poradia .

lusiena
autor
12. dec 2016

@bibaryba to, čo by sme chceli vidieť, to už z netu uložené máme... minulý rok sme boli tiež pri mori, konkrétne v Gdaňsku, okrem toho sme prešli Lublin, Waršavu aj Lodž a teraz lplánujeme Štetín, Wroclaw, Poznaň... Viem, že každému sa páči niečo iné, ale ak o niečom neviem, nebudem vedieť ani, či sa mi to páči a ako som napísala, nie všetko nájdeš na nete, sú miesta, ktoré nájdeš náhodou a sú úžasné a o takých by som chcela info... 🙂 Ak by som čakala len na info od domácich, nebudem si vedieť naplánovať ako dlho v ktorom meste strávime a ubytko si musíme rezervovať v predstihu...

kape
19. sep 2017

@lusiena
@bibaryba - chcem sa Vas opytat na Wroclaw, navstivili ste ju, ci nie ? Oplatilo sa vdiiet, rozmyslam, ze cez jesenne prázdniny tam zbehneme. Je nieco za povsimnutie aj v blizkom okoli ? mame dvoch chlapcov 9 a 5 rokov.
A este k tym letnym dovolenkam, aj ste sa pri mori kupali, ci len nohy mocili ? 🙂

lusiena
autor
19. sep 2017

@kape Wroclaw je krásne mesto... Určite si pozrite Rynek, Radnicu, úžasný Hydropolis, Zoo + Afrikarium, to Afrikárium je paráda, chalanom sa určite bude páčiť Kolejkovo a Automobilové múzeum. Je tam tiež krásna Japonská záhrada. Po meste sú na každom kroku sošky škriatkov a je celkom zábava hľadať ich. Krásny výhľad je zo Sky tower. Okrem toho sme sa cez Most Tumski prešli na ostrov Tumski, previezli sme sa loďou. Popri rieke sú krásne upravené relax zóny. Sú tam aj múzeá Mesta Wroclaw a aquapark, ale ten sme nestihli.

lusiena
autor
19. sep 2017

@kape pri mori sme boli v Miedzyzdroje, ale na Poľský Baltik nemáme šťasrie, vždy prídeme po búrke, ale pláž bola napriek tomu dosť plná a ľudia sa aj úpali... Pláže majú krásne a bolo tam aj veľa atrakcií...

bibaryba
19. sep 2017

@kape wroclav je krasna oplati sa navstivit a v mori sme sa kupali kazdy den len ta voda je chladnejsia ccca mala v lete okolo 19 stupnov

kape
19. sep 2017

@lusiena dakujem, krasne si mi spisala cely program 🙂 tie sosky po meste to bude neskutocna zabavka pre nasich, vsade berieme kolobezky so sebou, tak pobehame.

Takze letnu dovolenku tam som prave zatrhla 😀