Dovolenka v Paralii

kasia1112
26. jún 2018

Ahojte, idem prvýkrát na dovolenku do Grécka mesto Paralia bez stravy, viete mi poradiť čo si tam vziať na jedenie či sa tam dá v pohode nakúpiť a vystavovať, poprípade kde sa ísť pozrieť m ďakujem.

3009
26. jún 2018

@kasia1112 my sme boli bez stravy v Paralii minulý rok aj s deťmi a bolo super. Je tam Lidl a plno malých potravín. Každé ráno sme chodili do pekárne na čerstvé pečivo a super koláče. Varili sme si na izbe v kuchynke. Ak sme mali chuť išli sme na pizzu alebo do reštaurácie. Ceny ako u nás.

aduna85
26. jún 2018

My sme tam boli nedavno-akurat bude tyzden sme sa vratili, boli sme ubytovani v hotely Soula -tiez sme si sami varili.

aduna85
26. jún 2018

Same obchody, markety - tam sa da vsetko kupit, co sa tyka potravin a oproti sme mali Lidl, ktory je stale natrieskany a plny ludi, troska trva, kym sa clovek z tadial dostane

kasia1112
autor
26. jún 2018

@aduna85 ďakujem a čo sa týka pláži a nejakých pamiatok

kasia1112
autor
26. jún 2018

@3009 ďakujem a čo sa týka pláži viete poradiť

vedama
26. jún 2018

@aduna85 jeeej, dobrý deň, mi tam letíme tento piatok. Už sme v Paralii boli ale to je už poriadne dávno, tak to sa tam už veľa pomenilo. Ale pieskové pláže zostali a to my mozeme😂😂Chcem sa popýtať ake je ubytovanie hotel??? Nečakám slávu, ale aspoň štandard daky.A s plážou a lehatkami (je to tak že záplati sa káva či neviem cca 7e a je na cely deň lehátku?)Tiež si budeme variť , ale to nám nevadi, mame celiaticku dceru. Ďakujem za info. 😁

aduna85
26. jún 2018

@kasia1112 plaz podla toho v akom hotely sa budete nachadzat, nas hotel bol cca 300 m od plaze, ale my sme chodili na olympic beach za pristavom, nebolo to take preludnene a krajsie nez tam priamo v meste kde to bolo zaplnene slnecnikmi, bolo vidno aj meduzy, ale voda cista priezracna.

aduna85
26. jún 2018

@vedama no my sme boli s hotelom spokojni, troska dakej od plaze, ale nam to nevadilo, ked dne sa presli troska😀 neviem ako v inych izbach, ale nam isli slabo platnicky... zle sa mi varilo... dlho.. takze sme v lidli opriti kupili bombicku plynovu a tiez kanvicu, lebo to sa nedalo...inak izby ciste...domaci bez problemov, vyket sme absolvovali len ten piratskou lodov - kvoli detom, ale dalo sa ist aj na ine miesta ateny, olymp, meteora...to delegati oboznamia...mesto pekne obchod na obchode😀 plaz odporucam tu za pristavom olympic beach

vedama
26. jún 2018

@aduna85 ďakujem za info- zoberiem kanvicu cestovnú 🙂, išlo mi o toto - platničky,chladnička,klíma,čistota- necakam 5*🙂 len než fungujú, ani nám nevadi že sa prejdeme -preto sme volili troska ďalej . My ani výlet žiadny neplánujeme (mame 11 a 2,5r.sidlo poriadne takze nehrozi😂 ) ďakujem za info o pláži a info. Pekny večer ..

midka
26. jún 2018

@kasia1112 my sme isli do Aten,,, krasny vylet bohaty na zazitky...ak sa da,,,, skuste 🙂

kasia1112
autor
14. júl 2018

Môžem sa spýtať nakoľko som začala baliť veci na dovolenku, neviete mi poradit čo take si zabalit do kuchyne, v ubytovani mame zakladne zariadenie kuchyne ale neviem čo tam bude máte stym nejake skusenosti?

3009
14. júl 2018

@kasia1112 v kuchynke bolo asi toto vybavenie: jedna panvica, jeden väčší a jeden menší hrniec, príbory, nôž, taniere, poháre, varecha, naberačka, doska na krájanie. Jedna dvojplatnička - varenie na nej trocha trvá.

kasia1112
autor
14. júl 2018

@3009 dakujem velmi pekne hadam tam bude všetko nechystam sa extra vyvarat len čo to na rychlo pripravit 🙂 a kde ste to presne boli ak môžem vedieť

vedama
14. júl 2018

@kasia1112 tak ako píše @3009 , teraz v pondelok sme sa vrátili + ešte tam bol nôž na chlieb ale tupyyyy. Ja som mala so sebou pribalené ešte : hubka na riad,handričku,jar, nôž môj z domu ostrý! Inak toto sa tam sa kúpiť všetko. Je tam lidl.S tými platničkami katastrofa- my sme si kúpili plynovú bombu (8€ tuším aj s plynom) a potom sme zistili že nie na 6 ale 1 a hriali ako drak 🤦‍♀️😁. Neviem kam idete (hotel,app.) ešte odporucam handru na zem-po vyjdení zo sprchy sme sa skoro zabili- da sa kúpiť aj tam (taky koberček 1,5-3€) peknú dovcu...

kasia1112
autor
14. júl 2018

@vedama ďakujem za info idem do apartmanoveho domu Toula v Paralii

vedama
14. júl 2018

@kasia1112 no tak tam sme boli aj my , a myslím že naposledy ,Soula? To si zoberte aj proti komárom ...., sme využili ale naše akosi neúčinkovali proti ním-to sme mali štúdio smer Olymp, do poľa a druhé smer Lidl ulica tam to bola pohoda. Aj tu handru na zem odporucam, tam nie je, iba niečo na zotretie mop.

kasia1112
autor
14. júl 2018

@vedama ďakujem v utorok cestujeme autobusom dosť mám obavy z tej dlhej cesty ale som kludnejsia čo sa týka nejasností ktoré som mala ďakujem 🙂

vedama
14. júl 2018

@kasia1112 tak šťastnú a rýchlu cestu, čo boli susedy nám hovorili že boli 3soferi a veľmi šikovní a dobrí (my sme boli letecky -sólo letenky a ubytko), a ešte pláže :3€ /1 drink (káva,pivo,limonádam..) každé 4h. osoba,čo si myslím že zderactvo(lebo ohorky cig.vsade), ale da sa ísť aj na take -svoj slnečník, deka atd.... inak že je horúco a tepla voda a čistá ( naši tam ešte sú tsk písali) a horúco, bez meduz ( my sme mali 2 poobedia)😁 tak peknú dovcu ...

3009
14. júl 2018

@kasia1112 my sme boli v štúdiu Eftihia apartments ul. Konstantinoy. Myslím si, že tie bežné apartmány sú skoro rovnaké. Iné sú samozrejme hotely. Čo sa týka cesty autobusom, tak jedna známa išla autobusom aj so synom a veľmi v pohode. Do autobusu je dobré zobrať deku a vankúšik.